Nyári táborozás hátrányos helyzetű gyerekeknek
A koronavírus enyhülésével a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) - az Európai Unió Safer Internet Programjának (SIP) hazai konzorciumvezetője és hotline működtetője - 2020. június és augusztus közepe között négy alkalommal 1-1 hetes tematikus nyári tábort szervez és támogat hátrányos helyzetű gyerekek számára, közel 5 000 000 forint értékben.
A szervezet a Safer Internet Program keretében mintegy 220 gyermeknek tud egyhetes, tematizált szabadidős programot biztosítani idén nyáron. A táborokban jellemzően pécsi és Baranya megyei településeken élő, hátrányos helyzetű és/vagy nagycsaládos, 6-16 éves gyermekek vesznek részt.
A gyerekek egy-egy hetet a balatonfenyvesi táborban, egy hetet Fóton, az NGYSZ Lovasterápiás és Oktató Központjában és egy hetet Pécsett, az NGYSZ pécsi számítógépes klubja által szervezett napközis táborban töltenek.
A tematikus táborok célja, hogy felhívja a gyerekek figyelmét a biztonságosabb és jobb internetezés fontosságára, alapvető szabályaira, hisz a Covid19 járvány idején, a digitális oktatással ez még fontosabbá vált.
A SIP-oktatók az alábbi témákat érintik majd a táborokban: médiaértés, álhírek felismerése, személyes adatok (beazonosítása, védelme, digitális lábnyom), online bántalmazás (szexting, cyberbullying), kiközösítés, segítségnyújtás, közösségi oldalak használata és veszélyei, anonimitás, biztonsági beállítások, online vásárlás, bankkártyák és banki adatok biztonságos használata.
Az oktatók a „Lájkvadász” saját fejlesztésű offline társasjátékot is bevonják az oktatásba. A játékban a gyerekeknek különböző feladatokat kell teljesíteniük, szituációs és szerepjátékokat játszanak, melyek során nem csak tanulnak játékostársaiktól, de olyan hasznos tanácsokat, információkat is szerezhetnek, amelyek segítségével tudatos felhasználókká válhatnak.
Kapcsolódó cikkek
- Szülői felelősség és tanári elvárások az online oktatásban
- III. Internetbiztonsági kibeszélő
- Adatvédelem az online oktatási időszakban
- A bosszúpornótól a virtuális valóságig: elindult a Gyerekaneten.hu
- Csak a tudatos nethasználattal védhetők meg a gyerekek
- Együtt egy jobb internetért!
- Beszámoló a Safer Internet Program 2019. évi oktatási eredményeiről
- Biztonságos Internet Nap 2020
- Ötödször indítja el ’Aki ver, az nem haver’ c. kampányát a Cartoon Network
- Öt hasznos tipp, hogy biztonságban tudd gyermeked az interneten
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már nem éri meg külföldről rendelni, felpörögnek a magyar webshopok
Az árfolyamváltozás miatt már egyre kevesebb esetben éri meg euróban vagy dollárban külföldről rendelni, így még több vásárló fordul a hazai internetes áruházak irányába. A hazai webshopokon erősödő igény jelentkezik az önfenntartó életmóddal kapcsolatos árucikkek iránt. Emellett most jött el az ideális pillanat a külpiacok felé való nyitásra is a hazai e-kereskedelemben – véli Surányi Ferenc webshop-szakértő, az M. I. Solution Kft. ügyvezetője.
Digitális arcfelismerő technológiában erős vállalat bővít Budapesten
Noha korábban sokan idegenkedtek a digitális arcfelismerő rendszerektől, ma már egyre többen ezzel a megoldással oldják fel az okostelefonjukat, a következő évtizedben pedig várhatóan négyszeresére nő az arcfelismerés jelenleg 4 milliárd dolláros piaca. A rendezvényszervezéstől a vendéglátáson át a biztonságtechnikáig számos iparág húzhat hasznot a technológiából, és ebből magyar szakemberek is kivehetik a részüket.
Így nézhet ki a tenger melletti légiközlekedés jövője
A világ lakosságának 40 százaléka tengerparti településeken él. Számukra az amerikai REGENT innovatív elektromos siklói elsőként kínálnak majd biztonságos, olcsó, nagy sebességű és kibocsátásmentes mobilitási megoldást.
Mi kell ahhoz, hogy itthon maradjanak az IT-szakemberek?
A HR Kopó Tanácsadó Csoport által szervezett IT Realitás Mozgalom célja az IT-szakemberek megismerése és párbeszéd elindítása az informatikusok, a munkaadók és a toborzók között.
K&H: megtriplázódott a villanyautók száma Magyarországon
Látványos bővülés vár a villanyautók piacára az uniós piacokon, a tervek szerint ugyanis 2035-től várhatóan csak elektromos autókat lehet értékesíteni. Magyarországon 2020 májusa óta megháromszorozódott a tisztán elektromos személyautók száma, igaz, a teljes autóparkhoz képest még marginális az arányuk – derül ki a K&H összeállításából. A pénzintézet pedig kedvező kamatozású lízingkonstrukciót nyújt a magyar cégeknek ahhoz, hogy villanyautóval bővítsék a flottájukat, ezzel is segítve a vállalkozások kiadásainak csökkentését, lendületet adva az elektromobilizációnak.