Gyorsabb fejlesztés appról appra

forrás: Prím Online, 2020. augusztus 5. 16:12

Egyre nagyobb nyomás nehezedik mostanság az IT-vezetőkre és az alkalmazásfejlesztőkre, hogy a rugalmas üzleti reakciók érdekében lerövidítsék az alkalmazásfejlesztési ciklusokat, és gyorsabban tegyék elérhetővé az új szoftvereket és funkciókat. A SUSE friss felmérése szerint a fejlesztők 87 százaléka szerint ennek a területnek a korszerűsítése kapja idén a legnagyobb hangsúlyt, amelyben fontos szerepet játszanak majd többek között a DevOps folyamatok és a konténerek.

A jelenlegi gyorsan változó piaci környezetben a cégek működésének is gyorsan kell alkalmazkodnia az átalakuláshoz. Az agilis alkalmazásfejlesztés pedig az egyik legfontosabb alappillére a sikeres folyamatnak. Ezeket a törekvéseket jól támogatják többek között a DevOps megközelítés és a konténerek – amint arra a SUSE friss kutatása is rámutatott.

 

Többet, gyorsabban

Az üzleti vezetők folyamatosan nyomást gyakorolnak az alkalmazásfejlesztőkre, hogy egyre gyorsabban készüljenek el az új programokkal, illetve funkciókkal. Nem meglepő tehát, hogy a SUSE tanulmánya szerint a fejlesztők 87 százaléka úgy látja, hogy idén az alkalmazásfejlesztés korszerűsítése lesz a legfontosabb szempont a költségek tervezésekor. Az anyagi keret azonban nem nő egyenes arányban az elvárásokkal: a megkérdezettek 56 százalékánál ugyanakkora marad a költségvetés, mint korábban, és mindössze 31 százaléknál várható valamekkora növekedés a rendelkezésre álló összegben.

 

A válaszadók 91 százaléka ugyanakkor úgy látja, hogy az agilisabb üzleti működés elengedhetetlen a szervezet versenyképességének javításához. Továbbá 89 százalék szerint hozzájárul az üzleti agilitás növeléséhez, ha gyorsabban teszik elérhetővé az új alkalmazásokat és frissítéseket. Ezeken keresztül tudják ugyanis kiszolgálni az új vagy megváltozott igényeket, és versenyelőnyt jelent, ha rövidebb határidővel tudják teljesíteni, mint a versenytársaik. Mivel azonban a szoftverek kiadási ciklusa jelenleg mindenki szerint túl hosszú, az összes megkérdezett 85 százaléka arra számít, hogy idővel nagyobb gyakorisággal fognak megjelenni az alkalmazások. 

 

Az átlagos kiadási ciklus a vállalatok kétharmadánál jelenleg legalább 12 hónapot vagy még annál is többet tesz ki. Az alkalmazásfejlesztők várakozásai szerint ezt az időtartamot két éven belül hónapokra vagy akár hetekre is lehet csökkenteni majd különféle modern eszközökkel. Az alkalmazásfejlesztés korszerűsítéséhez azonban új technológiákra, folyamatokra és készségekre van szükség a DevOps égisze alatt.

 

 

Modern elvárásokhoz korszerű eszközök

A szervezetek napjainkban az agilis fejlesztési módszerekbe fektetnek be a legtöbbet (59%), ezt követik a DevOps csapatok és folyamatok (47%), a mikroszolgáltatás-alapú alkalmazások (40%), valamint a konténerek használata (32%). Ez utóbbi technológiát 2017-ben mindössze a vállalatok 27 százaléka alkalmazta, és népszerűsége előreláthatólag tovább nő: a válaszadók 40 százaléka tervez konténereket igénybe venni a következő egy évben.

 

A trend érhető, hiszen a technológia lehetővé teszi a konténerbe csomagolt alkalmazások futtatását, ami nem csupán a fejlesztést gyorsítja fel, de a DevOps folyamatokat is támogatja, és az adatközpontok működését is hatékonyabbá teszi. 

 

Profi támogatás

A konténerek terjedésének csupán az szabhat gátat, hogy a kezelésük viszonylag összetett feladat, és külön szakértelmet igényel. Ezért hozta létre a SUSE a CaaS Platformot, amely megkönnyíti az üzemeltető csapatok számára a konténeralapú szolgáltatások bevezetését és működtetését. A megoldás jól működtethető és biztonságos rendszert kínál a technológia használatához, és automatizálja a modern alkalmazások életciklusának kezelését.

 

Az alkalmazásfejlesztők feladatait pedig a Cloud Application Platform segítségével egyszerűsíti a SUSE. Ez az eszköz egyesíti magában a Kubernetes konténerfelügyeleti technológia és a Cloud Foundry platformszolgáltatás előnyeit, és képes automatikusan létrehozni a különféle futtatókörnyezeteket a szoftverekhez. Így a szakembereknek nem kell időt és energiát fordítaniuk arra, hogy alaposabban megismerjék azt az infrastruktúrát és az ahhoz szükséges konfigurációkat, amelybe ki akarják helyezni az adott alkalmazást.

 

Mindezeknek köszönhetően a fejlesztők a saját munkájukra koncentrálhatnak, így egyszerűbb IT-környezetben, hatékonyabban dolgozhatnak, innovatív megoldásokat hozhatnak létre, és gyorsabban tudják kibocsátani az új programokat, illetve funkciókat. A vállalatok pedig az iparágvezető, nyílt forráskódú technológiák segítségével a maximumot hozhatják ki befektetéseikből és meglévő megoldásaikból. 

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Jövőbe mutató adatvizualizációs megoldások az SAP és az IFUA Horváth versenyén

Kihirdették az SAP Hungary és az IFUA Horváth adatvizualizációs versenyének nyerteseit. Ötven csapat mérte össze tudását az egyetemi és vállalati szférából. A versenyzőknek az SAP új döntéstámogató eszköze, az SAP Analytics Cloud (SAC) segítségével kellett a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által biztosított adatokból látványos és lényeges összefüggéseket bemutató adatelemzéseket készíteniük és prezentálniuk. 

2024. április 17. 19:55

Facility managementben erősít az ICON

Három kiemelkedő épülettel, két irodaházzal és egy logisztikai ingatlannal bővült az ICON Real Estate Management ingatlanüzemeltetési portfoliója. A BEM Irodaház, a D2 Szabadkikötő, és az ELTE egyik megújult ingatlanja nem csupán az építészeti megoldásaik tekintetében példaértékűek, de a fenntarthatóság és az energiahatékonyság terén is úttörő megoldásokat alkalmaznak.

2024. április 17. 18:09

Új korszak az elektromobilitásban

A Maserati „Folgore Day” névre keresztelt nagyszabású eseményén mutatta be első 100%-ban elektromos kabrióját, a GranCabrio Folgore-t, melyet az úgynevezett „IT TURNS YOU ON” kampánnyal népszerűsítenek, az olasz művész, Damiano David szerepelésével. A modenai székhelyű márka fennállásának 110. évfordulóján a szigonyos márka ismertette ambiciózus céljait az elektromos átállás terén, valamint lerántotta a leplet TRIDENTE elektromos motorcsónakjáról is. 

2024. április 17. 16:28

Mesterséges intelligenciával készítik össze az Unilever B2C webshopjának rendeléseit

Közel 800 cikkszámot kezel, illetve mesterséges intelligenciával ellátott eszközökkel végzi a komissiózási feladatokat a Waberer’s Csoport leányvállalata, a WSZL az Unilever Magyarország Unishop elnevezésű B2C webshopjában. Az új megbízásnak köszönhetően a Waberer’s eddigi tevékenysége bővült és egy 14.500 négyzetméteres raktári terület kezelése mellett immár az Unishop raktárlogisztikai és fullfilment kiszolgálását is végzi. 

2024. április 17. 14:50

Nagy rekesznyílású és nagy látószögű zoomos Sony objektív

A Sony örömmel jelenti be a full-frame α (Alpha) E-bajonettes objektívek legújabb tagját. Az FE 16-25mm F2.8 G egy nagy rekesznyílású, nagylátószögű zoomobjektív, amely a 16 mm és 25 mm közötti teljes zoomtartományban F2.8 maximális rekesznyílást tart fenn, és kompakt, könnyű kialakításának köszönhetően a kiváló képminőséget nagyszerű hordozhatósággal kombinálja.

2024. április 17. 13:09

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09