MKB Fintechlab: inkubált startupjaink hazai és nemzetközi sikeressége a saját eredményességünk mértékegysége is egyben
Az MKB Bank által 2016-ban létrehozott MKB Fintechlab innovációs labor és nemzetközi startup inkubátor Magyarország és a régió első ilyen jellegű szakmai műhelye. A Fintechlab startup inkubációs programja a már tesztelhető fejlesztéssel rendelkező fintech startupok számára biztosít induló befektetést, személyre szabott képzési programot, sőt a legjobbak számára az MKB Pénzügyi Csoporttal való szakmai együttműködés lehetőségét is lehetővé teszi.
A Fintechlab ügyfélközpontú tervezési programjának célja, hogy a digitális pénzügyi és fintech megoldások mindenkor a felmért és folyamatosan tesztelt ügyféligényekre épüljenek.
Az MKB Fintechlab inkubációs programjának eredményességét, szakmai munkájának, kiválasztási és képzési rendszerének sikerét mi sem jelzi jobban, mint az a tény, hogy az elmúlt évek során inkubált startupok fintech fejlesztései Magyarországon és nemzetközi szinten is rendszeresen a legmagasabb szintű szakmai elismeréseket érik el.
Alább az MKB Fintechlab által inkubált startupok hazai és nemzetközi elismerései:
Fintechblocks
(Fintechlab inkubáció éve 2017, MKB Bankkal történő együttműködés kezdete 2018)
2018-ban a „Money2020” (London), a világ egyik legnagyobb fintech konferenciája és szervezete szerint a 10 legígéretesebb fintech megoldás egyike.
Blueopes
(Fintechlab inkubáció éve 2017, MKB Bankkal történő együttműködés kezdete 2018)
2017-ben az Év magyar fintech startupja.
2019-ben a FinTech Global, a fintech- és bankvilág egyik vezető londoni elemző cége szerint a 100 leginnovatívabb wealthtech (vagyonkezelési technológia) megoldás egyike.
Limitless
(Fintechlab inkubáció éve 2017)
2017-ben a Central European Startup Awards az Év közép-kelet európai startup alapítójának választotta a cég alapítóját, Sara Koslinskát. A díjat Szófiában vehette át.
2018-ban a Money2020 (London), a világ egyik legnagyobb fintech konferenciája és szervezete szerint a 10 legígéretesebb fintech megoldás egyike.
Thinkout
(Fintechlab inkubáció éve 2018)
2018-ban a Raiffeisen romániai fintech versenyének győztese.
Pago
(Fintechlab inkubáció éve 2018)
2018-ban az év romániai startupja.
PénTech
(Fintechlab inkubáció éve 2019)
2019-ben a Fintechshow (Budapest) legígéretesebb fintech megoldása.
Digi.me
(Fintechlab inkubáció éve 2019)
2018-ban a Fintech Hackathon (Budapest) győztese.
2018-ban a Financial Times „Európa Top100 digitális bajnoka” között nevezi meg.
Pereczes János, MKB Fintechlab ügyvezető igazgató: „A startupok világa különleges közeg. Ezen belül is talán a legizgalmasabb a fintech startupok működése, hiszen pénzügyei mindenkinek vannak. Okkal lehetünk büszkék az általunk inkubált startupok hazai és nemzetközi elismeréseire, hiszen az elismerésekkel mindig komoly fejlesztéseket, a világot jobbá, könnyebbé tevő digitális újdonságokat díjaznak. Köszönjük az MKB Bank támogatását.”
Kapcsolódó cikkek
- MKB Fintechlab: mentoráltunk, a PénTech lett 2019 legígéretesebb fintech megoldása
- Svéd nagyvállalatok fognak össze, hogy közép-kelet-európai startupokat támogassanak
- Magyar technológia ad megoldást a kiemelt fontosságú infokommunikációs berendezések hatékony hűtésére
- A startupok ma már az IT-világon túl is mernek gondolkodni
- AHa! Brainstore 2.0 startup program: Beszállt a Hiventures
- Hatodik alkalommal startolt a Women Startup Competition
- Magyar startup siker Európa legnagyobb innovációs platformján
- Újabb startup verseny
- A közösség finanszírozza az új startupkönyvet
- Az Apple után a Microsofttal is együtt dolgozik a magyar startup
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Három szolgáltató 150,2 milliárd forintért licitált mobilfrekvenciákra
A 900 MHz-es és az 1800 MHz-es frekvenciasávok frekvenciahasználati jogosultságainak licitálását szigorú óvintézkedések mellett január 28-án tartotta meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH). A résztvevő Magyar Telekom Nyrt., a Telenor Magyarország Zrt. és a Vodafone Magyarország Zrt. összesen 150,2 milliárd forint értékben licitált másfél évtizedre szóló használati jogosultságokért.
Az ellátási lánc jövője: cobotok, drónok és mesterséges intelligenciás kamerák
A Deloitte Technology Trends 2021 kutatása szerint a közeljövőben az ellátási lánc szereplői között az adatmegosztás kerül előtérbe, az egyes cégek láncai helyett a teljes terméklánc válik láthatóvá. Újabb technológiák elterjedése várható, a robotok és cobotok (együttműködő robotok) megjelenésével csökkennek a költségek, és javul a folyamat biztonsága és megbízhatósága. A drónok végzik majd a kiszállítások gyorsabb végrehajtását és a beérkező áruk átvizsgálását. A mesterséges intelligenciával megtámogatott kamerák csökkentik a kockázatokat.