Újabb felhős ERP érhető el a magyar cégekre szabva
Minden magyar vállalat előtt megnyílt a lehetőség, hogy erőfeszítések nélkül, mindig a legfrissebb, legmodernebb felhő alapú ERP rendszert használhassák miután a Deloitte elérhetővé tette a NetSuite ERP rendszer magyar „verzióját”.
Mit tud a NetSuite ERP?
A NetSuite a világ vezető felhő alapú ERP rendszere, mely immár biztosítja a magyar jogszabályi előírások (pl. adó és számviteli szabályozás) által előírt funkciókat és a jogszabály megfelelést is. A NetSuite rugalmas és testreszabható, lefedi a vállalati folyamatok széles skáláját, emellett lehetőséget ad egyedi testreszabási/fejlesztési igények megvalósítására is. Az ERP rendszerekben az egyedi testreszabási és fejlesztési igények egy részét az országonként eltérő szabályozási környezet indokolja, az eltérő számviteli előírások, különféle adózási szabályok és a hatóságokkal kialakítandó speciális adatkapcsolatok (pl: kötelező adatszolgáltatások) miatt, melyek folyamatosan változnak.
A magyar verzió
A Deloitte szakértői csapata elkészítette a NetSuite rendszerhez a magyar lokalizációs bővítmény csomagot, így a Deloitte minden ügyfele megfelelőségi kockázatok nélkül használhatja az ERP rendszert és élvezheti a rendszer által kínált előnyöket. Ilyen például a testreszabási eszköztár, melynek segítségével a fejlesztői feladatok jelentős részét átvehetik a felhasználók, ezzel rugalmasabbá, költséghatékonyabbá és fenntarthatóbbá téve a vállalat működtetését. A lokalizáció jogszabálykövetését a Deloitte NetSuite szakértői csapata az adószakértői csapattal szorosan együttműködve biztosítja.
Mi van a csomagban?
A Deloitte szakértői csapata megvizsgálta a NetSuite megoldásait a lokalizációs követelményekre és az ERP sztenderdizációs elvek mentén alakította ki a lokalizációs csomag tartalmát, mely a következő megoldásokat tartalmazza:
- Online számla adatkapcsolat (valós idejű adatszolgáltatás NAV felé)
- Adóhatósági adatszolgáltatás (XML formátumú adatexport NAV felé)
- Magyar előírásoknak megfelelő tartalmú és formátumú számla és egyéb bizonylatok (adószám, ÁFA, devizaárfolyam, bank adatok és egyéb a számlán kötelezően megjelenítendő adatok automatikus kezelése)
- A magyar követelményeknek megfelelő speciális adatok és adatrögzítési felületek, valamint az azokhoz kapcsolódó logikák (pl. az EU-s és EU-n kívüli adószámok) automatizált kezelése
- ÁFA analitika és ÁFA riportok
- MNB árfolyam letöltés
Valós idejű számlaadatok
„A VATOnline jelentősen megkönnyíti a vállalkozásoknak, hogy eleget tegyenek a törvényi kötelezettségeiknek, hiszen a számlázási adatok egyszerűen, gyorsan és naprakészen elérhetők a hatóságok számára is. A valós időben megjelenő adatok elemzése azonban komoly lehetőséget is jelent a vállalkozásoknak, hiszen ezek alapján fejleszthetik tevékenységüket, amelyhez most komoly szakértői segítséget is kapnak” – mondta el Simonyi Dénes, a Deloitte technológiai tanácsadás üzletágának menedzsere.
A valós idejű számlaadat szolgáltatás a Deloitte VATOnline rendszerén keresztül történik, melynek jelentős hozzáadott értéke van a hagyományos adatkapcsolatokhoz képest:
- Elérhetővé teszi a társaságokra kiállított számla adatok kvázi azonnali automatizált letölthetőségét is, így már közvetlen a számlakiállítást követően rendelkezésre áll az összes üzleti partnerünk által kiállított akár teljeskörű számla adat, melyek felhasználhatók a számla iktatás, a számlákról történő adatkinyerés, a könyvelés, vagy éppen a havi áfa bevallás folyamatának automatizált támogatására.
- A VATOnline más hasonló szolgáltatásra nem jellemző addicionális elemeket is tartalmaz, úgymint a számla adatok mellett a könyvelési adatok folyamatosan bővíthető variációjú hozzárendelhetősége, vagy az adatszolgáltatásból automatikusan kiszűrhető levonási tiltás alá eső számla tételek szűrése.
- 2020-tól a vevő közösségi adószámának érvényessége ügylethez kötötten jelenik meg jogszabályi elvárásként. A Deloitte által fejlesztett adószám-ellenőrző eszközzel gyorsan és hatékonyan végezhető el a közösségi adószámok folyamatos ellenőrzése, illetve dokumentálható a lekérdezések megtörténte és eredménye.
- Az adóhatóság elvárása alapján, a belföldi üzleti partnerek ellenőrzése is szükséges a kellő körültekintés fogalmának kielégítése céljából. Ez alapján a Deloitte adóperes csapata több, mint 20 olyan vizsgálatot azonosított, melyek automatizáltan futtathatók a partnertörzs vonatkozásában, így az elvárható körültekintő magatartás is biztosítható.
- 2021. január 4-étől lehetőséget van egy új, korszerű elektronikus számlázási megoldásra az Online Számla rendszerén keresztül, amire a VATOnline-ban is lehetőség van.
„A NetSuite egy rendkívül egyszerűen skálázható és alakítható ügyviteli rendszer, melyet jól kiegészítenek a VATOnline népszerű és teljesen személyre szabható számlakezelési funkciói. Így a nemrégiben megvalósított rendszerintegráció komoly versenyelőnyhöz juttattja a társaságokat azáltal, hogy a rugalmas felhő alapú szolgáltatáscsomag most már naprakész jogszabályi működést és olyan a hatékonyságnövelési elemeket is tartalmaz, mint a számlafeldolgozást vagy az adatszolgáltatásokat érintő automatizmusok. A társaságok igény esetén, a bevezetés keretén belül adójogi és számviteli tanácsadást is kérhetnek az egyes rendszerfunkciók kialakítását illetően, amely egyedi a piacon, továbbá jelentősen csökkentheti a későbbiekben felmerülő adatszolgáltatási kockázatokat is” – tette hozzá Sík Richárd, a Deloitte adó- és jogi tanácsadási üzletágának szenior menedzsere.
Kapcsolódó cikkek
- NetSuite-Deloitte szövetség: felhőalapú ERP KKV-knak
- DORA rendet tesz a pénzügyi kibertérben
- Az Oracle ingyenes Oracle Cloud Infrastructure képzést és vizsgalehetőséget kínál
- A Check Point az Avanan akvizíciójával újra definiálja a felhő-alapú levelezés biztonságát
- Ezek a beléptetőkártyás munkaidő-nyilvántartás adatvédelmi alapszabályai
- E-kereskedelem és kibervédelem – digitális kihívások és szakemberhiány
- Online szakikereső a bankomtól? – a magyar ügyfelek hallatták hangjukat
- Itt az ABB ingyenes ROI kalkulátora
- A kizárólag költségmegtakarító vállalatok lemaradhatnak a versenyelőnyökről
- Rossz számlával bukhatjuk az otthonfelújítási támogatást
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: Kate ellenáll a hódolók ostromának
Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője szerint a mesterséges intelligencián alapuló személyes digitális asszisztens bevált, az ügyfelek megszerették, és Kate is minden nap tanul tőlük valamit.
Okosotthon: megoldás az energiatakarékosság és a kényelem jegyében
Alighogy hozzászoktunk az okoseszközök használatához, máris beszivárgott a mindennapokba az okosotthon kifejezés is. Kovács István Péter, az A1 Solar műszaki vezetője válaszolt azokra a kérdésekre, hogy hogyan kapcsolható össze az okosotthon funkciók használata az energiatakarékosságos szándékkal és miért érdemes intelligens és integrált megoldásokban gondolkozni azoknak, akik napelemes rendszeren keresztül termelik – vagy tervezik megtermelni – a villamosenergiát.
Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot adtak át Budapesten
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták a Bosch innovációs ökoszisztémájának részét képező Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához.
Új funkcióval bővült a magyar építőipari szereplők életét megkönnyítő szoftver
Európa egyik meghatározó építőipari szoftvergyártója, a bécsi székhelyű PlanRadar kifejezetten az ügyfelek, köztük a magyar felhasználók visszajelzései, kérései alapján fejlesztette ki azt az új dokumentumkezelési megoldást, amelynek köszönhetően a megrendelők, a tervezők, a kivitelezők, valamint a létesítmények üzemeltetői a korábbinál is áttekinthetőbb módon ellenőrizhetik, követhetik a projektek alakulását.