A világ legelismertebb vállalatai között a Schneider Electric

forrás: Prím Online, 2021. február 4. 09:36

Ismét felkerült a világ legelismertebb vállalatainak listájára a Schneider Electric. A Fortune magazin rangsorában az elektronikai ipar képviselői között a tavalyi negyedikről a harmadik pozícióba lépett előre a cég.

Az idén sorban már negyedszer szerepel a Fortune rangsorában a Schneider Electric. A „World's Most Admired Companies” lista összeállításába a magazin és a projektben partnerként közreműködő Korn Ferry tanácsadócég összesen több mint 3800 vállalati vezetőt és elemzőt vont be, akik 9 szempont alapján értékelték a társaságokat. A listán szereplő 332 vállalkozás az ezer legnagyobb árbevételű amerikai cég, illetve 500, az Egyesült Államokon kívüli központtal rendelkező, 10 milliárd eurót meghaladó éves árbevételű társaság közül került ki. A rangsor összeállításában közreműködő cégvezetők és elemzők többek között a befektetési aktivitást, a termékeket, a társadalmi felelősségvállalást, illetve a tehetséggondozást is figyelembe vették az egyes vállalatok értékelésekor. 

 

A világ legelismertebb vállalatainak listáját az Apple vezeti, az Amazon és a Microsoft előtt. A Schneider Electric a 2021-es Fortune listán az elektronikai ipar képviselői között a harmadik helyen végzett, egy pozíciót javítva tavalyi eredményén. 

 

A Schneider Electric az elmúlt hetekben több, nemzetközileg is elismert rangsorban és összeállításban is szerepelt. A vállalat első helyen végzett a Corporate Knights által összeállított, a világ legfenntarthatóbban működő társaságait bemutató listán. A cég egymás után a negyedik évben helyet kapott a Bloomberg nemi egyenlőséget vizsgáló indexében (Bloomberg Gender Equality Index), valamint szerepelt a Financial Times által a menedzsment sokszínűsége alapján elkészített rangsorban (Financial Times Diversity Leaders 2021). 

Céginfó ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Új üzleti stratégiai vezető a CETIN Csoportnál

Új üzleti stratégiai vezérigazgató-helyettest nevezett ki a CETIN Csoport, a közép- és kelet-európai régió vezető távközlési infrastruktúra-üzemeltetője. Khalid Husseini április 1-jétől tölti be a pozíciót.

2023. március 31. 14:20

A Huawei nyújtotta be a legtöbb szabadalmat Európában tavaly

Ismét a Huawei tette a legtöbb szabadalmi bejelentést az Európai Szabadalmi Hivatal 2022-es szabadalmi indexe szerint. A vállalat immár negyedik alkalommal, harmadik egymást követő évben foglalja el az európai szabadalmi ranglista első helyét. A Huawei tavaly 4505 nemzetközi találmányt nyújtott be bejegyzésre, közel harminc százalékkal megelőzve a második helyezettet. 

2023. március 31. 10:13

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak a digitális marketingről szóló legjobb szakdolgozatok

2023. március 27. 12:43

Az Alzánál egyszerűbb lett az áruvisszaküldés és a reklamáció

2023. március 21. 09:59

Töretlennek tűnik a csaló e-mailek és SMS-ek terjedése – van megoldás

2023. március 14. 20:32

IT Akadémiát indított a BME VIK és a Qualysoft

2023. március 9. 14:08