Összemérik tudásukat a hazai informatikus szakemberek
Elindult a regisztráció a legnagyobb hazai IT versenyre, ahol 21+1 kategóriában mérettetik meg magukat az informatika szerelmesei. A többek között fejlesztési, IT biztonsági, tesztelési, üzemeltetési kihívásra vágyók mellett azok számára is érdekes lehet a verseny, akik egyelőre csak gondolkodnak a karrierváltáson IT irányba. Újdonság, hogy külön kategóriával várják azokat, akik informatikai érdeklődésük mellett gazdasági ismeretekkel is rendelkeznek. Szeptember 30-ig pedig ingyenesen lehet nevezni a versenyre.
Idén 4. alkalommal kerül megrendezésre az Országos IT Megmérettetés, ahol október 22-től hét héten át hazai informatikai vállalatok szakértői által összeállított kérdéssorokat oldanak meg az online versenyen résztvevők. Az idén teljesen új versenyzői felülettel készülnek a szervezők, ahonnan elérhetőek lesznek a forduló feladatlapjai, illetve az eredmények is nyomon követhetőek lesznek. A könnyen használható platform létrehozásakor a biztonságra is kiemelt hangsúlyt fektettek. Emellett a még magasabb színvonal érdekében független szakmai lektorálók is nyomon követik a versenyt és ellenőrzik a feladatsorokat.
Elindult az ingyenes előregisztráció, 2020. szeptember 30-ig nevezési díj megfizetése nélkül tudnak regisztrálni az érdeklődők. A résztvevők nevezhetnek egy, de akár mind a 21 + 1 kategóriában.
A legrangosabb elismerést, azaz “Magyarország legsokoldalúbb informatikusa” címet az a versenyző kapja, aki a legtöbb kategóriában összesítve a legjobb eredményt éri el. Természetesen az élmény és a saját tudás felmérése mellett, valamennyi kategória győztese díjazásban részesül. A fődíjat idén is a Huawei Technologies Hungary Kft. biztosítja: a Huawei Matebook 13 2020 laptop, 10. generációs Intel processzorral, 2160 x 1440 felbontású, 2K-s érintőképernyővel, 42Wh akkumulátorával, akár 10 órás üzemidővel és ultravékony kialakításával támogatja a legsokoldalúbb informatikust.
“A verseny azért is különleges, mert nem egy programnyelv vagy irány köré épül, hanem igyekszünk az informatika széles palettáján mozogni, így a fejlesztés, tesztelés, üzemeltetés, adatbázisok, DevOps, IT biztonság stb. témakörében is megmérettetik a tudásukat a szakemberek. Tavaly átlagosan egy versenyző 4 kategóriában is kipróbálta magát” - mondta Pulay Gellért, a versenyt szervező Human Priority Kft. ügyvezetője.
A megmérettetés remek lehetőség az IT szakembereknek, hogy objektív képet kapjanak a jelenlegi tudásukról, hogy összemérhessék magukat szakmailag, és a visszajelzések alapján fejlődhessenek. Emellett találkozhatnak a legújabb technológiai újdonságokkal, és olyan megközelítés módokat láthatnak, amire saját maguk nem is gondoltak volna. “Ez egy valódi inspiratív lezárása lehet az évnek, hiszen a versenyben résztvevők láthatják, mely területeken kell még fejlődniük, és a jövő évi versenyen lehetőségük van ezt ellenőrizni is” - tette hozzá Pulay Gellért.
Az Országos IT Megmérettetésre jelentkezni 2020. október 21. éjfélig van lehetőség, és az alábbi kategóriákban tudnak nevezni a versenyzők:
- .NET fejlesztés C# nyelven
- A jövő üzleti elemzője
- Adattárház elemző
- Angular Front-end fejlesztés
- Beágyazott rendszerek (C)
- Cloud Engineering
- DevOps
- Hálózati ismeretek
- IT Biztonság
- JAVA - Spring - Hibernate
- JAVA EE
- Linux rendszerfejlesztés és üzemeltetés
- Microsoft SQL (MS BI)
- Modern Microsoft webfejlesztés
- Nyelvfüggetlen programozás és adatbáziskezelés
- Probléma-analízis enterprise rendszerekben
- Python
- Térinformatika
- Tesztautomatizálás
- Webfejlesztés modern hagyományos eszközökkel
- Windows Server üzemeltetés
- Akadálymentes weboldalak
Kapcsolódó cikkek
- Melyik lesz 2020 legjobb gyára?
- Az egész országból jelentkezhetnek az érdeklődő diáklányok a Morgan Stanley foglalkozásaira
- Év Informatikai Vezetője díj 2020
- 250 új, kereskedelmi, logisztikai és informatikai munkahelyet létesít az ALDI Magyarországon
- Early Bird kedvezménnyel indul ‘Az Év Honlapja’ pályázat
- Debrecenben nyitott regionális központot a 4iG
- Stylers Group: A hibrid munkavégzésé a jövő a techcégeknél
- Egyre többen és egyre többféle csatornán érkeznek a programozás világába
- Startup ötletgyár épül a válság ellen
- Újabb lehetőség az oktatás színvonalának emelésére
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megérkezett a Redmi Note 10 széria!
A Xiaomi bejelentette, hogy tovább bővíti középkategóriás okostelefonjai választékát a Redmi Note 10 termékcsaláddal, melynek tagjai a Redmi Note 10 Pro, a Redmi Note 10S, a Redmi Note 10 és a Redmi Note 10 5G. A 108 MP-es “Hódító” és a 64 MP-es “Kalandor” kamerákkal, az AMOLED “Felfedező” kijelzővel és az “Úttörő” 5G technológiával a Xiaomi továbbra az innováció melletti elkötelezettségéről tesz tanúbizonyságot, újraértelmezve ezzel a középkategóriás okostelefonok iparági szegmensét.
Az életpályát is meghatározhatja, mivel játszik a gyerek
Hatalmas generációs szakadék van a szülők és a gyerekek között, ami napról napra mélyül, miközben a kicsik a digitális világ dzsungelében annak farkastörvényei szerint nevelkednek, erről beszélt Tóth Dániel, a Pszichológus Pasi az Üzlet & Utazás legújabb epizódjában. A szakember szerint a szülőknek ha nem is kell lekövetniük heti szinten is a technológiai újdonságokat, muszály követniük csemetéik online életét másként a gyermekeik egy útvesztőben találják magukat, ahol nem számíthatnak senkire, és ők maguk is elvadulnak. Mint mondta, a közösségi média a belső értékeinket kiüresíti, és számos veszély is leselkedik ezeken a platformokon a fiatalabbakra.
A járvány utáni világban kéz a kézben jár a környezetvédelem és a költséghatékonyság
Hosszú élettartam, energiahatékonyság és hulladékcsökkentés – ezek a munkavállalók és munkáltatók számára a legfontosabb tényezők a távmunkában használt irodai eszközök esetében, állapította meg egy, a világ 26 országában végzett felmérés. Az Epson több mint négyezer résztvevő körében végzett kutatásából az is kiderül, hogy miközben a megkérdezett cégvezetők a kontinens nyugati felén már a legfontosabb üzleti prioritások közé sorolják a környezeti és társadalmi szempontokat, ezek Kelet-Közép-Európában a pénzügyi, HR és üzleti kihívások által uralt fontossági sorrend végén kapnak csak helyet.
Újabb 7 millió eurós befektetést kap és tovább terjeszkedik a régióban a Codecool
Több mint 2,5 milliárd forintos tőkebefektetéshez jutott a Codecool, a közép-kelet-európai régió egyik vezető programozóiskolája és IT szakember közvetítő cége. Az IT szakemberek képzését megreformáló, 3-12 hónapos kurzusokat kínáló vállalat további terjeszkedésre és termékei fejlesztésére készül új partnere, az Integral Venture Partners, valamint korábbi befektetői, a Lead Ventures és a PortfoLion Capital Partners támogatásával. A programozóiskola még az év első felében újabb campust nyit a régióban.
A OnePlus két középkategóriás készüléke holnaptól a Telekomnál is elérhető
A OnePlus Nord N10 5G okostelefon 6,48”-es és 90 Hz-es kijelzője a kétoldali hangszóróval kiegészülve magával ragadó élményt nyújt filmezés vagy böngészés közben. A hosszú üzemidőről 4.300 mAh-s akkumulátor gondoskodik, és a Warp Charge 30T-nek köszönhetően fél óra alatt akár egy napra is elegendő töltést biztosít* . Az 5G képes készüléket Qualcomm Snapdragon 690 processzor hajtja, és 6 GB RAM-mal, valamint 128 GB belső tárhellyel érkezik, ami akár 512 GB-ig bővíthető.