Májusban indul a Startup Campus London ötödik szemesztere
A Cambridge-i Future: Hungary rendezvényen jelentették be a Startup Campus London ötödik szemeszterének indulását. Az Enterprise Hungary által életre hívott programba bekerülők, 4 szombati alkalomból álló térítésmentes kurzuson vehetnek részt Londonban, a világ egyik legsikeresebb egyetemi inkubátorában.
A Startup Campus London célja a Nagy-Britanniában tanuló, dolgozó fiatalok ösztönzése saját innovatív vállalkozásuk elindítására, továbbfejlesztésére. A program során a magyar fiatalok olyan fontos témákban kapnak szakmai támogatást, mint például a csapat kialakítása, a célközönség azonosítása és piacszegmentálás, az üzleti modell felépítése, valamint prezentációs tréningen is részt vehetnek. Az elmúlt két évben négy szemeszter során kaptak segítséget a magyar tehetségek az Imperial College Campus-án.
„Az elmúlt két évben több mint 80 magyar fiatal végezte el a képzésünket. Több vállalkozás már a piacon van, kettő közülük tőkebefektetést is kapott. Sikeres európai vállalkozásokat építünk és egy tehetséges magyar fiatalokból álló vállalkozói közösséget. A program továbbá erősíti a kétoldalú magyar brit kapcsolatokat, hiszen a létrejövő cégek mind a két országban aktív tevekénységet folytatnak, jogi identitással rendelkeznek.” – mondta Kovács Zsolt, az Enterprise Hungary ügyvezetője.
A szervezők a programba Londonban, illetve Nagy-Britanniában élő, konkrét startup ötlettel rendelkező, vagy startup vállalkozásban dolgozó egyetemisták, illetve fiatal munkavállalók jelentkezését várják.
A képzéseket nemzetközi tapasztalattal rendelkező inkubációs szakemberek tartják, az Imperial College London Campus-án. A Startup Campus London fővédnöke Magyarország londoni nagykövete, Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
Tervezett időpontok:
- 2018. május 5. – 10:00 - 17:00 - Üzleti ötlet és a csapat
- 2018. május 12. – 10:00 - 17:00 - Vásárlói személytipizálás (Buyer / Customer Persona Model)
- 2018. május 26. -27. – 10:00 - 17:00 - Üzleti modell (Business Model Canvas)
- 2018. június 2. – 10:00 - 17:00 - Pitch tréning, felkészülés a Demo Day-re
- 2018. június 15. – 17:00 - 20:00 - Demo Day
Szakmai partnerük a New Generation Centre London.
Jelentkezés: goo.gl/wGz83T
Jelentkezési határidő: 2018. április 1. (A jelentkezőket április 11-ig értesítik.)
A korábbi programon résztvevő innovatív ötletek közül több cég is kapott befektetést, illetve befektetési ajánlatot, melyek közül március 28-án, a „The UK offer for startups” rendezvényen bemutatkozik az ArtConscious, illetve bemutatásra kerül a Startup Campus London program is. Az eseményre regisztrálni itt lehet.
Kapcsolódó cikkek
- A Rakuten és a Techstars közösen segítik a startupokat
- Nemzetközi befektetők versenyeznek hazai startupok kegyeiért a SMART konferencián
- A Facebook befektetői előtt prezentálhat egy magyar startup
- Isztambulban startolt a Startup Campus V4 Global Tour
- Teltház volt a Women Startup Competition Kolozsvári versenyén
- Minden iparágban jelen vannak a startupok
- Egy utazási startup nyerte a Women Startup Competition első elődöntőjét Prágában
- Idén száz magyar középiskolás viheti sikerre saját startup-ötletét
- 115 ezer euró támogatás vár magyar zöld startupokra
- 10 országban kapnak lehetőséget a V4-es startup vállalkozások
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását
Digitális épület- és energiagazdálkodási megoldások alkalmazásával, valamint elektrifikációval, illetve megújuló energiaforrások használatával és mikrohálózatok telepítésével akár 70 százalékkal is csökkenteni lehetne az irodaépületek szén-dioxid-kibocsátását a Schneider Electric kutatása szerint. Az alacsony CO2-kibocsátású épületekre történő átállás jelentős mennyiségű új munkahely létrehozását is eredményezheti.
Smart company – 2024. Jövőre még okosabban!
A smart company nem attól okos, mert a legfejlettebb technológiák által vezérelt. Az az okos cég és okos iroda, amit folyamatosan egyre kevesebb költséggel sokkal hatékonyabban, jóval nagyobb árbevétellel, nyereséggel működtetünk. A PP Konferenciaközpont – BKIK „Smart company – 2024” című konferenciáján a cégtulajdonosok megtudhatják, hogy milyen eszközök és módszerek szükségesek az okos céggé váláshoz.
Joule – az irodai munka új mértékegysége
Az SAP walldorfi főhadiszállásán tartott konferencia csúcspontjaként bemutatkozott Joule, a természetes nyelvet használó, generatív mesterséges intelligencia alapú irodai asszisztens, amellyel végérvényesen megváltoznak az üzletviteli folyamatok. A Joule beágyazódik az SAP felhőalapú vállalati portfóliójába, és képes lesz proaktívan betekintést adni a vállalati adatok mélységébe, nem csak az SAP teljes szoftverportfólióján, hanem akár harmadik féltől származó forrásokat is feldolgozva.
Így támogatta a digitalizáció Varsó új ékességének felépítését
A Varso Tower, vagyis a Varsó Torony Lengyelország és az Európai Unió legmagasabb épülete, egyben a lengyel főváros legrangosabb építészeti projektje. A maga nemében egyedülálló felhőkarcoló szervesen illeszkedik abba a fejlesztési folyamatba, amelynek célja, hogy Varsót a nemzetközi üzleti élet egyik dinamikusan növekvő központjává emelje. A projekt megvalósításában meghatározó szerepe volt a digitalizációnak, így az épület nemcsak a magasságának, méreteinek, hanem az építésekor alkalmazott innovatív módszereknek köszönhetően is kiérdemli a figyelmet. A fejlesztést Európa egyik meghatározó ingatlanvállalata, a HB Reavis irányította, a kivitelezést a bécsi székhelyű PlanRadar Magyarországon is elérhető szoftvere támogatta.