Start Up Guide LIVE – fókuszban az online értékesítés
Április 27-én és 28-án online tartja az idei első Start Up Guide LIVE eseményt a Magyar Formatervezési Tanács és a Budapest Design Week. Az előadások főbb témái a webshopokhoz kapcsolódó digitális fizetési, jogi és logisztikai tudnivalók lesznek. A vállalkozásfejlesztési program célja, hogy a kreatívipar tekintetében is különböző platformokon és ingyenes kiadványokon keresztül segítse a mikro-, kis- és középvállalkozások piacra lépését és sikeres működését.
Az előadássorozat idei első eleme az online értékesítési lehetőségek, illetve az ehhez kapcsolódó fizetési és logisztikai kihívások témakörét járja körbe, különös tekintettel a kreatívipari ágazatokban felmerülő nehézségekre. A koronavírus-járvány különösen nagy kihívás elé állította azokat a kreatívipari szakembereket, akik eddig döntően személyesen vagy hagyományos kiskereskedelmi csatornákon értékesítették termékeiket, szolgáltatásaikat, például a designereket és különböző kreatívipari vállalkozások vezetőit. A saját webshop elindítása azonban komplex, gyakran pénzügyi, jogi és logisztikai ismereteket is igénylő feladat, ebben segít eligazodni az idei első Start Up Guide LIVE. A kétnapos rendezvény első napján az online értékesítés, a második napon az ennek megvalósításához elengedhetetlenül szükséges digitális fizetési megoldások, fintech alkalmazások kerülnek terítékre.
Az előadásokon szó lesz a webáruházak erőforrás-igényeiről, a logisztikai kihívásokról, a webshopokhoz kötődő személyes adatok szabályos kezeléséről, a digitális fizetési megoldásokról és azok IT-biztonságáról, és az ideális pénzügyi szolgáltató kiválasztásának nehézségeiről is. Az előadók között az egyes szakterületek legelismertebb szakértői mellett kreatívipari vállalkozások vezetői is szerepelnek, ezáltal még inkább testközelbe hozva a problémafelvetést. Ezen kívül májusban publikálásra kerül a Start Up Guide 16.0. ingyenesen letölthető információs kiadvány és folyamatosan bővül a releváns üzleti területek fogalmainak magyarázatait tartalmazó fogalomtár is.
A szakmai előadók Sáfár Zoltán, a Godot Kortárs Művészeti Intézet vezetője, Vető Balázs a Fisherman's online médiaszakértője, Vorobcsuk Zoltán a Webshippy alapítója, Maczkó István (Reklámművek), dr. Hegedüs Krisztina adatvédelmi tisztviselő (SZTNH) és Kerényi Zsolt a Julius-K9 ügyvezetője lesznek. A programsorozat házigazdájának szerepét Szenes Gábor, a Start Up Guide alapítója tölti be.
A két nap alatt 10 előadást tartalmazó programon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a részletes program itt érhető el.
A Start Up Guide LIVE rendezvényeket a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, a Magyar Formatervezési Tanács Irodája és a Budapest Design Week projektstábja a Start Up Guide programmal együttműködésben szervezi.
Kapcsolódó cikkek
- Így vásároltunk idén az eMAG-on
- A Telekom a legnagyobb online forgalmat bonyolító mobil- és tablet értékesítő hazánkban
- Zen.com: sajátos fogyasztótípust hozott létre az online kereskedelem robbanásszerű növekedése
- Magyar webshopok is átvehetik az e-kereskedelmi óriás módszerét!
- Robbanás előtt az online építőanyag kereskedelem
- Változik a bankkártyás fizetési folyamat a jegyértékesítő csatornákon
- Ingyen indíthatnak webshopot borászatok egy friss magyar megoldással
- Befejeződött az Ecommerce Revolution első évada
- A járvány nyertesei a webáruházak
- Trump nyerte az amerikai elnökválasztás webshopcsatáját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Itt a Microsoft MI-alapú virtuális asszisztense
Épp most lépünk be a mesterséges intelligencia által meghatározott korszakba – egy olyan új világba, amelyben alapvetően változik meg a technológiához való viszonyunk, és az is, hogy milyen előnyöket kínál számunkra a technológia.
Kontakt jelnyelvi tolmácsszolgáltatás a Telekomnál
2023. szeptember 24-étől a Magyar Telekom 29 üzletében és telefonos ügyfélszolgálatán jelnyelvi tolmácsszolgáltatás vehető igénybe a hallássérült ügyfelei akadálymentes kiszolgálása érdekében.
MI-vel teszi hatékonyabbá és fenntarthatóbbá a cégek működését a Schneider Electric
Mesterséges intelligencia (MI) megoldással egészíti ki EcoStruxure Resource Advisor megoldását a Schneider Electric, a lépésnek köszönhetően a vállalati döntéshozók még gyorsabban férhetnek hozzá a cégük energiafelhasználási és fenntarthatósági adataihoz. Az új rendszer zártkörű béta tesztje szeptemberben indul és várhatóan az év végén, illetve 2024 elején lesz szélesebb körben is elérhető.