Lezárult a Nagy Digitális Kaland!
2018. május 26-án a Vodafone Magyarország székházában kihirdették az általános iskolásoknak szóló digitális csapatverseny, a Nagy Digitális Kaland eredményeit – összesen több mint 1000, a digitális világban otthonosan mozgó 3-4., illetve 5-6. osztályos csapat mérkőzött meg egymással, akik közül kategóriánként 10-10 győztest hirdettek ki.
A Logiscool Digitális Tudásért Alapítványa szervezésében és a Vodafone Magyarország által működtetett digitaliscsalad.hu okos magazin támogatásával létrejövő Nagy Digitális Kaland országszerte párhuzamosan 35 helyszínen zajló megmérettetésén háromfős, 3-4. és 5-6. osztályos csapatok versenyeztek. A 2018. május 11-én második alkalommal megrendezett versenyen idén – szemben a tavalyi 2000 fővel – több mint 3200-an vettek részt, 1074 csapatra bontva. A résztvevők 72%-a fiú, 28%-a lány volt, ami kifejezetten jó aránynak számít a technológiai szakmák területén jellemző aránytalanság ellenére egy ilyen témájú versenyen. A Vodafone számára éppen ezért kiemelten fontos, hogy egyenlőséget teremtsen a nemek arányában a technológiai szakmák területén, de általánosságban a fiatalok digitális kompetenciáinak fejlesztése is a vállalat szívügye. A Nagy Digitális Kalandon például különdíjat kapnak a csak lányokat felsorakoztató csapatok – idén a 3-4. osztályos kategóriában a Syntax Error, az 5-6. osztályos kategóriában pedig a Kódolók volt a legjobban teljesítő lánycsapat. A résztvevőknek egy óra állt rendelkezésükre, hogy teljesítsenek egy játékos küldetést, amely kapcsolódott a digitális világhoz, a logikus, algoritmikus gondolkodáshoz, illetve az internetbiztonsághoz egyaránt. Idén is LogiRobi, a barátságos űrből érkezett robot tudásának fejlesztése volt a cél.
Az online feladatok teljesítéséhez a tanulóknak Wi-Fi képes laptopot vagy tabletet kellett használniuk – a résztvevők számára az internetet 4G képes MiFi eszközeivel a Vodafone biztosította.
A nyeremények között a digitális világot képviselő eszközök, többek között tablet, okosóra és mini drón is szerepelt. A díjakat Tóth Zsuzsanna, a Vodafone Magyarország HR vezérigazgató-helyettese adta át.
Tóth Zsuzsanna HR vezérigazgató-helyettes a nyertesekkel // forrás: Vodafone Magyarország
“A Vodafone-nál hatalmas hangsúlyt fektetünk a fiatalok, különösképp a lányok technológiai orientációjára. Ezért is ismerjük el különdíjjal a csak lányokból álló csapatokat a Nagy Digitális Kalandon. Emellett számos egyéb kezdeményezésünk is azt a célt szolgálja, hogy megszüntessük a nemek közötti aránytalanságot a műszaki, természettudományos, mérnöki és matematikai munkakörökben” – fejtette ki Tóth Zsuzsanna HR vezérigazgató-helyettes a verseny kapcsán.
Carra Anita lakossági szolgáltatások üzletág vezérigazgató-helyettes elmondta: „Második alkalommal került megrendezésre Nagy Digitális Kaland és örömmel tapasztaltuk, hogy rohamosan nő az esemény népszerűsége, másfélszeresére nőtt a résztvevők száma tavalyhoz képest. Ezt a generációt már úgy ismerte meg a többség, mint digitális bennszülötteket, de épp ez az oka, hogy az ő esetükben a játékos fejlesztésnek, tanulásnak még nagyobb jelentősége van, hiszen egy nap ők fogják megalkotni a ma még csak a képzeletünkben létező legújabb technológiákat, innovációkat. Természetesen a szülőkről sem feledkezhetünk meg, hiszen ők azok, akik nehezebben igazodnak el a teljes digitalizáció világában. Ezért működtetjük a Digitális Család weboldalt, melynek célja, hogy csökkentse a generációk közti szakadékot és a digitális világhoz kapcsolódó hasznos tanácsokkal és tippekkel segítse a szülőket és a gyerekeket egyaránt.”
A részletes eredmények május 28-tól elérhetők a verseny honlapján, a https://www.nagydigitaliskaland.hu/ oldalon.
Kapcsolódó cikkek
- Május közepéig jelentkezhetnek startupok piacra lépést és Kínát célzó programokra
- A régió egyetemi startup ötletei versenyeztek
- A Vodafone és az ESL nemzetközi e-sport partnerséget kötött
- Hajszál híján meglett az 1 gigabites letöltési sebesség a Vodafone 4G+ hálózatán
- Microsoft verseny programozóknak, 3D-dizájnereknek, informatikusoknak
- A Led Coding nyerte a Women Startup Competition Romániai elődöntőjét
- Növekedési fázisú startupokat céloz az EIT Digital hétszázötvenezer euró összdíjazású versenye
- Április 27-ig jelentkezhetnek startupok 135000 eurós összdíjazású innovációs versenyekre
- A gyanús külföldi számok visszahívásától óva int az NMHH a szolgáltatókkal együtt
- Magyar hallgatók a L’Oréal Brandstorm nemzetközi döntőjén Párizsban
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A gyermekeket érő folyamatos pénzügyi nyomás veszélyeire hívja fel a figyelmet az NMHH
A videójátékok térhódítása ma már a társadalom széles köre számára érzékelhető jelenség. A játékok az elmúlt években a gyermekek és a felnőttek számára is népszerű kikapcsolódási formává váltak, éppen ezért a videójátékkal kapcsolatos pénzügyi műveletek kérdésére is érdemes néhány percet szánnunk. A játékosok, vagy „gamerek” ma már nem csupán a szoftverek vásárlásakor, de azokon belül is számos olyan bevételszerzési formával találkoznak, amely a nagyobb pénzügyi tudatosság kialakításának szükségességét jelzi számunkra.
A diákmunkában elindult a nyári szezon
A Prohuman Diákmunka tapasztalatai alapján az átlagos órabérek 1700 és 2000 forint között alakulnak idén, de a kiemelt területeken akár 4000 forintos órabért is kézhez kaphat egy diákmunkás.
Mesterséges intelligencia ír hirdetéseket egy ingatlanirodának
Az ingatlanpiac olyan szektor, ahol az ügynököknek gyakran szembe kell nézniük a mindennapi teendők mellett nagy mennyiségű adminisztrációs feladatokkal is. Egy forradalmi innováció azonban egészen új távlatokat nyit a szakmában: egy magyarországi ingatlanos hálózatnál már a mesterséges intelligencia (MI) generálja a hirdetési szövegeket.
Irodát nyit Budapesten az Amazon Web Services
Az Amazon Web Services 2023. június 5-én nyitja meg az első budapesti irodáját, ami része az AWS folyamatos közép-kelet-európai bővülésének a növekvő számú régiós ügyfelek, partnerek kiszolgálásához. Az új magyarországi központ révén a munkatársak még több támogatást adhatnak az AWS felhőszolgáltatásaira való átálláshoz a különböző méretű magyarországi szervezetek, köztük induló vállalkozások, startup-ok, vállalatok, valamint a közszféra szervezetei számára.
A Széchenyi István Egyetem újabb 32 fiatal kutatója nyerte el az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíját
A győri Széchenyi István Egyetem újabb 32 hallgatója és oktatója nyerte el a Kulturális és Innovációs Minisztérium által meghirdetett Új Nemzeti Kiválósági Program (ÚNKP) ösztöndíját, akik idén is kétnapos konferencián mutatták be az általuk vizsgált témákat. A pilóta nélküli járművektől a kis- és középvállalkozások helyzetén át egészen az egészséges csokoládé előállításáig számos érdekes kutatás hangzott el a rendezvényen.