Itt az egészségügyi kommunikáció új formája
Egy olyan komplex, magyar egészségügyi digitális mérőeszköz és felhőalapú applikáció került kifejlesztésre, amely segítségével lehetővé válik a népbetegségek hatékonyabb kiszűrése, valamint a betegút szervezés új formája. Az INNObyte Informatikai Zrt. digitális asszisztensének köszönhetően olyan felhasználók is képesek lesznek otthonukból „távleletet” küldeni kezelőorvosuknak, akik helyzetüknél vagy életkoruknál fogva kevéssé tudnak okoseszközöket használni. A fejlesztést a Széchenyi 2020 program keretében a GINOP-2.1.2-8.1.4-16 támogatási konstrukció segítette, teljes költségvetése 347,3 millió forint, melyből 121,6 millió forint a támogatás.
A 2021. május 12-én lezárult fejlesztés eredményeként a felhőalapú alkalmazás tárolja a páciens adatait, egészségügyi paramétereit, orvosainak elérhetőségét, és egy titkosított, standard interface-en keresztül továbbítja a „távleletet” a központi adattárba, illetve igény szerint a kezelő orvosnak vagy a megadott hozzátartozóknak. Az applikáció az utolsó mérések adatait okoseszközön is tárolja, és a beérkező adatokat összeveti az ügyfél jellemző paramétereivel, erről visszajelzést ad és a beállított egészségügyi határértékek függvényében további vizsgálatok elvégzésére is javaslatot tesz.
Az eszköz kezelését megkönnyíti az is, hogy kifejlesztésre került egy egészségügyi asszisztens is, amely támogatja a szóbeli utasítások megértését, illetve a képernyőn megjelenő szövegek, adatok felolvasását, így segíti az okoseszközök használatában nehézségekkel küzdő felhasználókat.
Ez az első integrált mérőeszköz a piacon, amely több egészségügyi paramétert megbízható módon képes mérni, az eredményeket képes digitalizálni, egyúttal a digitális adatokat összevetni, lehetővé teszi a felhasználók számára az egységes egészségügyi állapotkép kialakítását és magyar nyelven kommunikál az ügyféllel.
A beruházásnak köszönhetően a vállalat 30 darab munkahelyet tudott megőrizni.
Kapcsolódó cikkek
- Zsebben hordozható EKG a szívritmuszavarok észlelésére
- Online térkép és közösségi alkalmazás egyben
- Hamarosan a bankok működését is segítheti az Ecomate app
- Applikációval segítik az egészségügyi dolgozókat
- Így kaphatunk azonnal orvosi és pszichológiai segítséget
- Magyar nyelvű app vált elérhetővé a beszédzavarral küzdő gyerekek és felnőttek számára
- Díjnyertes új játékokkal és nyereményekkel hangol karácsonyra a Huawei AppGallery
- Egészségügyi konzultáció akár percek alatt
- Véget vet az irodai időpazarlásnak egy új magyar applikáció
- Új magyar alkalmazás lépett a streaming-világpiacra
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: Kate ellenáll a hódolók ostromának
Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője szerint a mesterséges intelligencián alapuló személyes digitális asszisztens bevált, az ügyfelek megszerették, és Kate is minden nap tanul tőlük valamit.
Okosotthon: megoldás az energiatakarékosság és a kényelem jegyében
Alighogy hozzászoktunk az okoseszközök használatához, máris beszivárgott a mindennapokba az okosotthon kifejezés is. Kovács István Péter, az A1 Solar műszaki vezetője válaszolt azokra a kérdésekre, hogy hogyan kapcsolható össze az okosotthon funkciók használata az energiatakarékosságos szándékkal és miért érdemes intelligens és integrált megoldásokban gondolkozni azoknak, akik napelemes rendszeren keresztül termelik – vagy tervezik megtermelni – a villamosenergiát.
Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot adtak át Budapesten
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták a Bosch innovációs ökoszisztémájának részét képező Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához.