Jó adatközpont nélkül megüresednek a mozitermek

forrás: Prím Online, 2018. augusztus 24. 08:39

Manapság egyre több és egyre látványosabb vizuális effektet (VFX) felvonultató filmmel találkozhatunk nemcsak a mozivásznon, hanem a tévésorozatokban vagy az online streaming csatornákon is. 

A nézők mindinkább valósághű élményekre és igényes kivitelezésre vágynak, ezért az animációs és vizuális effektek tárháza folyamatosan fejlődik, újabb és újabb megoldásokat felvonultatva. Olyannyira, hogy napjainkban a speciális effektekre fordított összeg a produkciós költségek 20-25 százalékát teszi ki. Ahhoz azonban, hogy ezeket a látványosságokat elő tudják állítani, az animációs stúdióknak komoly informatikai infrastruktúrára van szükségük. Jó példa erre az Animal Logic, amely a Schneider Electric gyorsan telepíthető és rugalmasan bővíthető adatközpontjának köszönhetően tud lépést tartani a kor igényeivel, és működik közre olyan nagy kasszasikerű hollywoodi produkciókban, mint a Mátrix vagy A nagy Gatsby.

 

Napról napra érkeznek hazánkba is olyan új filmes produkciók, amelyek megvalósítása korábban elképzelhetetlennek bizonyult, de a jelenlegi speciális effektekkel már viszonylag könnyedén valóra válhat. A technológia rohamos fejlődése miatt egyre nehezebb megkülönböztetni a valódi és a program által kreált képkockákat, ami egyre több nézőt vonz a képernyők elé. Nem meglepő tehát, hogy az animációs effektek iparága az előrejelzések szerint 2020-ra 254 milliárd dollárt érő üzlet lesz világszinten.

 

 

Kell a biztos háttér

Az olyan filmes csodák, mind a Mátrix, A nagy Gatsby vagy A Lego-kaland azonban nem jöhetnének létre az animációs és VFX-stúdiók közreműködése nélkül, amelyeknek masszív és stabil IT-háttérre van szükségük a minőségi munkavégzéshez. Jó példa erre az Animal Logic animációs stúdió, amely több nagysikerű produkcióban vett már részt. A csapat nehezen tudja előre kiszámítani a munka mennyiségét és gyakoriságát, mivel az attól függ, hány és milyen jellegű, illetve mennyire nagy szabású alkotásban működnek közre. Ebből adódóan a szükséges informatikai infrastruktúrát sem lehet előre tervezni, ami miatt rövid idő alatt telepíthető és egyszerűen skálázható, nagy teljesítményű adatközpontra volt szükségük. Itt tárolják ugyanis a háromdimenziós megjelenítéssel készülő, részletgazdag képeket, amelyek rengeteg adatot generálnak, a gyors és gördülékeny munkafolyamat pedig alapvető igény.

 

Az Animal Logic vezetői ezért a Schneider Electrichez fordultak a speciális kritériumoknak és igénybevételnek megfelelő adatközpont telepítésével kapcsolatban, amelynek szakemberei 4,5 hónapos rekordidő alatt tudták teljesíteni a feladatot: 

  • Kiépítettek egy előregyártott, moduláris adatközpontot.
  • Kulcsrakész megoldást biztosítottak (a szoftverektől a fizikai térig) szerviztámogatással a tervezés és az installálás során.
  • Az energiaellátási, hűtési és ellenőrzési funkciókat a nagy teljesítményű számítási műveletekhez optimalizálták. 
  • Adatközponti-felügyeleti szoftvert (DCIM) helyeztek működésbe, így átlátható vált a teljes rendszer működése, ami segíti a kapacitás tervezhetőségét, illetve javítja a teljesítményt és a kihasználtságot.
  • A felhőalapú StruxureOn felügyeleti szolgáltatás alkalmazásával a munkavégzéshez nélkülözhetetlen eszközök maximális védelmet élveznek. A szolgáltatás többek között 24 órás távfelügyeletet, hibaelhárítást és az alkalmazottak okostelefonján keresztül elérhető, valós idejű adatokat biztosít a rendszer ellenőrzéséhez.

 

Nincsenek határok

A Schneider Electric megoldásával növelni tudták a stúdió munkájának teljesítményét, üzembe tudtak helyezni ugyanis egy digitális animáció feldolgozására alkalmas, nagy kapacitású, rendkívül gyors számítógépes rendszert (render farmot), amelynek energiaigénye az új adatközpontnak köszönhetően rendkívül alacsony. Az Animal Logic így sokkal gyorsabban, gördülékenyebben tudja végezni a napi munkát, és a kreativitásnak már semmi sem szab határt. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Új technológiák forradalmasíthatják a fizetési ökoszisztémát

Az elmúlt években számos új technológia jelent meg a pénzügyi szektorban, amelyek forradalmasíthatják a fizetési ökoszisztémát. Az AFR 2.0 és a szupertárcák a legújabb innovációknak tekinthetők ezen a területen, amelyek azt ígérik, hogy alapjaiban változtatják meg a fizetés jövőjét. Segítségükkel az ügyfelek egységes és kényelmes fizetési élményben részesülnek, míg a pénzügyi szolgáltatók számára lehetőség nyílik újfajta üzleti modellek kialakítására.

2023. június 1. 14:03

Zöld gasztroreformot hirdet a magyar startup

Mintegy 550 millió forintot fordíthat növekedésére a Greenstic Europe Kft. (Greenstic) az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures befektetésének köszönhetően. A környezetbarát, egyszer használatos éttermi eszközöket forgalmazó vállalkozás regionális szinten bővíti tevékenységét, miközben célul tűzte ki a gasztroszektor környezettudatossá tételét, és a körforgásos gazdasági modell alkalmazását is. 

2023. június 1. 12:42

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Hogyan lopják el adatainkat a hackerek és mire figyeljünk jelszókezelő vásárlásakor?

2023. május 31. 15:40

Itt a legnagyobb webáruházak rangsora

2023. május 23. 20:10

Új fizetési kapu magyar e-kereskedőknek

2023. május 18. 12:49

Nem törődünk eléggé online adataink védelmével

2023. május 8. 15:39