Ingyenes online munkaadói platform a COVID-19 válság idejére
A COVID-19 járvány miatt jelentősen emelkedik a munkanélküliség világszerte, ezért több iparág néhány vezető vállalata összefogott, hogy elindítsa a People + Work Connect nevű munkáltatói kezdeményezést. A platform összeköti a dolgozóit elbocsátó vagy kényszerszabadságra küldő vállalatokat azokkal a cégekkel, ahol sürgősen munkaerőre van szükségük. A munkaadók ingyenesen csatlakozhatnak a kezdeményezéshez.
A People + Work Connect ingyenes online munkaadói felületen a vállalatok gyorsan azonosíthatják és betölthetik az üres állásokat. A kezdeményezés kiiktatja a folyamatból munkaerőfelvétel folyamatát elnyújtó pontokat.
Hogyan működik?
A People + Work Connect alapja az Accenture által fejlesztett analitika-vezérelt platform, amely különféle kategóriák (pl. hely és tapasztalat) szerint rendezi össze a nem titkos, összesített munkaerő-adatokat. A nyitott pozíciókat kínáló szervezetek számára megjeleníti az állások betöltésére alkalmas, elérhető munkaerőt, így a szabad dolgozókkal rendelkező cégek segíteni tudnak munkavállalóiknak új állást találni.
A People + Work Connect platformját az Accenture, a Lincoln Financial Group, a ServiceNow és a Verizon HR-vezetőinek ötlete alapján az Accenture alkotta meg. Az ötlettől az indulásig mindössze 14 munkanap telt el, és gyors ütemben bővül a kezdeményezéshez csatlakozó vállalatok köre.
A résztvevők közé tartoznak: ADM, Baxter, Blue Apron, Cargill, Frito-Lay, Lincoln Financial Group, Marriott, Mondelēz International, Nordstrom, ServiceNow, Walmart és Zenefits. A jövő héten további 250 vállalat csatlakozása várható, és hamarosan állami szektorbeli állásokkal is bővítenek.
A People + Work a következő szervezetek felbecsülhetetlen támogatásának és foglalkoztatottság fenntartása iránti elkötelezettségének köszönhetően tudta ilyen gyors ütemben bővíteni a résztvevők körét: Business Roundtable, Center for Advanced Human Resource Studies (ILR School, Cornell University), Center for Executive Succession (Darla Moore School of Business), Gallup, CHRO Roundtable, HR Policy Association, Institute for Corporate Productivity, National Academy of Human Resources, Society for Human Resource Management, World50.
Ki csatlakozhat?
A People + Work Connect kezdeményezéshez olyan vállalatok csatlakozhatnak, ahol száz körüli betöltendő állás vagy ugyanekkora létszámú szabad munkaerő áll rendelkezésre. A program globális és minden iparág számára nyitott, de egyelőre magánszemélyeknek és munkaerőközvetítő ügynökségeknek nem elérhető. Célja, hogy nagyobb dolgozói csoportok áthelyezését segítse két munkaadó között. A platformon a cégek gyorsan megoszthatják elbocsátott vagy kényszerszabadságra küldött dolgozóik tapasztalatait és ismereteit, és ingyen felvehetik a kapcsolatot az épp munkaerőt kereső cégekkel. Minden iparágra kiterjed, így lehetővé teszi, hogy egy adott iparágban hasonló tudást szerzett szakemberek egy másik iparágban találjanak épp felszabaduló állást. Ezzel végső soron lerövidül a munkanélküliség nehéz és gyakran hosszadalmas folyamata.
„Azzal, hogy valós időben láthatóvá válik, mely cégek és hol keresnek munkaerőt a People + Work Connect kezdeményezés enyhíti a vírus gazdasági és társadalmi következményeit, és segít javítani emberek százezreinek élethelyzetét” – nyilatkozta Ellyn Shook, az Accenture vezetői kultúráért és emberi erőforrásokért felelős vezérigazgató-helyettese.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar startup nyert az #EuvsVirus-kihívás üzletfolytonossági kategóriájában
- Drónokat tesztelnek a koronavírus elleni védekezésben
- A Xerox több fronton is segíti a COVID-19 elleni harcot
- Már Magyarországon is elérhető az autós, érintésmentes koronavírus tesztelés
- Átfogó digitális képzéseket indít a Magyar Marketing Szövetség
- Hogyan alakítja a hírközlési piacot és szabályozást a koronavírus?
- Kollégák ellenőrzése otthoni munkavégzés alatt
- Az ABB 2020. első negyedéves eredményei
- Két mentőprogrammal és egy új alap felállításával nyújt életmentő segítséget a Hiventures
- Komoly kiberbiztonsági kockázattal kell szembenézniük a családi vállalkozásoknak
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újrahasznosítják a vonatok fékezésekor keletkezett energiát Lengyelországban
30 millió euró értékű kereskedelmi együttműködésről írt alá szándéknyilatkozatot a szuperkondezátorokat fejlesztő, az EIT InnoEnergy által támogatott észt Skeleton Technologies és a lengyel villamosenergia-elosztó közműcégeknek elektromos eszközöket gyártó ZPUE. A jövőben közösen kínálnak energiatárolási megoldásokat a lengyel piacon.
„Kiváló kutatási infrastruktúra” címet kapott a JKK
Egyre meghatározóbb szerepet tölt be az autonóm közlekedési rendszerek és az elektromobilitás kutatásában a győri Széchenyi István Egyetem Járműipari Kutatóközpontja, amit nemzetközi színvonalú laborháttér, tesztpálya és berendezések segítenek Győrben és a zalaegerszegi ZalaZONE Parkban. Ezt ismerte el a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a „Kiváló kutatási infrastruktúra” adományozásával.
Több tízmillió forintos ösztöndíjalapot hozott létre a Huawei az Óbudai Egyetemen
Több tízmillió forintos ösztöndíjprogramot indított a Huawei Technologies Hungary az Óbudai Egyetem hallgatói kutatásainak támogatására. A nagyszabású Huawei SEEDs Kiválósági Ösztöndíj célja, hogy ösztönözze a napenergia hasznosításához, valamint az 5G ipari felhasználásához kapcsolódó egyetemi-hallgatói kutatási projekteket. Varga Mihály pénzügyminiszter, a Rudolf Kalman Óbudai Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke üdvözölte az újabb együttműködést, amely fontos lépés a tudás- és képességtranszfer szempontjából.
Újabb megoldás segíti az áramhálózat digitalizációját
Az energiaellátás fenntartható átalakítását segítő moduláris szoftvercsomag legújabb verziójával jelentkezett a Siemens. Az egymással integrált elemekből felépülő, ugyanakkor nyílt, más rendszerekkel is együttműködő grid (áramhálózat) szoftver segítségével a villamosenergia-piac szereplői agilis módon válaszolhatnak a mostani és a jövőbeni kihívásokra.
Az ABB Robotics bemutatja a világ első, robotfestésű, műalkotásnak minősülő “art car” autóját
Az ABB Robotics a nyolcéves indiai csodagyerekkel, Advait Kolarkarral és a dubai székhelyű Illusorr digitális tervezői kollektívával együttműködve létrehozta a világ első robotfestésű “art car” autóját. Az ABB díjnyertes PixelPaint technológiája emberi beavatkozás nélkül, tökéletesen rekonstruálta Advait kavargó, monokróm dizájnját, valamint az Illusorr háromszínű geometriai mintáit.