30 millió forintot fektet a MOL a fenntartható jövőbe országszerte
Elindult a MOL Helyi Érték programjának közönségszavazása országszerte 54 körzetben, körzetenként két-három, a szakmai fordulón továbbjutott civil szervezet van versenyben. A pályázatok négy kategóriában érkeztek: jövő generációja, kultúra, környezetvédelem-fenntarhatóság és társadalom. Minden körzetben a győztesről a helyben élők dönthetnek az online leadott szavazatukkal március 29-ig. A nyertesek egyenként közel félmillió forintos támogatásban részesülnek.
Rekordszámú, összesen 413 pályázat érkezett be az Adj lendületet helyi közösségednek! mottójú MOL Helyi Érték Program tavalyi felhívására. A szakmai értékelés és az alapítvány kuratóriumának döntése alapján végül 151 projekt vesz részt az utolsó fordulót jelentő online közönségszavazáson 2020. március 9. és 29. között. Az ország 54 körzetében a szakmai szempontok alapján kiválasztott két-három projektre bárki szavazhat a https://www.molalapitvany.hu/szavazas/2019 oldalon. A MOL Helyi Érték Program azokat a civil szervezetek támogatja, amelyek az egy településen vagy egy városrészben élő emberek életét, közösséggé válását, identitásának megerősödését segítik.
„Az előző évhez képest 40%-kal több pályázat érkezett felhívásunkra, mely jól mutaja, hogy a program egyre népszerűbb, illetve nagy igény van a helyi civil szervezetek részéről kezdeményezéseik anyagi támogatására. Az idei évben először a közönségszavazást online tartjuk meg, hogy egyszerűbbé és mindenki számára elérhetővé tegyük azt. A helyi közösség a társadalmi összefogás és a szolidaritás megnyilvánulásának terepe, ezért sokszínű tevékenységének támogatását nagyon fontosnak tartjuk. Idén először a továbbjutó szervezetek a saját kampányuk megtervezését segítő képzésen is részt vehettek” – mondta Gáborné Haáz Andrea, a MOL Alapítvány ügyvezetője.
A MOL Alapítvány a helyi civil szervezetek, kezdeményezések támogatására hozta létre a MOL Helyi Érték Programot, melyre négy kategóriában lehetett pályázni országszerte: jövő generációja, kultúra, környezetvédelem-fenntarthatóság és társadalom. A közönségszavazás fordulójába bejutott környezetvédelmi tematikájú pályázatok között számos érdekes kezdeményezés található: községi szintű komposztálási képzés, közösségi erdőkert telepítése gyümölcsfákból, helyi termelők és tudatos fogyasztók összekapcsolása „kosárközösséggel”, interaktív táblákkal ellátott tanösvény, vályogépítészeti alkotóműhely.
A körzetenként legtöbb szavazatot begyűjtő szervezet elnyeri a pályázatban igényelt, maximálisan 500 000 forintos támogatást. A végső eredményhirdetésre legkésőbb március 31-ig kerül sor.
Kapcsolódó cikkek
- Újra gyűjthetőek a "Városmarketing gyémántok"
- Fenntarthatósági kompetencia központot hoz létre a Pannon Egyetem és a MOL
- 130 álláshelyet kínál a MOL friss diplomásoknak
- SAP programok az óceánok tisztaságáért
- Március 6-ig lehet pályázni a Vodafone Digitális Díjra
- Ismét elismerik a legjobb fenntarthatósági kezdeményezéseket
- Az IKT szektor ökológiai lábnyomáról jelentett az Ericsson
- Zöld kötvények és kevesebb műanyag az irodákban
- Médiatanács: 166 millió forint támogatás közösségi rádiók és televíziók rezsiköltségeire
- A L’Oréal a vállalati fenntarthatóság élén
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Sajtódíjat indít a Siemens
Újraindítja médiadíját a Siemens, amellyel a technológia területén kimagasló minőségű munkát végző újságírókat és tartalomkészítőket kívánja elismerni. A Siemens Media Award 2023 regionális sajtópályázatra Közép- és Kelet-Európa hét országában (Ausztria, Horvátország, Magyarország, Lengyelország, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia) nevezhetnek újságírók, valamint a közösségi média- és más felületek tartalomkészítői is.
Médiatanács: továbblépések helyi és körzeti rádiós pályázatokban
Véglegesítette egy veszprémi helyi rádiós pályázat felhívását a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület ugyanezen az ülésen hatósági szerződéskötést kezdeményezett a Debrecen 94,4 MHz körzeti frekvencia pályázatán nyertes szolgáltatóval.
Digitális kalandjátékon keresztül ösztönzi a diákokat a Vodafone Alapítvány
A Vodafone Magyarország Alapítvány idén is különleges programmal készül Magyarország egyik legnagyobb digitális pedagógiai eseményére. Az Alapítvány élen jár a digitális kompetenciák fejlesztésében, ennek megfelelően a kezdeményezés 2016-os indulása óta minden évben tematikus aktivitásokkal és pályázatokkal szerepel a Digitális Témahét programjában. Idén digitális kalandjáték-készítő versenyt hirdettek meg tanárok számára, amely során diákokkal közösen, kreativitásuk és tudásuk felhasználásával saját játékot készíthetnek. A pályázatra a programban részt vevő iskolák pedagógusai április 17-ig nevezhetnek a Digitális Témahét weboldalán keresztül.
Vasárnapig lehet jelentkezni a 600.000 forintos jutalomra
A Mathias Corvinus Collegium a Neumann Technológiai Platformmal együttműködve egy innovatív gondolatokra, azok kidolgozására és megvalósíthatóságára épülő, interdiszciplináris csapatversenyt hirdet meg egyetemisták számára. A jelentkezési határidő 2023. március 05. 23:59.
Határidő-hosszabbítás: március 24-ig lehet jelentkezni a Vodafone Digitális Díjra
A Vodafone Magyarország Alapítvány március 24-ig meghosszabbítja a jelentkezési határidőt a Vodafone Digitális Díjra. A pályázatra magánszemélyek, startupok, non profit szervezetek és vállalkozások jelentkezhetnek a Vodafone Digitális Díj online felületén. A 15 millió forint összdíjazású megmérettetésen három kategóriában hirdetnek győztest. Idén először inkubációs különdíjat is kioszt a zsűri. Az ezt elnyerő pályázó Magyarország legnagyobb nagyvállalati, iparágfüggetlen Start it @K&H elnevezésű inkubációs programjának teljesértékű tagja lesz.