Együtt egy jobb internetért
A Biztonságos Internet Nap – Safer Internet Day (SID) – célja, hogy az Európai Unió Safer Internet Program (SIP) akciótervének keretein belül több mint 150 országban minden évben ugyanazon a napon hívja fel a figyelmet az internet előnyeire és veszélyeire, lehetőséget teremtsen és buzdítsa a gyerekeket olyan pozitív tartalmak létrehozására, melyeket később a családban, iskolában, barátokkal is tudnak használni.
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, mint a Safer Internet Program (SIP) magyarországi konzorciumvezetője, minden évben igyekszik változatos formában kedvet csinálni és ösztönözni a gyerekeket és fiatalokat, hogy kreatív módon fejezzék ki elképzelésüket az olyan internetről, ahol biztonságban érzik magukat.
A 2021-es Biztonságosabb Internet Nap alkalmából a Gyermekmentő Szolgálat KÉPREGÉNY-KÉSZÍTŐ, MÉMKÉSZÍTŐ és HŐSÉPÍTŐ versenyt hirdet általános és középiskolások számára.
Verseny leírása
1. Képregénypályázat
Feladat: Készíts képregényt fiktív vagy megtörtént eset alapján!
Téma: Tanulságos történetek, netes kalandok – gyerekektől gyerekeknek.
Egyéni munkával lehet pályázni, egy pályázó akár több képregényt is beküldhet.
A játék szövegét és grafikáját is a gyerekeknek kell megírniuk, megtervezniük, megrajzolniuk. A rajzok készülhetnek hagyományos vagy digitális technikával, fekete-fehérben vagy színesben.
Terjedelem: min. 2 oldal (A4)
Beküldési mód: postán (1066 Budapest, Teréz krt. 24. I/1) vagy elektronikusan (minden oldalát befotózva/szkennelve) a SID2021@gyermekmento.hu e-mail címre.
Beküldési / postára adási határidő: 2021. január 25., éjfél
2. Az internet Hőse – Építsd meg a Hősödet legóból vagy bármilyen más anyagból!
Feladat: Építsd meg kedvenc legódból vagy bármilyen más anyagból az internet Hősét, aki mindig segít neked, ha elakadsz a világhálón. Örökítsd meg time-lapse videón, ahogy elkészül a hősöd, és küldd be a videót egy rövid leírással, hogy milyen szuperképességei vannak.
Terjedelem: a videó max. 90 másodperces legyen, a hős rövid bemutatása max. 1 oldal (A4).
Ajánlott time-lapse ingyenes applikációk:
- Lapse It
- Frames lapse: Time Lapse camera, Fast Motion Videos
-Time Lapse Slow Motion Video Editor Pro
Beküldési mód: a videókat és a rövid leírást a SID2021@gyermekmento.hu e-mail címre várjuk.
Beküldési határidő: 2021. január 25., éjfél
3. Mémkészítő verseny
Feladat: Készíts vicces mémet
Téma: Szabadon választható
Egyéni munkával lehet pályázni, egy pályázó akár több mémet is beküldhet.
A mémek készülhetnek szabad kézzel vagy digitális technikával (mémgenerátorral is!), fekete-fehérben vagy színesben.
Beküldési mód: Elektronikusan, a SID2021@gyermekmento.hu e-mail címre.
Beküldési határidő: 2021. január 25., éjfél
Kik jelentkezhetnek?
1. Általános iskola alsó tagozatos tanulói (1-4. évfolyam)
2. Általános iskola felső tagozatos tanulói (5-8. évfolyam)
3. Középiskolai tanulók (9-12. évfolyam)
Díjazás: A beérkezett munkákat szakmai zsűri bírálja el. A győztesek pénzjutalomban részesülnek és értékes nyereményeket kapnak, valamint meghívást a Biztonságosabb Internet Nap online rendezvényére, ahol egy interaktív internetbiztonsági előadáson is részt vehetnek. Ekkor fogják kihirdetni a verseny végeredményét is! Az online rendezvény időpontja 2021. február 9. A részletekről a győzteseket időben értesíteni fogják!
Képregény és hősépítés kategóriákban korcsoportonként díjazzák a pályamunkákat.
I. díj: 50.000 Ft
II. díj: 40.000 Ft
III. díj: 30.000 Ft
IV- VII. díj: 10.000-10.000 Ft
A mémkészítő verseny pályamunkáit korcsoportonként díjazzák.
I. díj: 5.000 Ft
II. díj: 4.000 Ft
III. díj: 3.000 Ft
IV- VII. díj: 1.000-1.000 Ft
A legjobb pályamunkákat később a Safer Internet Program keretében felvilágosító, figyelemfelkeltő céllal szeretnék használni, terjeszteni, erről beleegyező nyilatkozatot fognak aláíratni az alkotókkal.
A jelentkezési lapon kívül kérik, hogy minden pályázó küldje vissza a hozzájárulási nyomtatványt is!
Kapcsolódó cikkek
- Biztonságos Internethasználat Kérdőív
- Netezz biztonságosan Te is! – Pályázati felhívás
- Véget ért a VI. Internetkonferencia
- VI. Safer Internet konferencia
- Pályázati felhívást hirdetett a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat
- Nyári táborozás hátrányos helyzetű gyerekeknek
- Szülői felelősség és tanári elvárások az online oktatásban
- III. Internetbiztonsági kibeszélő
- Adatvédelem az online oktatási időszakban
- Csak a tudatos nethasználattal védhetők meg a gyerekek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már a kisiskolások is online tanulhatnak matematikát
A kormány friss bejelentése szerint április 7-ig bezárják az óvodákat és az általános iskolákat, ezzel a szülőkre többlet feladat hárul a vírus elleni védekezésben. A kialakult helyzetre reagálva, a legkisebbek digitális oktatását is segítve előre meghatározott műsorrend szerint ingyenesen használhatók a Matek Oázis interaktív matek leckéi. A tanárok visszajelzései alapján kialakított leckéket az 1. osztálytól egészen a 12. osztályig igénybe lehet venni.
Leleményes újdonsággal védik a madarakat
Ötletes, új fejlesztéssel védik a nagy testű madarakat mostantól Székesfehérvár közelében. Az E.ON Hungária Csoport, a Kaposvári Villamossági Gyár Kft. és természetvédelmi szervezetek, köztük a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság összefogásával alakították ki és tesztelik a villamos hálózatokon nagy számban használt berendezés, az oszlopkapcsoló új, madárbarát változatát. Ezt a hagyományos eszközt alakították át a fejlesztők, hogy a madarak ne tudják úgy megközelíteni, hogy az sérülést okozhasson. Egy éven át figyelik a berendezés hatékonyságát, és ha beválik, akkor országszerte használni fogják.
A Liferay szoftvervállalat rangos nemzetközi elismerést kapott
A Covid-19 járvány kihívásai ellenére is 25%-kal megugrott a dolgozói elkötelezettség a Liferay Hungary-nál. A Kincentric független elemző felmérése alapján, a Liferay 68%-ról 93%-ra tudta növelni a cégen belüli dolgozói elkötelezettséget. Ezzel 11%-kal magasabb értéket ért el, mint Magyarország legjobb munkaadói. A hitelesség, az emberségességes, inspiráló vállalati kultúra, valamint a technológiai felkészültség mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a munkatársak a legjobbat hozzák ki magukból.
Valóban többet árt a Big Tech, mint használ?
Az évtizedes múltú óriás tech-cégek, mint a Facebook, Google, Apple, vagy az Amazon az elmúlt öt-tíz évben jelentős hatalomra és befolyásra tettek szert – gondoljunk csak arra, hogy a Facebook magába olvasztotta az Instagramot és a WhatsApp-ot, ezzel két konkurenst is kiütve a mezőnyből. Az Egyesült Államok Képviselőháza még 2020 októberében kimondta, hogy ez a négy techcég „olyan uralkodó monopóliummá vált, amilyenekké legutóbb az olaj- és útépítő nagyvállalatoknak sikerült”.
Megérkezett a Redmi Note 10 széria!
A Xiaomi bejelentette, hogy tovább bővíti középkategóriás okostelefonjai választékát a Redmi Note 10 termékcsaláddal, melynek tagjai a Redmi Note 10 Pro, a Redmi Note 10S, a Redmi Note 10 és a Redmi Note 10 5G. A 108 MP-es “Hódító” és a 64 MP-es “Kalandor” kamerákkal, az AMOLED “Felfedező” kijelzővel és az “Úttörő” 5G technológiával a Xiaomi továbbra az innováció melletti elkötelezettségéről tesz tanúbizonyságot, újraértelmezve ezzel a középkategóriás okostelefonok iparági szegmensét.