Hatodik alkalommal aratott sikert az ABB egyetemi női mentorprogramja
Az ABB Kft. immáron a hatodik egymást követő évben hirdeti meg műszaki egyetemi és főiskolai női hallgatók számára az „ABB mentorprogram női hallgatóknak” elnevezésű programját. A projekt során a vállalat legalább öt végzős hallgatót választ ki pályázat útján az energetika, automatizálás, mechatronika területéről.
A női mentorprogram célja, hogy erősítse a nők részvételét és növelje a munkavállalási kedvüket műszaki területeken, és lehetőséget adjon, hogy a női hallgatók már tanulmányaik során megismerkedhessenek egy nemzetközi cég működésével, szolgáltatásaival és karrierlehetőségeivel.
A pályázat a 2. és 3. éves BSc, 4. vagy 5. éves MSc női hallgatóknak szól, akik aktív - nappali, esti, levelező, aktív féléves - hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek valamely magyarországi műszaki főiskolán vagy egyetemen. Az ABB HR szakemberei a beérkező pályázatok értékelésénél figyelembe veszik a jelentkezők motiváltságát, szakmai rátermettségét, valamint angol nyelvtudását. A pályázat elbírálásánál előnyt jelent a korábbi tanulmányi versenyeken elért eredmény, és a felsőoktatási szakmai tevékenységben való részvétel.
A kiválasztott pályázók érdeklődésük és szakterületük alapján dedikált mentorokat kapnak a cég vezetői és szakemberei személyében, akikkel közösen egyeztetett konzultációkon vehetnek részt a program időtartama alatt. A nyertesek az ezt követő 5 hónapban betekintést nyerhetnek egy multinacionális cég mindennapjaiba, hiszen havi egy alkalommal különböző témájú, félnapos programokat kínál nekik az ABB. Ezáltal gyárlátogatáson vehetnek részt, találkozhatnak az ABB női vezetőivel, megismerhetik a különböző területeken dolgozó kollégák karrierútjait, illetve HR szakemberektől személyes konzultáció keretében tanácsot kaphatnak a későbbi elhelyezkedéshez. Mindemellett arra is jut idő, hogy a műszaki pályához szorosan kapcsolódó képességeket, készségeket is fejlesszék és ily módon gyakorlati példákon keresztül megismerkedjenek a projektmenedzsment, vezetés, vagy prezentálás rejtelmeivel. Gyakran előfordul, hogy a program alatt, vagy a későbbiekben valaki gyakornokként csatlakozik is az ABB csapatához – ahogy ez idén is történt.
A kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel a mentorokkal való találkozók március közepétől online beszélgetések formájában valósultak meg.
„2020 a hatodik év, hogy sikeresen valósítjuk meg női mentorprogramunkat, melynek célja a nők szakmai részvételének és elfogadásának erősítése a műszaki pályákon. Örömmel tapasztaljuk, hogy az elmúlt években növekedett a műszaki tanulmányokat folytató női hallgatók száma. Nagyon erős jelentkezőkkel kezdtük meg a kiválasztási folyamatot, így végül programunk nem a tervezett 5, hanem 8 résztvevővel indult el. A COVID 19 járványhoz kapcsolódó óvintézkedéseket betartva, a program utolsó három konzultációja során ABB mentoraink online platformon is sikeresen adták át a szakmai tapasztalataikat.” – mondta el Taira-Julia Lammi az ABB Kft. ügyvezető igazgatója.
A programban részt vevő nyolc hallgató érdekesnek és hasznosnak ítélte meg a mentori találkozókat. Összességében úgy vélték, hogy a program által olyan kompetenciákhoz jutottak, melyek hasznosak a mérnöki szakterületen való elhelyezkedés szempontjából. Áttekinthették egy sokoldalú nemzetközi cég működését a munkavállalók szemszögéből: a különböző mérnöki pályán dolgozó munkatársak életútjának és karrierjének megismerése által betekintést nyerhettek egy adott pozíció által kínált lehetőségekbe és kihívásokba. Emellett nagyra értékelték, hogy a mentorprogramot követően lehetőségük van gyakornokként munkába állni az ABB-nél.
Az előző évi programról készült videó:
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB és a HPE közösen csökkentik a szuperszámítógépek energiafogyasztását
- Az ABB Energetika divíziója segítségével intelligens ipari parkot létesítettek Sanghajban
- Az ABB bemutatja a „Kőbe zárt zene” című gondolatébresztő építészeti videósorozatát
- Partnerkapcsolati központ segíti a közös értékteremtést az ABB ügyfelei számára
- Az ABB technológiáival közlekednek a Stadler jövőbeni vonatai
- Az ABB nagyfeszültségű töltőket szállít a Volvo LIGHTS projekthez
- Az ABB 2020. első negyedéves eredményei
- Az ABB ingyenessé tette a digitális szolgáltatásokat
- Az ABB növeli az ügyfél-műveletekhez szükséges távkapcsolatainak sebességét
- Az ABB és a munkavállalói adománnyal segítik a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottságát
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újdonságokkal tér vissza a Schneider Electric „zöld” versenye
Ismét meghirdette „Sustainability Impact Awards” pályázatát a Schneider Electric, a tavalyi első kiíráshoz képest számos újdonsággal. A fenntarthatósági törekvések megvalósításában és támogatásában élen járó vállalkozások pályázatait 2023. november 17-ig várják a szervezők, a globális győzteseket pedig jövő tavasszal hirdetik ki.
2023-ban immár 22. alkalommal indul 'Az Év Honlapja' pályázat!
Augusztus 14-én immár 22. alkalommal indul útjára Magyarország legnagyobb digitális marketingkommunikációs pályázata. ’Az Év Honlapja’ izgalmas lehetőséget kínál mindazoknak, akik az elmúlt időszakban a legújabb honlapokat, applikációkat, digitális és technológiai megoldásokat hozták létre. Ha büszkén állsz egy újító szellemiségű honlap vagy applikáció mögött, akkor ez a lehetőség neked szól! Ne feledd augusztusban 20% Early Bird kedvezménnyel pályázhatsz!.
Ezek Európa legjobb fenntarthatósági startupjai
Idén tavasszal az EIT InnoEnergy együttműködésben a Vestbee-vel elindította a Hello CleanTech kezdeményezést azzal a céllal, hogy támogassák a zöldebb, fenntarthatóbb és szén-dioxid-mentesebb jövőt szorgalmazó induló vállalkozásokat. A pályázók a megújuló üzemanyagoktól, a zöld hidrogéntől kezdve az élelmiszer-értéklánc dekarbonizálásán át a körforgásos gazdaságot támogató javaslatokig számos ötletes megoldást mutattak be, amelyek közül a kiválasztottak segítséget kapnak a vállalkozásuk felépítéséhez, a javaslatuk kidolgozásához, teszteléséhez, illetve a továbbfejlesztéshez szükséges infrastruktúra kialakításához.
Kihirdették a Vodafone Digitális Díj nyerteseit
A Vodafone Magyarország Alapítvány ötödik alkalommal adta át a legjobb digitális innovációknak járó elismerést, az összesen 15 millió forint értékű díjazással járó Vodafone Digitális Díjat. Az innovációs pályázatra idén 107 pályamunka érkezett, a zsűri három kategóriában – KKV Digitalizáció, Fintech, Fenntartható Energia – értékelte a pályázatokat. Ezen felül idén egy arra érdemes pályázó a Start It @K&H inkubációs programban fejlesztheti tovább megoldását, egy második különdíjast pedig a Vodafone Magyarország munkatársai választottak ki az indulók közül.
Újra megnyílt a Digitális Felzárkóztatási Alap!
Okostelefon, tablet, laptop – eszközök, amelyek ma már elengedhetetlenek a kapcsolattartáshoz, a tanuláshoz, vagy akár a munkakereséshez, a munkavégzéshez is. A szociálisan rászorulók azonban nehéz anyagi körülményeik miatt sok esetben nem rendelkeznek az élethelyzetüknek megfelelő informatikai eszközökkel, szoftverekkel. Ennek leküzdésében segít a Magyar Vöröskereszt és a Yettel által létrehozott Digitális Felzárkóztatási Alap, amelynek forrásaira 2023. június 30-ig lehet pályázni.