David Attenborough sikersorozata debütál az OzoneTv-n
A természetfilmek mestere, David Attenborough több mint fél évszázados televíziós pályafutása során a természetben megtalálható szinte minden állatfajjal, jelenséggel, növényzettel találkozott már. Munkásságáért lovagi címet is kapott. Sajátos látásmódja, érdeklődő természete és szórakoztató narrálási stílusa egyedülálló. Március 28-án Attenborough csodái című sorozata dupla epizóddal debütál az OzoneTv műsorán.
Teljesen új perspektívából ismerhetjük meg a természet legkülönlegesebb állatait: Attenborough csodái című sorozat minden epizódjában két különböző állatot mutat be, akik bár látszólag semmiben sem hasonlítanak, mégis van bennük valami közös érdekesség, tulajdonság, amit elsőre nem is gondolnánk.
A kaméleon és a zsiráf
A csupán pár centiméteres kaméleon, és a több méter magas zsiráf: vajon mi a közös bennük? A kiváló természettudós egészen az állatok eredetéig, felfedezéséig kalauzol minket, amelynek keretében megismerhetjük a kaméleon különleges bőrének titkát. Nem csak álcázza magát színének változtatásával, hanem fajtársaival is így kommunikál. Másik érdekes testrésze a hosszú nyelve, amelyet, egyedüliként az állatvilágban - akár teljes testhosszával egyező távolságra is képes kilőni.
A zsiráf sem csak szemmel látható tulajdonságai miatt különleges. Kevesen tudják, de az összes ismert élőlény közül a hosszú nyakú afrikai állatnak a legmagasabb a vérnyomása, kétszerese, mint bármely más állatnak. Hosszú nyakában azonban ugyanúgy 7 darab csigolya található, mint az emberében. A két extrémen különböző állat hasonlósága hosszú végtagjaikban rejlik.
Kacsacsőrű emlős és dajkabéka
A második részben két olyan állatot ismerhetünk meg, amelyek felfedezése teljesen átformálta az evolúcióról alkotott képünket. A kétéltű kacsacsőrű emlősnek annak idején mindenki a csodájára járt, még maga Darwin is, és a viktoriánus kor egyik legnagyobb felfedezésévé vált.
Az Európában őshonos dajkabéka nevét onnan kapta, hogy fürtbe szedett petéit a hím a lábára csavarva hordozza magával. És hogy mi a közös a két állatban? Mindkettőjük szaporodási, ellési szokásai rendhagyók fajtársaikhoz képest, ugyanis a hímek a szokásosnál nagyobb szerepet vállalnak a folyamatban. A híres természettudós jóvoltából ebbe is bepillantást nyerhetünk.
Az ismert természetfilmes műsora, Attenborough csodái március 28-án 20:05-től az OzoneTv műsorán!
Kapcsolódó cikkek
- Donald Sutherland új sorozata már látható az HBO GO-n
- Véget nem érő szórakozás egész márciusban a Telekom lakossági TV előfizetőinek
- Három új Eurosport csatorna a UPC-nél
- Minőségi sportcsatornákkal kedveskedik a Telekom
- Hazánkban is elindul a FOX+ a Magyar Telekommal együttműködésben
- Izgalmas és érdekes műsorok a DoQ mai kínálatában
- Rajzfilmmé változtatja az anyák napi gyerekrajzokat a UPC
- Kódolatlan hónap a Humor+ csatornán!
- Kódolatlan hetek a VIASAT6 csatornán!
- Csatornanyitás a Telekomnál
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Növekvő árbevétel, pozitív féléves eredmény
Mivel a Delta Technologies Nyrt. üzleti éve eltér a naptáritól, ezért március végével már az első üzleti félév számairól tud közzétenni gyorsjelentést. Ez persze nem jelenti azt, hogy a kor kihívásaival ne kellene szembesülnie az immár a BUX-ban is jegyzett rendszerintegrátor informatikai társaságának. Mindazonáltal ilyen piaci körülmények között is tisztes helytállást tudott felmutatni: az egy évvel korábbi időszakhoz képest 71,5%-kal növekvő bevételről, és a korábban 300 milliót is meghaladó veszteséggel szemben 18,8 millió forintos nettó profitról számolt be a Delta Technologies.
K&H: Kate ellenáll a hódolók ostromának
Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője szerint a mesterséges intelligencián alapuló személyes digitális asszisztens bevált, az ügyfelek megszerették, és Kate is minden nap tanul tőlük valamit.
Okosotthon: megoldás az energiatakarékosság és a kényelem jegyében
Alighogy hozzászoktunk az okoseszközök használatához, máris beszivárgott a mindennapokba az okosotthon kifejezés is. Kovács István Péter, az A1 Solar műszaki vezetője válaszolt azokra a kérdésekre, hogy hogyan kapcsolható össze az okosotthon funkciók használata az energiatakarékosságos szándékkal és miért érdemes intelligens és integrált megoldásokban gondolkozni azoknak, akik napelemes rendszeren keresztül termelik – vagy tervezik megtermelni – a villamosenergiát.
Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot adtak át Budapesten
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták a Bosch innovációs ökoszisztémájának részét képező Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához.
Az Animatiqua újabb időutazásra hív – most a múlt helyett a jövőbe!
A Holnap Budapestje címmel jelent meg az első film teaser Magyarországon, amit szinte teljes egészében a mesterséges intelligencia készített. A disztópia hét soros szinopszisát a Chat GPT írta, képi világát pedig az Midjourney program alkotta meg. Humán oldalról Kondacs András, az Eltűnt Budapest youtube-sorozattal ismertté vált Animatiqua vezetője inspirálta a szokatlan fejlesztési folyamatot. Megrázó – de tulajdonképpen lehetséges – jövőkép rajzolódik ki a háborús sci-fi-ben, ahol az elszabadult Mesterséges Intelligencia a platóni állam-modellel randevúzik. Ez lenne a holnap Budapestje?