Balogh János és Bozsóki István kapta a Dr. Magyari Endre-díjakat
A hírközlési ágazat életműdíjának számító Dr. Magyari Endre-díjakat Karas Monika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke idén Balogh János ezredesnek, az NMHH főosztályvezetőjének, valamint Bozsóki Istvánnak, a Nemzetközi Távközlési Egyesület (ITU) osztályvezetőjének adta át ma a győri Széchenyi István Egyetem online rendezvényén. A távközlés világnapjához kapcsolódó konferencián a hírközlési szakma Covid-áldozatairól is megemlékeztek egy meteorológiai ballon felengedésével.
„A járvány nyomán az eddigieknél is élesebben látszik, hogy merre vezet az út: az újgenerációs hálózatok megvalósítása sürgetőbb, iránta az igény erősebb, mint valaha” – fogalmazott Karas Monika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke a távközlés világnapja alkalmából megtartott online szimpóziumon május 13-án.
Karas Monika, az NMHH elnöke a két Magyari Endre-díjassal: Balogh Jánossal és Bozsóki Istvánnal. Fotó: NMHH, Sebestyén Gábor
A távközlési képzésben és a kutatásban fontos szerepet játszó győri Széchenyi István Egyetem rendezvényén rendhagyó gyászszertartáson emlékeztek meg a koronavírusban elhunyt hírközlési szakemberekről: főhajtás mellett egy meteorológiai ballont engedtek föl koszorúval, szalagján versrészlettel. Az NMHH támogatásával három további ballont is elindítottak, amelyek hírközlési kutatási célokat szolgálnak. A konferencián a 3G kivezetését mérlegelő kerekasztal-beszélgetést is tartottak a hírközlési szolgáltatók és az NMHH képviselőivel. A résztvevők leszögezték: az elavult technológia fenntartása ugyanannyi erőforrást visz el, mint ami egy újgenerációs hálózat üzemeltetése, sőt, az újabb hálózatok energia- és költséghatékonyabbak.
Fábián Anna Gertrúd egyetemi hallgató megemlékező szavai mellett Dr. Radics Kornélia, az Országos Meteorológiai Szolgálat elnöke és Aranyosné dr. Börcs Janka, az NMHH főigazgatója felengedi a koronavírusban elhunyt távközlési szakemberek emlékére készült gyászballont a távközlési világnapon Győrben. Fotó: Széchenyi István Egyetem, Májer Csaba József
A konferencián hagyomány, hogy kiosztják a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amellyel a hírközlési piac területén kiemelkedő életműveket díjazza az NMHH elnöke 2015 óta. Idén Balogh János és Bozsóki István kapta ezt az elismerést. Balogh János az NMHH Védelmi és Rendészeti Frekvenciagazdálkodási Főosztályának vezetője, aki a nem polgári frekvenciagazdálkodás legmagasabb rangú vezetőjeként egyszerre felel a honvédelmi és belügyi frekvenciák zavarmentes biztosításáért, a nemzetközi hadgyakorlatok megszervezéséért és a külföldi delegációk látogatásának biztosításáért. Negyvenéves katonatiszti és nem polgári frekvenciagazdálkodási pályát tudhat maga mögött.
Dr. Borbély Gábor, a győri Széchenyi István Egyetem távközlési tanszékének vezetője Varga Róbert egyetemi hallgatóval útnak indít egy hírközlési kutatási célokat szolgáló, az NMHH támogatásával készült meteorológiai ballont a távközlési világnapon Győrben. Fotó: Széchenyi István Egyetem, Májer Csaba József
A másik díjazott Bozsóki István, aki 1997 óta dolgozik a Nemzetközi Távközlési Egyesületnél. 2007-ben az ITU Távközlési Fejlesztési Irodájához került, és a fejlődő országok spektrumgazdálkodási és műsorszórási segítségéért volt felelős. 2013 áprilisában a szervezet spektrumgazdálkodási és műsorszórási részlegének vezetője lett, 2016 novembere óta pedig az ITU Távközlési hálózatok, Spektrumgazdálkodási és Infrastruktúra Osztályának vezetője. Nemzetközi munkája nyomán a szakma világszerte ismeri nevét és teljesítményét.
Kapcsolódó cikkek
- A járvány első hulláma alatt is jól teljesített a digitális infrastruktúra
- Két vidéki frekvenciapályázat tervezetét fogadta el a Médiatanács
- Csúcsot döntve telefonáltunk és interneteztünk a járvány második hulláma alatt
- Bünteti a problémás webshopokat az NMHH és a Nébih
- Lezárult a Budapest 95,3 MHz-re kiírt rádiós pályázat
- Az idősek digitális készségét szeretné fejleszteni az NMHH
- A médiaszolgáltatási díjak elengedésével kapcsolatban ad tájékoztatást a Médiatanács
- Médiatanács: több mint 120 millió forint támogatás közösségi rádiók és televíziók működésére
- A rádiók és televíziók mentesülnek a médiaszolgáltatási díj megfizetése alól
- Csökkent a járvány alatt a televíziós termékmegjelenítések száma
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Lenovo Yoga laptopjainak legújabb generációja az inspirációtól az önkifejezésig segíti a kreatív alkotókat
A hibrid világban való alkotás, fogyasztás és együttműködés most egyszerűbbé vált a Lenovo legújabb generációs Windows 11 Yoga laptopjaival, amelyek lenyűgöző teljesítményt, hihetetlen sokoldalúságot és egyszerű mobilitást biztosítanak elegáns és hordozható kivitelben.
A felhő gyors és kényelmes, de hogyan lesz biztonságos?
A felhőalapú IT rendszerekkel a vállalatok gyors, megbízható és könnyen elérhető technológiai szolgáltatásokhoz jutnak, amelyek maximálisan képesek támogatni az üzleti igényeket és a működést. A felhőtechnológia alkalmazása ugyanakkor biztonsági kihívást is jelent a hozzáférések kezelése szempontjából, hiszen a vállalati IT infrastruktúra határai kibővülnek, így a védendő adatok köre is. Ezért elengedhetetlenül fontos egy felhőstratégia megalkotása és alkalmazása a vállalatok számára.
Így lehetünk sikeres streamerek
Az utóbbi pár évben hazánkba is nagy erőkkel robbant be a streaming piac, és egyre többen szeretnének belekóstolni a tartalomgyártás ezen formájába. De hogyan tudunk teljesen kezdőként elindulni ezen az úton? Az Euronics összegyűjtötte, hogy milyen alapeszközökre van szükség, és tippeket ad ahhoz, hogy sikeres streamerek legyünk.
„Élj sokszínűen!” üzeni a Xiaomi az új Redmi Note 12 sorozattal
A Xiaomi bejelentette a piacon már jó ideje várt Redmi Note 12 sorozatot. A népszerű termékcsaládhoz négy készülék tartozik: a Redmi Note 12 Pro+ 5G, a Redmi Note 12 Pro 5G, a Redmi Note 12 5G, és a Redmi Note 12.
Itt a kriptoról is mindent tudó ChatGPT és AI-képgenerátor
Kriptovilággal kapcsolatos, mesterséges intelligencián alapuló chatbotot és ingyenes AI-alapú képalkotó technológiát fejlesztett a Binance. A Bicasso nevű programban olyan alkotásokat hozhatunk létre a mesterséges intelligencia segítségével, amiket eddig inkább csak sci-fikben tudtunk elképzelni.