16 csapat versengett a Microsoft technológiai maratonján
Görögországból, Szlovákiából, Lengyelországból és Oroszországból is érkeztek versenyzők a Microsoft Magyarország háromnapos technológiai maratonjára.
Májusban 16 csapat több mint 80 indulója feszegette forradalmi ötletekkel a Windows Mixed Reality (WMR) és a HoloLens technológiák, illetve a saját határait. A szabad témaválasztás számtalan terület működési kereteinek újragondolására inspirálta a versenyzőket, így olyan koncepciók születtek, amik a WMR és a HoloLens platformok integrálásával megteremthetik a felhasználói élmény új dimenzióját, legyen szó éttermi kiszolgálásról, hotel foglalásról, orvos edukációról vagy lakberendezésről. Az eredetileg csak diákokat célzó rendezvény helyett a Microsoft végül Kelet- Közép-Európa legnagyobb HoloLens fejlesztői versenyét hozta Budapestre hat ország és olyan cégek képviseletével, mint az NNG, a Kuka Robotics, a Possible, az Accenture, a MadeInHolo, a Planner5D vagy az Innobie.
A csapatok teljesítményét neves szakmai zsűri értékelte: Mihályfi Zsolt, a 360World ügyvezetője, Erki Szabolcs, az IoT Pioneers szervezője, Királyházi Csaba VR producer, Dehelán Gábor, a StartIT@K&H startup konzulense és Alex Yakubov, az orosz HoloGroup ügyvezetője független szakértőként, míg Tomas Koska, a HoloLens közép- és kelet-európai vezetője és Szabó Márk, Partner Techical Strategist Microsoft színekben szemezgettek a forradalmi ötletekből. „Ennyi energiával és szenvedéllyel számos iparágban alkothatunk átütő megoldásokat” – emelte ki Tomas Koska. Az eseményt a 360world, a Unity és a HP is támogatta.
A zsűri két kategóriában is díjazta a legígéretesebb innovációkat. A „Legjobb képi megjelenítés”, azaz a kevert valóság design győztese, a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének csapata virtuális hologrambetegekkel reformálná meg a képalkotó diagnosztikát és a sebészeti beavatkozásokat. Megoldásuk a meglévő képalkotási technológiák, például a röntgen, CT, MR vagy az ultrahang felhasználásával leképezik a beteg holografikus képét, ezzel támogatva a diagnosztikai folyamatot.
A „Legjobb technikai megvalósítás” pedig a lengyel MadeInHolo fejlesztőinek érdeme, akik újszerű módon teremtenének interaktív kapcsolatot az előadó és a közönsége között. A megoldás segítségével az előadónak lehetősége nyílik valós idejű visszajelzéseket fogadni a hallgatóság tagjaitól, a mesterséges intelligencián alapuló speech-to-text feliratozás pedig bármely előadást elérhetővé tesz akár a halláskárosultak számára is.
Kapcsolódó cikkek
- Példaképek terelik a lányokat a természettudományok felé
- Microsoft kutatás: a felhő áttörte az IT határait a hazai vállalatoknál
- Új marketing- és operatív igazgató a Microsoft Magyarországnál
- Megérkezett a Windows 10 legújabb frissítése
- Microsoft verseny programozóknak, 3D-dizájnereknek, informatikusoknak
- A Fujitsu VMware- és Microsoft-hitelesítést szerzett PRIMEFLEX rendszereihez
- Tanul a gyerek, ha játszik
- Technológiai óriások fognak össze a kiberbiztonságért
- Zombik, zsarolók, tiltott gyümölcsök – a kiberbűnözők kedvencei
- A tanulást forradalmasító alkalmazás nyert az Imagine Cup hazai döntőjén
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Cyber Signals: egyre több kibertámadás éri a sporteseményeket és helyszíneiket
A sport– és szórakoztató rendezvények gördülékenyebb és kényelmesebb lebonyolításához egyre több digitális szolgáltatást vesznek igénybe a helyszínt biztosító intézmények és a szervezők. Emiatt megnőtt a háttérinfrastruktúrák sérülékenysége, kedvező célpontot kínálva a kiberbűnözőknek. A Cyber Signals ötödik kiadása arra hívja fel a figyelmet, hogy milyen sokrétű kiberbiztonsági előkészületekre van szükség ahhoz, hogy a rendezést vállaló intézmények infrastruktúrája mellett a sportolók, sportszövetségek és szponzorok, valamint a rendezvényeket látogató közönség adatai védve legyenek a kibertámadásoktól.
Egyszerre sportos és elegáns – mindennapossá vált a rugalmasan alakítható, hibrid viselet
Jelentősen átalakultak az öltözködési szokások a világjárványt követően egy friss felmérés szerint: a munkavállalók háromnegyede 2023-ban már a lazább, "business casual" stílust vagy a hétköznapi, utcai viseletet részesíti előnyben a munkahelyén, a formális üzleti öltözék pedig eltűnőben van. A változó igényeket a divatmárkák is lekövették: előtérbe kerültek a hibrid, az alkalomhoz és öltözethez rugalmasan alakítható darabok és ruházati kiegészítők. Mindez azonban nemcsak a ruházat, hanem a viselhető okoseszközök terén is megjelent, és erre a nagy technológiai gyártók is odafigyelnek, okosóráikban egyesítik a változtatható stílusú, divatos megjelenést a csúcstechnológiával.
A magyar fejlesztőket nem nagyon érdekli, mire és miként használják a mesterséges intelligenciát
Technooptimizmus és a társadalmi, etikai felelősség hárítása, a szolidaritás hiánya jellemezte azokat a magyar szakembereket, akiknek a mesterséges intelligenciával (MI) kapcsolatos jövőképét a Corvinus Egyetem kutatói térképezték fel egy friss kutatásban. Az egyik szerző MI-témában élőben is előad a pénteki Kutatók éjszakáján.
Pénzváltó helyett fintech appokkal spórolnak a magyarok a nyaralás során
Rengeteg pénzt spórolhattak meg a külföldi nyaralás során azok, akik a magyar bankkártyájuk helyett valamelyik fintech cég bankkártyájával fizettek inkább.
A magyar vállalkozások háromnegyede megbukna az adatbiztonsági megfelelésen
Az informatika az életünk alapvető eszköze, amely a mindennapjainkban és az üzleti világban is meghatározó szerepet játszik. Ennek tudatában azt gondolhatnánk, hogy az IT menedzsment jelenleg minden vállalkozás életében az egyik legfontosabb prioritás. Ennek ellenére a legtöbb hazai cégvezető még 2023-ban is figyelmen kívül hagyja azt, hogy cége milyen informatikai megoldásokat használ.