Magyar alkalmazás a világ legjobbjai között
Ami az olimpiai arany egy sportolónak, az az Apple Design Awards az appfejlesztőknek. Az évenként odaítélt exkluzív nemzetközi elismerés jelentőségét mutatja, hogy az 5-10 díjazottat több mint 4,5 millió (!) Apple eszközön futó alkalmazás közül választja ki a szigorú szakmai zsűri. A Shapr3D első magyar appként nyerte el a díjat.
Az Apple termékei és szoftverei a kivételes felhasználói élményről és designról váltak híressé, és ráztak fel egy iparágat. Ez is adja a jelentőségét a csapatuktól érkező elismerésnek. 1987 óta minden évben szoftverfejlesztői konferencián (Worldwide Developers Conference, WWDC) jelenti be az Apple az év legfontosabb újításait, idén is ehhez a konferenciához kapcsolódva adják át több, évről-évre változó kategóriában, legfeljebb 10 fejlesztőnek az Apple Design Awards (ADA) elismeréseket.
„Korábban a régióból senki nem nyert és Európából sem sokan. Idén a zsűri vita nélkül, egyhangúan döntött arról, hogy a Shapr3D lesz az egyik díjazott. Ez a díj sokat jelent nekünk cégként, és nekem személyesen is. Mindig is azt mondtam, hogy nekünk van a legjobb termék- és fejlesztő csapatunk a CAD iparágban. Most kiderült, hogy az egész világon is a legjobbak között vagyunk. Olyan ez, mintha Michael Phelps mondaná, hogy te vagy a legjobb úszó” – nyilatkozta Csanády István, a Shapr3D alapítója.
Az Apple Design Awards csapata designban és innovációban is a kiválóságot keresi kategóriáktól függetlenül. Ezért a díjért egymással versenyeznek játékok, szórakoztató alkalmazások, egészségügyi appok és mindenki más, akinek helye van az App Storeban. Ritkán kapják az elismerést szakmai munkát támogató appok, márpedig a Shapr3D ilyen.
A jelenleg iPadeken futó 3D modellező szoftver újradefiniálja a tervezési élményt designereknek, mérnököknek, építészeknek, de azoknak is, akik most vágnak bele a 3D modellezés felfedezésébe. Az iparágban megszokott hónapokig tartó betanulási folyamatot itt néhány órás onboarding váltja fel, a helyhez kötöttséget egy hordozható eszköz, a szigorúan csak egérrel és billentyűzettel működő felületet pedig a kezünk és egy Apple Pencil. A 3D tervezés újra intuitív élmény az app használatával. Az applikációval már a világ 150 országában 250.000 havi aktív felhasználó dolgozik, így a Shapr3D eladásai az elmúlt egy évben meghaladták az egymilliárd forintot. A csapat ősszel dobja piacra az app Mac verzióját és már dolgoznak a Windows termékükön is.
Kapcsolódó cikkek
- Digitális ügyfél-azonosítás gyorsan és kényelmesen
- Telefonunkban tárolhatjuk hiteles koronavírustesztünket egy magyar fejlesztésnek köszönhetően
- Itt egy újabb segítség a távolban dolgozók számára
- A Samsung Smart TV kínálatában is elérhető az Apple Music
- A HP 3D nyomtatással küzd a koronavírus ellen
- Magyar startuppal reklámozza az új IPAD Prot az Apple
- Az otthoni karanténok miatt túlterheltté váltak a hálózatok
- Távmunka és kríziskommunikációs innováció
- A HERE 3D-ben térképezi fel Magyarországot
- Ajándék Hipernet a szökőnapra
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Fejlett kijelzős képességekkel erősíti meghatározó szerepét az LG a tévés piacon
Az LG Electronics (LG) az új OLED, QNED Mini LED, valamint NanoCell készülékeivel az eddigi legimpozánsabb prémium kategóriás tévépalettáját mutatja be. A sorozat 48C1 modellje elnyerte a CES legjobb innovációinak járó Best of Innovation díjat, de az online megrendezett eseményen számos további LG televízió is elismerésben részesült. Az LG prémium tévéi idén kívül-belül megújultak: az új OLED képernyő mellett bekerült a kínálatba a Quantum NanoCell színtechnológiát mini LED háttérvilágítással ötvöző, így pontosabb színvisszaadásra és nagyobb kontrasztarányra képes, továbbfejlesztett LCD panelstruktúra — azaz a QNED Mini LED —, továbbá a frissített, mesterséges intelligenciával felvértezett processzor, de megújult a webOS felhasználói felület és a dizájn is.
Több mint 25 millió tévét adott el 2020-ban a Hisense
Zászlóshajó termékét, a lézertévét helyezi előtérbe 2021-ben a kínai Hisense. A vállalat az első online megrendezett CES keretében bejelentette, hogy idén a TriChroma lézertévék széles választékát tervezi piacra dobni. A Hisense tavaly több mint 25 millió eladott készüléket tudhatott magáénak világszerte, amely után ígéretes piaci részesedést prognosztizál 2021-re is és a magyar piacon is számos újdonságot készül bemutatni idén.
Öt egészségügyi fejlesztés, amelyre érdemes figyelni 2021-ben
Az EIT Health minden évben több mint 120 olyan csapatot támogat Európa-szerte, amelyek progresszív eredményeket érnek el az egészségügyi innováció területén Európa fejlődő régióiban, többek között Magyarországon is. Öt olyan innovációt mutatunk most be, amelyek az elkövetkező években nagy hatással lehetnek majd az orvostudomány és az egészségügy jövőjére.
Több mint félmillióval kevesebb gépet kezelt tavaly a HungaroControl
Közel hatvan százalékkal esett vissza a HungaroControl légi navigációs szakemberei által kezelt repülőgépforgalom 2020-ban, a koronavírus-járvány következtében. A jelenleg elérhető optimistább előrejelzések szerint legkorábban három év múlva térhet vissza a hazai légi közlekedés a 2019-es szintre.