Magyar startupok ötleteit várja a Lufthansa és az SAP
Magyar startupok ötleteit is várja a Lufthansa és az SAP közös versenye, az Aviation Blockchain Challenge. A világ első légügyi blokklánc versenyén azon ötleteket keresik, amelyek az utazók számára hozzáadott értéket biztosítanak, javítják a légitársaságok működését vagy egyszerűsítik az ellátási láncok adminisztrációját, kihasználva a blokklánc technológia adta előnyöket.
A leginnovatívabb ötletek benyújtói professzionális mentorálásra számíthatnak, hozzáférést kapnak az SAP blokklánc szolgáltatásaihoz, valamint Berlinben irodát biztosítanak számukra az ötletek részletes kidolgozásához.
A továbbjutók a Lufthansa innovációs fórumán, Frankfurtban, a légitársaság és a szoftveróriás vezetősége előtt prezentálnak majd, amelyhez nemzetközi médiafigyelem is társul. A győztes csapat pilot projektet indíthat a Lufthansa Csoport támogatásával. A szervezők nem kérnek tulajdoni részesedést a projektből.
Az elsőkörös ötleteket augusztus 31-ig lehet beadni az Aviation Blockchain Challenge weboldalán keresztül: http://aviation-blockchain-challenge.com/
A versenyt a Lufthansa innovációs részlege (Lufthansa Innovation Hub) és az SAP korai fázisú startupokat felkaroló egysége (SAP.IO) hirdette meg, hogy felhívja a figyelmet a blokklánc alkalmazási lehetőségeire a légi közlekedésben, új ötleteket mutasson be és mintaprojekteket indítson el, amelyek még hatékonyabbá, digitalizálttá tehetik az iparágat.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu PRIMEFLEX integrált rendszere három éven belül 57%-os beruházásmegtérülést biztosít
- A Fujitsu megoldásával egy héten belül tesztelhető a blokklánc üzleti modellje
- SUSE Linux Enterprise 15: felkészülés a szoftveresen vezérelt jövőre
- A HTC első blokklánc telefonjával ismét a felhasználó rendelkezhet értékei és adatai felett
- Mi jöhet az IoT és a mesterséges intelligencia után?
- A Women Startup Competition meghódította Moszkvát is
- Kétszáz európai, köztük több magyar startup indul az EIT Digital scaleup versenyén
- A repülőterekre is becsekkolt a digitalizáció
- Új kinevezések az SAP-nál
- Intelligens kulcsot ad a vállalatok kezébe az SAP
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A gyermekeket érő folyamatos pénzügyi nyomás veszélyeire hívja fel a figyelmet az NMHH
A videójátékok térhódítása ma már a társadalom széles köre számára érzékelhető jelenség. A játékok az elmúlt években a gyermekek és a felnőttek számára is népszerű kikapcsolódási formává váltak, éppen ezért a videójátékkal kapcsolatos pénzügyi műveletek kérdésére is érdemes néhány percet szánnunk. A játékosok, vagy „gamerek” ma már nem csupán a szoftverek vásárlásakor, de azokon belül is számos olyan bevételszerzési formával találkoznak, amely a nagyobb pénzügyi tudatosság kialakításának szükségességét jelzi számunkra.
A diákmunkában elindult a nyári szezon
A Prohuman Diákmunka tapasztalatai alapján az átlagos órabérek 1700 és 2000 forint között alakulnak idén, de a kiemelt területeken akár 4000 forintos órabért is kézhez kaphat egy diákmunkás.
Mesterséges intelligencia ír hirdetéseket egy ingatlanirodának
Az ingatlanpiac olyan szektor, ahol az ügynököknek gyakran szembe kell nézniük a mindennapi teendők mellett nagy mennyiségű adminisztrációs feladatokkal is. Egy forradalmi innováció azonban egészen új távlatokat nyit a szakmában: egy magyarországi ingatlanos hálózatnál már a mesterséges intelligencia (MI) generálja a hirdetési szövegeket.
Irodát nyit Budapesten az Amazon Web Services
Az Amazon Web Services 2023. június 5-én nyitja meg az első budapesti irodáját, ami része az AWS folyamatos közép-kelet-európai bővülésének a növekvő számú régiós ügyfelek, partnerek kiszolgálásához. Az új magyarországi központ révén a munkatársak még több támogatást adhatnak az AWS felhőszolgáltatásaira való átálláshoz a különböző méretű magyarországi szervezetek, köztük induló vállalkozások, startup-ok, vállalatok, valamint a közszféra szervezetei számára.
A Széchenyi István Egyetem újabb 32 fiatal kutatója nyerte el az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíját
A győri Széchenyi István Egyetem újabb 32 hallgatója és oktatója nyerte el a Kulturális és Innovációs Minisztérium által meghirdetett Új Nemzeti Kiválósági Program (ÚNKP) ösztöndíját, akik idén is kétnapos konferencián mutatták be az általuk vizsgált témákat. A pilóta nélküli járművektől a kis- és középvállalkozások helyzetén át egészen az egészséges csokoládé előállításáig számos érdekes kutatás hangzott el a rendezvényen.