Új tagok a Közszolgálati Testületben
Csütörtökön eldőlt, mely szervezetek képviselői alkotják a közmédia társadalmi felügyeletét ellátó Közszolgálati Testületet március 31-től. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) felhívása nyomán a tizenöt fős grémium hat helyére harminc civil jelölő szervezet jelentkezett, kilenc szervezet pedig automatikusan delegálhatott tagot.
Február 27-én megállapította az NMHH, kik lesznek a Közszolgálati Testület új tagjai. Mivel három kategóriában csupán egy-egy szervezet jelentkezett, így a Kisvárosok Szövetsége képviseli Magyarország települési önkormányzatainak szövetségeit, szervezeteit, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete a családok érdekeit védő magyarországi szervezeteket, valamint az Országos Nemzetiségi Önkormányzatok Szövetsége Egyesület a magyarországi nemzetiségek országos önkormányzatait.
A fogyatékkal élők érdekvédelmi szervezetei kategóriában a három jelentkezőből ketten nem feleltek meg a regisztráció követelményeinek, így innen a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége képviselője került be a testületbe. A szomszédos államok magyar kulturális, valamint a magyarországi kulturális szervezetek kategóriákban a tizennégy, illetve tíz társadalmi egyesület előzetesen, kategóriánként egy-egy közös delegáltat állított.
Az egy csoportba tartozók közül csak egy szervezet jelölhetett tagot a Közszolgálati Testületbe. Több érvényes jelentkezés esetén, kategóriánkénti közös megállapodás hiányában az NMHH sorsolással dönti el, hogy melyik szervezet jelöltje delegálható, erre azonban idén nem volt szükség.
A médiatörvény alapján automatikusan delegálhat egy-egy főt a Magyar Tudományos Akadémia, a Magyar Katolikus Egyház, a Magyarországi Református Egyház, a Magyarországi Evangélikus Egyház, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége, a Magyar Olimpiai Bizottság, a Magyar Rektori Konferencia, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és a Magyar Művészeti Akadémia.
2017-ben a hat, felhívásra nyitott kategóriából ötben a Kisvárosok Szövetsége, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete, a Vakok és Gyengénlátók Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Egyesülete, a Kolozsvári Magyar Diákszövetség és az Arany János Alapítvány küldhetett egy-egy tagot a testületbe, míg a magyarországi nemzetiségek országos önkormányzatainak kategóriában nem volt érvényes jelölés.
A Közszolgálati Testület ellátja a közszolgálati médiaszolgáltató feletti társadalmi felügyeletet és ellenőrzi a közszolgálatiság érvényesülését. A grémium megbízatása három évre szól, elnökét saját tagjai közül választja. A testület tagjainak március 31-étől hatályos listája itt található: http://nmhh.hu/cikk/210490/Tajekoztato_a_Kozszolgalati_Testulet_uj_tagjairol
Kapcsolódó cikkek
- A bosszúpornótól a virtuális valóságig: elindult a Gyerekaneten.hu
- A Való Világ miatt büntetett a Médiatanács
- NMHH Médiatanács: közel 75 millió forintból készíthet műsorokat huszonöt helyi és körzeti rádió
- Megjelent az NMHH 2020-as felügyeleti terve
- Médiatanács: 166 millió forint támogatás közösségi rádiók és televíziók rezsiköltségeire
- Szülőknek szóló weboldalt készít az NMHH a biztonságosabb internetezés támogatására
- Vidéki kereskedelmi rádiós pályázatokat hirdetett a Médiatanács
- A három legnépszerűbb rádiót négymillió ember hallgatja
- Három vidéki rádiós frekvenciára lehet pályázni
- További öt évig szólhat a debreceni Magyar Katolikus Rádió
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Összefog az ABB és a Contro-Net
Az ABB és mérnöki szolgáltatásokat nyújtó régi értékesítési partnere, a magyarországi székhelyű Contro-Net Kft. (Contro-Net), közösen kínál teljesen integrált, költséghatékony megoldást az ESAB móri száraz és nedves porkeverő üzemei számára. Az ESAB világviszonylatban vezető helyet tölt be a hegesztő- és vágóberendezések, valamint a hegesztőanyagok előállításában.
Új cégtársak a PwC Magyarország vezetői között
A PwC Magyarország örömmel jelenti be két új cégtárs kinevezését. A könyvvizsgálati üzletágat 2022. július 1-jétől Sávoly-Hatta Anita és Halmosi Gábor erősíti partneri pozícióban.
Mobilhálózata modernizációjával készül a Telekom a drasztikusan növekvő adatforgalomra
Lekapcsolta 3G hálózatát a Magyar Telekom, amely már sehol nem érhető el. Az ügyfelek nem maradnak szolgáltatás nélkül ezt követően sem: a közel országos lefedettségű, a korábbi technológiáknál jobb ügyfélélményt nyújtó 4G hálózat továbbra is rendelkezésre áll mind a hang-, mind az adatforgalom céljára. A legfeljebb 3G-képes készülékkel rendelkező ügyfelek hangforgalmát a meglévő 2G hálózat veszi át.
Betegségeket is előidézhet a közösségi média túlzott használata
Egyre fiatalabbak, már a gyermekek körében is gyakran jelentkezik ingerültség és szorongás a közösségi média használatából fakadóan. Az ismétlődő rossz érzések talaján akár betegségek is kialakulhatnak. A kulcs az önismeret és a tudatosság lehetne, hogy megfelelően védekezzünk a negatív érzések ellen – véli a szakember.
Egyre inkább a vízió része az ügyfélélmény
Idén immár második alkalommal készült el a CX&Research ügyfélélmény-érettség átfogó riportja hazánkban. A Magyar Marketing Szövetség (MMSZ) és a CXPA Hungary által kezdeményezett CX&RESEARCH 2022 webináriumához csatlakozott nagyvállalatok és ügynökségek arra adtak választ, hogy hol is tartunk ma az ügyfélélmény-érettség területén és milyen kihívásokkal, élményekkel és feladatokkal is találkoznak a hazai szakemberek. Az idei riport eredményei és a nagy látogatottságú április végi webináriumon tartott előadások felvételei már elérhetőek.