A beszerzést is eléri a digitális forradalom
Új megoldás segíti a hazai beszerzési szakma digitalizációját. A felhőalapú rendszerrel a vállalatok mindennapjaihoz szükséges beszerzési folyamatok akár 80%-a is automatizálhatóvá válik.
A hazai piacra lokalizált platform jelentősen csökkenti a vállalati beszerzők adminisztrációs terheit: az SAP Ariba SNAP-ben a dolgozók saját maguk indíthatják el, menedzselhetik a beszerzési folyamatot, amelyet a rendszer automatikusan dolgoz fel, így a beszerzés sebessége nem a beszerzési osztály leterheltségétől függ.
A munkatársak a webáruházokhoz hasonló felületen, a vállalati beszerzők által korábban jóváhagyott katalógusokból, valamint a belső szabályok, egyedi igényeik alapján tudnak rendelni.
A beszerzési eljárásokat számos iparág legjobb gyakorlatai alapján automatizálták, a folyamatok pedig valós időben, akár mobilról, előre konfigurált irányítópultokon, több száz riporton keresztül is nyomon tudják követni a beszerzési szakemberek. Megvalósulhat a papír-és e-mail mentes beszerzés is: az egységes rendszernek köszönhetően nem kell bajlódni például az aláírások, a számlaegyeztetések adminisztrációjával sem.
A megoldás támogatja továbbá a beszállítókkal való együttműködést, és segíti a tendereztetést. A három hónap alatt bevezethető szoftver ugyanazt az SAP Ariba technológiát, rendszert használja, mint a legnagyobb nemzetközi vállalatok. Az Ariba Network, a világ legnagyobb üzleti kereskedelmi hálózata nagyobb forgalmat bonyolít, mint az Amazon, az eBay, az Alibaba együttesen.
„A beszerzés modernizálása a digitális átalakulás következő állomása, amelyben a beszerzők az adminisztratív feladatok helyett a magasabb hozzáadott értékű munkára koncentrálhatnak. Ez a digitális beszerzés ígérete, amelynek megvalósítása már a hazai közép-és nagyméretű vállalatok számára is elérhetővé vált” - hangsúlyozta Bárány Zsolt, az SAP szektorvezetője az SAP Ariba SNAP hazai premierje kapcsán.
A nemzetközi tapasztalatok alapján a vállalatok másfél-két éves megtérülési idővel számolhatnak. A hazai piacra lokalizált szoftver a tervek szerint hamarosan mesterséges intelligencia funkcionalitással is bővül. A felhős megoldás az SAP vállalatirányítási rendszerei mellett jól illeszkedik más üzleti rendszerekhez is.
Kapcsolódó cikkek
- Felhőbe költöznek a HR rendszerek
- SUSE Linux Enterprise 15: felkészülés a szoftveresen vezérelt jövőre
- Intelligens kulcsot ad a vállalatok kezébe az SAP
- A Fujitsu SAP-szoftverekhez készült szolgáltatási és infrastruktúra-portfólióval egyszerűsíti a digitális átalakulást
- A Fujitsu az SAP Ariba platformot választotta
- A digitális átállás kulisszatitkai
- Hiányoznak a digitális képességek
- Tanúsított szoftverek már a SUSE felhő- és tárolási megoldására is
- Új korszak jön az állami tulajdonú vállalatoknál
- A Fujitsu optimalizálja az SAP-környezeteket a digitális világ követelményei szerint
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: Kate ellenáll a hódolók ostromának
Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője szerint a mesterséges intelligencián alapuló személyes digitális asszisztens bevált, az ügyfelek megszerették, és Kate is minden nap tanul tőlük valamit.
Okosotthon: megoldás az energiatakarékosság és a kényelem jegyében
Alighogy hozzászoktunk az okoseszközök használatához, máris beszivárgott a mindennapokba az okosotthon kifejezés is. Kovács István Péter, az A1 Solar műszaki vezetője válaszolt azokra a kérdésekre, hogy hogyan kapcsolható össze az okosotthon funkciók használata az energiatakarékosságos szándékkal és miért érdemes intelligens és integrált megoldásokban gondolkozni azoknak, akik napelemes rendszeren keresztül termelik – vagy tervezik megtermelni – a villamosenergiát.
Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot adtak át Budapesten
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták a Bosch innovációs ökoszisztémájának részét képező Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához.