Egymilliószoros biztonság
Fennállása óta először, több mint egymillió repülőgép biztonságos közlekedését segítette 2018-ban a HungaroControl. A társaság azonban nemcsak a légiforgalmi irányítás területén ért el kiemelkedő eredményeket idén: innovációs tevékenységének elismeréseként több nemzetközi és hazai díjat is elnyert.
Az elmúlt évtizedekben a globális tendenciákkal összhangban csaknem megtízszereződött a forgalom a hazai légtérben. A folyamatos növekedés által a magyar légiforgalmi irányító társaság 2018-ban szinte hónapról hónapra döntötte meg korábbi rekordjait, év végéig pedig több mint egymillió repülőgép biztonságos közlekedését biztosította. Ez a páratlanul magas érték tartalmazza a hazánkon átrepülő, a budapesti le- és felszálló forgalmat, a nem ellenőrzött légtérben közlekedő kisgépeket, valamint a Koszovó feletti magas légtérben közlekedő gépeket is.
A HungaroControl az egyre növekvő forgalom mellett is kiváló szinten tartotta a repülésbiztonsági mutatókat. Fontos azonban, hogy a repülőbiztonságot korántsem a rekordok garantálják, hanem a társaság szakembereinek elismerésre méltó teljesítménye, amely a globálisan egyre fokozódó forgalmi nyomás ellenére is változatlanul kiemelkedő.
Az állami vállalat 2018-ban a nemzetközi porondon is rendkívül eredményesen szerepelt fejlesztéseivel. Márciusban a távoli toronyirányítás projektje érdemelte ki a Jane’s Award díjat a madridi World Air Traffic Management Congress világkiállításon, itthon pedig a Minőség és Innováció Díjat. A Dubai Airport Show-n új forgalomszervezési koncepciójával, a szabad légtérhasználattal (HUFRA – Hungarian Free Route) nyerte el az Innovation Award 2018 elismerést. A szabad légtérhasználatnak köszönhetően – amely komplexebb irányítói munkát is kíván – a repülőgépek a lehető legrövidebb úton repülhetnek át a magyar légtéren, ezáltal pedig nemcsak az üzemanyagfogyasztásuk csökken, hanem jelentős mértékű károsanyagtól kímélik meg környezetünket.
A társaság célja, hogy a pilóta nélküli légijárművekhez, azaz a drónokhoz kapcsolódó iparágban kiemelkedő és megkerülhetetlen szereplővé váljon. Ennek érdekében idén a hazai érintettek bevonásával nagyszabású szakmai tanácskozást szervezett, ahol többek között bemutatta a drónrepülések regisztrálására és a repülésekhez használt légterek elkülönítésére alkalmas UTM-portál első verzióját, a mydronespace.hu-t, illetve a MyDroneSpace telefonos applikációt.
A HungaroControl elkötelezett abban, hogy legfontosabb feladatát, a biztonságos repülés és földet érés garantálását a legkorszerűbb megoldások és fejlesztések felhasználásával lássa el, ezért az elkövetkező időszakban is két fogalom határozza meg a társaság munkáját: az innováció és a biztonság.
Kapcsolódó cikkek
- Akár egy drón is lehetne az ország játéka
- A drón vagy a Tesla gyorsul jobban?
- 3,5 milliárd forint támogatást nyert a HungaroControl
- Karácsonyi lézerfények csak felelősséggel
- A repüléstörténet mérföldkövei
- Forradalmasítja a repülőtéri utasforgalmat az Emirates
- Újfajta wifi-kapcsolódási lehetőségeket vezet be az Air France
- Drónokat is használ az E.ON a hálózati hibák felderítésére
- Melyik a gyorsabb, a drón vagy a Tesla?
- Drónreptetés: csak eseti légtérrel térít a biztosító kár esetén
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tűzvédelmi és mentési célokra fejlesztett négylábú robotplatformot a Unitree
A fogyasztói és ipari felhasználású bionikus robotok területén egyaránt vezető szerepet betöltő kínai Unitree Robotics professzionális tűzoltási, tűzmegelőzési, felderítési és mentési célú robotot mutatott be. A négylábú platform a katasztrófavédelem szinte bármely területén alkalmazható adatgyűjtési, felderítési és mentési feladatok ellátására.
Megjelent az IAB Hungary AdEx 2022 és AdExpect 2023 legfrissebb riportja
Elkészült az IAB Hungary két legfontosabb éves jelentése: a tavalyi digitális reklámköltések alakulását és főbb trendjeit áttekintő AdEx 2022 kutatás, és a szakemberek várakozásait tükröző AdExpect 2023 riport.
Közel húszezer érdeklődő vett részt a Műegyetemi Állásbörzén
Több mint 150 kiállító négyezer állásajánlata közül válogathattak a hallgatók a tavaszi Műegyetemi Állásbörzén, ahol ismételten a villamosmérnökök iránt volt a legnagyobb kereslet. A K épületben a szakértői tanácsadás kapott új köntöst, a Q épületben pedig neves cégek tartottak előadásokat kiemelt szakmai témákban. A kétnapos eseményre közel húszezren látogattak ki, amely a külföldi diákok körében is egyre népszerűbb. Ezzel összehangban jól látható, hogy közülük egyre többen maradnának Magyarországon az egyetem elvégzése után is.
Újabb 180 általános iskolában lesz elérhető az élményszerű tanulás
A Delta Systems Kft. szállítja azt a 600 darab 3D nyomtatót és induló nyomtató anyagkészletet, amelyet hátrányos helyzetű térségek 180 általános iskolája kap a Klebelsberg Központ által indított nyílt uniós közbeszerzési eljárásban. A Budapesti Értéktőzsdén is jegyzett Delta Technologies 100%-os leányvállalata által megvalósuló nettó 346 millió forintos beruházás az Okostanterem 2 folytatásaként köznevelési intézményekben teremti meg a diákok élményszerű oktatásának lehetőségét modern eszközökkel, támogatva a műszaki érdeklődésüket.
Új SuperWide monitor átfogó USB-C dokkolóállomással
A Philips 45B1U6900C modell egyetlen képernyőben egyesíti a dupla monitoros elrendezést. A Philips 45B1U6900C nagy, 44,5 hüvelykes (113 cm képátlójú), dupla QHD (5120 x 1440) felbontású képernyővel és számos egyéb, a professzionális multitaskingot segítő funkcióval rendelkezik, mint például: USB-C dokkoló RJ45 (Gigabit Ethernet) bemenettel, 32:9 SuperWide képaránnyal, 1500R görbülettel és 178/178 fokos betekintési szögekkel.