Országos Gazdaságinformatikai Konferencia 2019
A 16. Országos Gazdaságinformatikai Konferencia idei előadásainak jelentős része a Fintech és mesterséges intelligencia témakörével foglalkozott. Kutatások szerint jövőre az okos városok száma világszerte eléri a 600-at, az International Data Corporation (IDC) előrejelzése alapján pedig 2022-re a világ GDP-jének több mint 60 százaléka digitális jövedelem lesz. Mindez azt jelenti, hogy újra kell tervezni a meglévő üzleti és közigazgatási modelleket. A Milton Friedman Egyetemen megrendezett szakmai fórum résztvevői magyar és nemzetközi (ír és japán) szakemberek voltak.
A Milton Friedman Egyetemen került megrendezésre a Gazdaságinformatikai, Kutatási és Oktatási Fórum (GIKOF) szervezésében a 16. Országos Gazdaságinformatikai Konferencia. A rendezvény célja, hogy lehetőséget biztosítson a hazai és a külföldi szakembereknek, egyetemi kutatóknak, doktoranduszoknak, ipari szereplőknek és fejlesztőknek a témához kapcsolódó munkáik bemutatására, vélemények ütköztetésére, az üzleti szféra és az oktatás kapcsolatának erősítésére. A konferencia az elmúlt években már nemzetközivé fejlődött, idén Japánból és Írországból is érkeztek szakemberek.
A minden évben más helyszínen tartott rendezvény szervezői idén azért a Milton Friedman Egyetemet választották helyszínül, mert a Milton nemcsak elméletben, hanem gyakorlati tevékenységében is komolyan gondolja a digitális egyetem koncepcióját, ezzel is a felsőoktatás újhullámát képviselve. „Az egyetem hallgatói a diploma megszerzése során olyan készségekre tesznek szert, amelyek segítségével sikeresen alkalmazkodhatnak a gyorsan változó körülményekhez, és olyan tudást kapnak, amely később könnyen fejleszthető, megújítható” - mondta Dr. Honfi Vid, a Milton Friedman Egyetem Módszertani és Informatikai Tanszékének vezetője. Hozzátette: „komoly erőfeszítéseket tettünk a gazdaságinformatikus képzésünk megújítására. Az informatikai biztonság és az üzleti intelligencia megoldások oktatása tekintetében az ország leggyakorlatiasabb és szakmailag is kimagasló képzését szeretnénk nyújtani, hiszen ezek ma a szakma legkeresettebb és ezért legpiacképesebb területei. Úgy gondoljuk, hogy a legjobb szakembereket sikerült ezen a területen megnyerni oktatóknak, így biztosítjuk azt, hogy a tőlünk kikerülő szakemberek is a szakmájuk vezetői közé tartozzanak, és valóban naprakész ismeretekkel rendelkezzenek”.
Az idei konferencián kiemelt érdeklődés övezete a Fintech és mesterséges intelligencia témakört. A szakemberek megvitatták, hogy mitől korszakalkotó a blockchain-technológia, és ez milyen fejlesztési elképzeléseket tud generálni a minket körülvevő világban, például közigazgatási és települési szinten. Kalocsai Kornél, a Blockchain Magyarország Egyesület elnöke előadásában elmondta, hogy a McKinsey Global által készített kutatás alapján 2025-re a világ GDP-jének 60%-át a városok adják, 2020-ra pedig az okos városok száma eléri a 600-at. Az International Data Corporation (IDC) előrejelzése alapján 2022-re a világ GDP-jének több mint 60%-a digitális jövedelem lesz, így újra kell tervezni a meglévő üzleti és közigazgatási modelleket. Ebből az következik, hogy 5 éven belül települési szinten is olyan technológiai újításokkal fogunk találkozni, amelyekről ma még nem is hallottunk. Nagyságrendekkel javulni fog a „városhasználói” élményünk, azaz olyan szolgáltatásokat kaphatunk majd települési szinten már a következő 5 évben is, amelyek egyszerűsíteni vagy segíteni fogják a mindennapi városi életünket. A blockchain-technológia ezt a folyamatot fogja nagymértékben támogatni. Jelentős hatással lesz az életünkre, paradigmaváltást hoz a gazdasági életben és a lokális ökoszisztémában is, mivel az értékek és a tőke szabad elérését tudja digitális, biztonságos és hiteles módon biztosítani. Ennek eredményeként egy okos város a fejlesztéseihez a tokenizáció által akár újfajta finanszírozást is elérhetővé tud majd tenni.
(Nyitókép: uni-milton.hu)
Kapcsolódó cikkek
- Sikeresebb üzlet – mesterséges intelligenciával
- A magyar robotkatica is részt vett a World Robot Olympiadon
- Hogyan vásárolunk 10 év múlva?
- Budapestre jöttek a világ vezető techcégei
- A Samsung partnereivel és szoftverfejlesztőkkel közösen hozza el a jövő technológiáit
- Időben döntsünk és rendezzük el, ki örökölje a céget!
- Budapesten a világ legnagyobb UX designerei
- A mesterséges intelligencia segíthet a kulcs munkavállalók megtartásában
- „A média hatása a gyermekekre és fiatalokra” - konferencia
- Érkezik az ősz legnagyobb üzleti design konferenciája!
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az LG bemutatja legújabb, továbbfejlesztett Ultra szériás monitorait
Az LG Electronics (LG) tovább erősíti pozícióját a prémium monitorok piacán új, a 2021-es CES kiállításon debütáló Ultra monitoraival. A gamerek, digitális művészek és professzionális felhasználók igényeit szem előtt tartva a legújabb UltraGear, UltraWide és UltraFine szériás kijelzők magas szintű hatékonyságot és szórakozási élményt kínálnak, így otthoni és irodai használatra is tökéletesek.
Szinte az összes felsőoktatási intézménytől egyidőben lehet érdeklődni az online térben
A korlátozások miatt online platformra költözött a továbbtanulók nagyrendezvénye, ám mint azt a szervezők mondják, ez a kihívás egyben új lehetőségeket is hoz. A 21. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást 2021. január 21-23. között rendezik meg, a megvalósítás céljából egy úttörő, többnyelvű virtuális expo programot hoztak létre. Az eseményen egyszerre 51 felsőoktatási intézménytől szerezhetnek be információkat az érdeklődők, amely minden bizonnyal elősegíti a továbbtanulás döntéskörét február 15-ig.
Terjeszkedik az LG a globális e-sport-piacon
Az LG Electronics (LG) megerősíti jelenlétét a gyorsan növekvő globális e-sport-piacon, mégpedig a világ egyik legnagyobb e-sport-szervezetével, a Gen.G Esportsszal (Gen.G) kialakított partnerségi együttműködés révén. A két vállalat együtt dolgozik majd azon, hogy az LG kategóriavezető UltraGear gaming monitorainak segítségével fejlődhessen tovább a nemzetközi e-sport-színtér.
A magyar startup felhasználói 100 milliót kerestek az elmúlt évben
Minden bizonnyal sokakban felmerül a kérdés, hogy pontosan mit is takar az, hogy egy vállalkozás „startup”-nak minősül. Alapvetően egy mikro- vagy kisvállalkozásként induló cégforma, amely tőke befektetőkre vár, melyből megvalósíthatja önálló és nagyratörő terveit. Egy startup cég esetében az egyik legszembetűnőbb képessége, az az innováció. A startup világban folyamatos az újra törekvés, az újítás jellemzi, legyen szó termékről, szolgáltatásról de nem utolsó sorban egy módszerről. Leginkább ami meghatározó, az az a mentalitás, hogy valami olyan értéket közvetítsen és adjon, amely eddig nem volt jellemző, elérhető.
Felértékelődött az informatikai vezetők szerepe
A statikus stratégiák ma már gyakran csalódást okoznak, versenyhátrányt jelentenek egy vállalat számára. Míg egyensúlyt kell teremteni az agilitás és stabilitás között, a módszerek és megoldások, informatikai eszközök olyan támogatást adnak, amit a cégvezetésnek ki kell aknázni a sikerhez. Ebben egyre nagyobb szerepet kapnak az informatikai vezetők, áll a Deloitte Tech Trends 2021 kiadványban, amely a sikeres végrehajtást szolgáló együttműködés 6 alappillérét is lefekteti.