Az Epson bejelentette a „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét
A verseny utolsó hónapjába lépve összeállt a robotika iparági, tudományos és politikai szakemberei alkotta zsűri. Az Epson büszkén jelenti be a 2018-as „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét, amelyet Európa különböző részein, az iparág, a kutatás és a politika területén dolgozó öt szakértő alkot.
Ők bírálják majd el az európai, közel-keleti és oroszországi pályázók számára most először meghirdetett versenyre beérkező pályázatokat, és a legjobbak Epson T sorozatú robotot nyerhetnek. A verseny a legújabb technológiát a jövő kezébe helyezi: egyetemek, főiskolák és kutatóintézetek képviselői nagy lelkesedéssel dolgoznak olyan ötleteken, amelyek a robotika és az automatizálás növekedését, fejlődését és versenyképességét segítik elő.
Az összes pályázat beérkezését követően a zsűri januárban kezdi meg a továbbjutók elbírálását. A második fordulóban ezeknek a versenyzőknek élőben kell majd a pályázatukat bemutatni a zsűri előtt. A pályázatok beadási határideje 2018. december 15.
Az öt zsűritag:
- Eva Kaili, az Európai Parlament tagja, a Görög Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége az Európai Parlamentben képviselőcsoport (Pasok/Elia) vezetője, az Európai Parlament Tudományos és Technológiai Alternatívák Értékelő Osztályának (STOA) elnöke
- Patrick Schwarzkopf, a VDMA Robotics + Automation vállalat ügyvezető igazgatója
- Darwin Caldwell professzor, a genovai Olasz Technológiai Intézet kutatási igazgatója és egyben a Sheffieldi Egyetem Automatikus Vezérlési és Rendszertervezési Tanszékének vendégprofesszora
- Dr. Paniti Imre, a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetének (MTA-SZTAKI) tudományos munkatársa
- Yoshifumi Yoshida, az Epson vezérigazgatója, korábban a Robotics Solutions Operations üzletág operatív igazgatója
Volker Spanier, az Epson Europe Robotics Solutions üzletágának vezetője a zsűri tagjainak bejelentése kapcsán a következőket mondta: „Fantasztikus érzés, hogy ilyen széles körű tapasztalat, szakértelem és földrajzi sokféleség érvényesül az Epson első ’Nyerjen egy robotot!’ versenyének zsűrijén belül. A zsűri a továbbjutó projektek értékét, az automatizálás fejlődésének valamennyi aspektusát tekintetbe véve vizsgálja, és a nyertes a robotika terén valódi innovációt nyújtó pályázat lesz”.
Hozzátette még: „Inspiráló volt, milyen nagy érdeklődést váltott ki máris a verseny az EMEAR-régió legkülönbözőbb részein, és ez az új generáció valódi és sürgető igényét is kifejezi a robotika és az automatizálási megoldások alaposabb megértésére és fejlesztésére. A képesség, hogy gyakorlati tapasztalatokat biztosítsunk a hallgatók és a kutatók számára egyaránt, valamint a digitális készségek és a megértés fejlesztése – olyan értékek ezek, amelyek mellett az Epson mint vállalat alapvető elkötelezettséget vállalt.”
Az Epson vezető gyártó a robotika terén, és arra törekszik, hogy a robotika a különböző ágazatokban egyre elérhetőbb legyen nagyobb és kisebb vállalkozások számára egyaránt, ténylegesen méretezhető és rugalmas robotválasztékával, amely a legújabb kétkarú technológiájú WorkSense W-01-től a kedvezőbb árú T3, T6 és VT6 modellekig „az igényeknek megfelelő robotot” kínál.
A versenyről és a jelentkezésről további információkat itt talál: https://www.epson.eu/robots-contest. Az Epson a következő néhány hét során a zsűritagokkal készített interjúit is közzéteszi.
Kapcsolódó cikkek
- Ezt kell tudnunk, ha nem akarjuk, hogy minket is leváltson egy robot
- Mindent a kobotokról és kiegészítőikről – most akár testközelből!
- Ahol a napi robot öröm…
- Golden Robot díjat adott át a Universal Robots
- Az ABB a világ legkorszerűbb robotikai gyárát építi fel Sanghajban
- Hogyan formálja a munkaerőpiacot a technológiai fejlődés?
- Robotokat lehet nyerni
- Az együttműködő mobil robotok öt alkalmazási módja
- A kobotok megoldást kínálnak az öregedő munkaerő problémájára
- Az ABB és a Kawasaki megalkották a világon az első, kollaboratív robotokhoz kifejlesztett közös interfészt
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kihirdették az idei Vodafone Digitális Díj nyerteseit
Kéz-ortézis, nyelvtanulást segítő szoftver és idősek számára készített videóhívó gomb is található az idei díjazottak között. A Vodafone Magyarország Alapítvány által kiírt, 15 millió forint összdíjazású pályázatra olyan projektekkel lehetett nevezni, melyek a digitalizáció segítségével kínálnak megoldást napjaink legégetőbb kihívásaira. Ebben az évben összesen 118 pályázat érkezett három kategóriában (Digitális Társadalom, Digitális Esélyegyenlőség, Környezetvédelem és Fenntarthatóság), továbbá egy Inkubációs Különdíjat is kiosztottak.
A napelemes rendszer kiépítése a bolygónkat és a pénztárcánkat is kíméli
Régóta tudjuk, mekkora problémát okoz a klímaváltozás, amit az emberiség felelőtlen és következetlen életvitelével egyre szélsőségesebb és drasztikusabb irányba sodor. Világszerte számos kezdeményezés született a tendencia lassítására, visszafordítására, főként az országok, illetve a nagyvállalatok szintjén, de a jelek azt mutatják, ez még mindig kevés. Sokkal szélesebb körű összefogás kell az emberek, a lakosság körében is, azonban ennek megvalósításához egyrészt további motiválásra, másrészt anyagi támogatásra van szükség.
Átadták az Országos Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny díjait
A 31. alkalommal meghirdetett, 2021-22. évi Országos Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny legjobb, legtehetségesebb fiatal feltalálóinak és tudósainak 10 díjat, a díjakkal járó több mint 2,5 forint ösztöndíjat osztott ki a június 13-ai eredményhirdetésen a versenyt szervező Magyar Innovációs Szövetség, továbbá 8 kiemelkedő innovatív középiskolai tanár 500-800 E Ft-os, 8 legeredményesebb innovatív középiskola 800-1000 E Ft-os díjban részesült. A díjazottakról és a további 27, dicséretben részesített pályázatról szóló kiadvány a következő linken nyitható meg.
Zseniális ifjú innovátorok
Nyolcvankettő fiatal versenyző dolgozta ki kiemelkedő természet-tudományos, ill. műszaki projektjét a 31. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre. A zsűri kiválasztotta a legjobb projekteket, a hivatalos eredményhirdetésre és a díjak átadására június 13-án a Magyar Tudományos Akadémián kerül sor.
Immáron 20 éve támogatják a hazai kutatónőket
Egy év alatt több mint 250 000-rel növekedett a női kutatók száma az Európai Unióban, ez a szám azonban még mindig kevésnek minősül. Az Eurostat 2022-es felmérése szerint a korábbi évekhez hasonlóan a tagállamokban átlagosan 41 százalék a nők aránya a tudományos életben, de Magyarország alig 30%-os mutatóival sereghajtó a kontinens országai között. Ahhoz, hogy ez a szám növekedni tudjon, olyan programokra, ösztöndíjakra van szükség, amelyek támogatják a női kutatókat, hogy ne kényszerüljenek a pálya elhagyására sem társadalmi, sem egyéb nyomásra.