Keresik Magyarország hallgatói vállalkozóit
Tanulj és fejlődj miközben életre szóló baráti és szakmai kapcsolatokra tehetsz szert – itt a világ legnagyobb hallgatói vállalkozások számára megrendezett versenyének, a Global Student Entrepreneur Awards-nak a legújabb évada.
Az idei évben is folytatódik az Entrepreneurs Organization által életre hívott Global Student Entrepreneur Awards. A GSEA egy több mint 50 országban meghirdetett, évente megrendezésre kerülő, hallgatók számára kiírt verseny, ahol a vállalkozásokat építő fiatalok megmutathatják magukat és vállalkozói rátermettségüket országos és nemzetközi színtéren egyaránt. A Junior Vállalkozások Szövetsége és a Startup Grind hazai szervezete állt a kezdeményezés élére, és már javában folynak a magyarországi forduló előkészületei. Az elődöntő februárban kerül megrendezésre online formában, ahol kiválasztásra kerül a hazai bajnok, aki jövőre Magyarországot képviselheti a rangos nemzetközi megmérettetésben.
A versenyre jelentkező hallgatók számára egy remek lehetőség, hogy visszajelzést kapjanak vállalkozásukkal kapcsolatban, értékes szakmai kapcsolatokkal gazdagodjanak, valamint igénybe vehetik a versenyt támogató partnerek szolgáltatásait, úgymint tanácsadás, szakmai workshopok és különböző digitális szolgáltatások. A hazai forduló győztese pedig egy több mint 50.000 dollár összdíjazású világversenyen bizonyíthat. A versenyt olyan neves és elismert globális és hazai támogatók segítik, mint a Startup Grind, a világ legnagyobb vállalkozói és startup közösségeket építő brandje, illetve a Számlázz.hu, a Grow with Google, a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány és a Drukka.
A versenyre azokat a fiatal vállalkozókat várják, akik jelenleg is tanulmányokat folytatnak, és emellett vállalkoznak. A versenyen nem vállalkozói ötleteket keresnek, hanem már aktív vállalkozókat, vagy előrehaladott fázisban lévő projekteket, akik már együtt dolgoznak partnerekkel, megrendelőkkel. A hazai forduló február második felében kerül megrendezésre, a jelentkezés már elindult, a versenyről részletesebb információ a következő oldalon érhető el, illetve a kritériumok és a jelentkezési határidő pedig megtalálható a verseny hivatalos oldalán.
A Junior Vállalkozások Szövetsége a hallgatói vállalkozások támogatójaként az Entrepreneurs' Organization (EO) szervezetével, a Startup Grind Budapest támogatásával és hazai partnereivel karöltve azon dolgozik, hogy a felsőoktatási intézmények, illetve a hallgatók megismerjék a Junior Vállalkozások kezdeményezést, illetve az EO által minden évben megszervezett Global Student Entrepreneur Awards versenyt. Ennek érdekében együttműködnek több nemzetközi és hazai szervezettel és branddel, és várják soraikba azokat a cégeket, szervezeteket és intézményeket, akik szintén támogatandónak tartják a fenti kezdeményezést.
Kapcsolódó cikkek
- Rekordmennyiségű szavazat érkezett az Ország Játéka versenyen
- Otthonról is bekapcsolódhatnak a diákok az ország legnagyobb informatikai versenyébe
- Magyar fejlesztők dobtak ötletet a NASA-nak
- Lányok ötleteit várja a Microsoft az MI felhasználására
- Jó ügyeket szolgáló, innovatív technológiák fejlesztését támogatja a HONOR
- Van még idő jelentkezni az „Az Év Honlapja” pályázatra!
- Elindult az Imagine Cup Junior AI for Good jövő évi versenye
- Összemérik tudásukat a hazai informatikus szakemberek
- Melyik lesz 2020 legjobb gyára?
- Early Bird kedvezménnyel indul ‘Az Év Honlapja’ pályázat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Szegeden nyitotta meg legújabb üzletét a DIGI
A DIGI a régióban az elmúlt 10 év során fokozatosan végrehajtott technológiai beruházásokkal összhangban, előfizetői kényelmét és érdekeit szem előtt tartva a Szeged Plázában nyitotta meg legújabb üzletét.
Új Dell monitorok a hatékony munkakörnyezetért
Ahogy egyre több vállalat tér át a hibrid munkavégzési modellre, úgy lesznek fontosabbak az olyan technológiák, amelyek munkahelytől és munkakörtől függetlenül segítik az alkalmazottak együttműködését. A dolgozók a tartalomkészítőktől és mérnököktől kezdve az adatelemzőkig és marketingszakemberekig mindannyian azt a tökéletes munkakörnyezetet keresik, amelyben a leghatékonyabban tudnak dolgozni. A Dell a legújabb üzleti monitoraival pont ezt a célt tűzte ki: magasabb szintre emelik a munkavégzést és az alkalmazottak hatékonyságát.
Még fenntarthatóbbá válnak az emissziómentes járművek
A Continental a járműbeszállító ipar egyik legátfogóbb fenntarthatósági ütemtervét tűzte ki maga elé, amivel egy új globális ipari értékrendszer alapjait fekteti le. Az ütemterv egy része az emissziómentes járművekkel foglalkozik: 2022-től kezdve a Continental az emissziómentes személygépkocsikkal, buszokkal, vonatokkal és egyéb járművekkel kapcsolatos globális tevékenységeit karbonsemlegessé fogja tenni. A program a vállalat gyártási folyamatira, valamint azok további felhasználási szakaszaira, és a használat utáni újrahasznosításra terjed ki. Ezáltal a technológiai vállalat hozzájárul ahhoz, hogy az iparág teljességgel karbonsemlegessé tehesse az emissziómentes mobilitást.
A robotikai automatizálás legújabb trendjei
A robotika alkalmazásának egyre nagyobb térhódítása figyelhető meg különféle iparágakon belül, az olyan hagyományos területektől kezdve, mint amilyen például a gyártóipar, olyan újabb ágazatokig, mint az egészségügy, az FMCG vagy a kozmetikai szektor. A robotika technológiai fejlődése rendkívül gyors ütemben zajlik, amely gyakran a kapcsolódó technológiák (pl.: felhő-alapú számítástechnika, gépi látás) vívmányainak köszönhető, aminek eredménye, hogy újabb és újabb megoldások jöhetnek létre. Az alábbiakban bemutatjuk, hogy mely trendek jelenleg az új robotikai alkalmazások mozgatórugói, valamint mely piacok szolgálhatnak növekedési potenciállal a vállalkozások számára.*