A Check Point magas szintű, gépi tanuláson alapuló védelmi megoldással erősíti portfolióját
A Check Point Software Technologies Ltd., a cyber-biztonsági megoldások világszerte vezető szállítója megvásárolta a ForceNock Security vállalatot (Tel-Aviv, Izrael).
A 2017-ben alapított ForceNock olyan webes alkalmazás és API-biztonsági (WAAP) technológiát fejlesztett ki, mely gépi tanulást, valamint viselkedés és „hírnév” alapú biztonsági motorokat alkalmaz. A tervek szerint, a Check Point a ForceNock technológiáját integrálja Infinity nevű, teljes védelmet nyújtó architektúrájába.
„A cyber-támadások jelenlegi és a jövőbeni generációi elleni védelem érdekében a Check Point a legátfogóbb biztonsági architektúrát kínálja. A különböző platformok – felhő, hálózat, mobil, végpont és IoT – növekvő használata a teljes, ugyanakkor egyszerűen telepíthető és könnyen használható biztonsági technológiák alkalmazását követeli meg,” - mondta Dorit Dor, Check Point. „A ForceNock technológiájának beépítése az Infinity architektúránkba lehetővé teszi számunkra, hogy világszerte a legmagasabb szintű biztonságot kínáljuk ügyfeleink számára, ugyanakkor megerősíti gépi tanuláson alapuló védelmi képességeinket.”
Kapcsolódó cikkek
- A Check Point szerint a Fireball és a WannaCry négyből egy szervezetre van hatással világszerte
- A Getronics felvásárolta a francia ITS Overlap vállalatot
- Az ABB befejezte a GE Industrial Solutions akvizícióját
- A Forrester Research végpont-biztonsági jelentésében a Check Point Software a vezető vállalatok között szerepel
- Az elmúlt hónap legveszélyesebb rosszindulatú programjai
- Az elmúlt hónap legveszélyesebb rosszindulatú programjai
- A Kaspersky Lab Svájcba költözteti infrastruktúrájának egy részét és megnyitja első Átláthatósági Központját
- A Check Point teljeskörű Gen V cyber-védelmi megoldása a felhők számára: CloudGuard
- A crypto-bányászok világszerte a vállalatok 55%-ra jelentenek veszélyt
- Felvásárolta a magyar Balabit cégcsoportot egy amerikai IT biztonsági cég
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az Oxford University Press Budapesten nyitott technológiai központot
Az Oxfordi Egyetem kiadója, az Oxford University Press (OUP) Budapesten nyitotta meg legújabb technológiai központját, amely a kiadó digitális fejlesztéseiben közreműködve és globális IT infrastruktúráját támogatva erősíti az OUP technológiai képességeit.
Az Ericsson mesterséges intelligenciával teszi egyszerűbbé a hálózatok üzemeltetését
Az Ericsson új, mesterséges intelligencia alapú menedzselt szolgáltatást vezet be kommunikációs szolgáltatók számára. A megoldás egy teljes körű (end-to-end) menedzselt szolgáltatásműködési modell, amely a mesterséges intelligencia, az automatizálás és a nagy mennyiségű adatban rejlő lehetőségek révén teljesen átalakítja a hálózati és IT működést, a hálózati tervezést és optimalizálást, valamint az alkalmazásfejlesztést és karbantartást is.
Itt a megoldás az IT-biztonsági szakemberhiányra
A szakemberhiány az IT-biztonsági szakmában is egyre súlyosabbá válik. A vállalatok azonban nem maradhatnak védtelenül az egyre találékonyabbá váló kiberbűnözőkkel szemben, hiszen egy online támadás óriási veszteségeket okozhat. A Micro Focus szakértői a folyamatok automatizálását és a külsős szaktudás igénybevételét javasolják a hiányzó emberi erőforrás áthidalására.