Mobilkészülékcsere-támogatási programot indít a hírközlési hatóság
A piaci várakozások szerint legkésőbb 2022 és 2023 első féléve között kerülhet sor Magyarországon a 3G kivezetésére. Van olyan hazai szolgáltató, amely már hozzá is kezdett ehhez a munkához. A hatékony spektrumgazdálkodásért felelős magyar hírközlési hatóságot az a cél vezérli, hogy a fogyasztók számára minél egyszerűbb legyen az átmenet. Ennek jegyében Dr. Karas Monika, az NMHH elnöke egy jövő év elején kezdődő, célzott, nagyszabású készülékcsere-támogatási programot jelentett be, amely az érintetteknek segítséget nyújt elavulttá vált mobilkészülékeik lecseréléséhez.
Dr. Karas Monika elmondta: a programban 2022 első felétől bruttó 20 ezer forintos támogatást kaphatnak azok a vásárlók, akik 4G- vagy 5G-képes mobilkészülékre cserélik le régi, legfeljebb 3G-s telefonjukat. A kezdeményezés az elavult háztartási gépek cseréjének támogatásához hasonlóan fog működni: az NMHH által biztosított keret kimerülésig tart majd. A támogatást azoknál a mobiltelefon-forgalmazással is foglalkozó cégeknél lehet majd igénybe venni, amelyek döntésük alapján regisztrálni fognak a programba. A programot az NMHH az Innovációs és Technológiai Minisztériummal közösen valósítja meg. Az online tájékoztatón Dr. Karas Monika és dr. Solymár Károly Balázs digitalizációért felelős helyettes államtitkár nyilatkozatot írt alá a mobilkészülékcsere-támogatási program indításáról.
Dr. Solymár Károly Balázs hangsúlyozta: a digitalizáció a nemzetgazdaság versenyképességének meghatározó elemévé vált, amely nélkül már nincs fenntartható növekedés. Az ágazatban rejlő lehetőségek kiaknázásához elengedhetetlenül szükséges a hazai hálózatok folyamatos fejlesztése. A készülékcsere-támogatás hozzájárul ahhoz, hogy tovább fejlődjön a hazai hálózatok minősége, és tovább nőjön az internetet használók száma. A program elsősorban az idősebbek számára nyújt segítséget, megkönnyíti a családjaikkal való kapcsolattartást, ezzel életminőségüket, biztonságérzetüket is javítja.
A készülékcsere-támogatási program részleteit az NMHH Netre Fel! edukációs weboldalán olvashatják majd az érdeklődők, amely további tippekkel és gyakorlati útmutatókkal is szolgál az oda látogatóknak. Ez az oldal az idősebb, digitális ismeretekkel jellemzően kevésbé rendelkező korosztályt helyezi a középpontba. A tavasszal elindított tájékoztatás célja, hogy az érintettek az internetes ismereteik hiányosságai miatt ne kerüljenek hátrányos helyzetbe, ne szakadjanak el a digitális világtól és ne szigetelődjenek el a technológia nyújtotta előnyöktől.
Kapcsolódó cikkek
- A 3G küszöbön álló búcsúja során a hírközlési hatóság a fogyasztók védelmére összpontosít
- NMHH: 2021 első felében az új reklámok közel tizede a koronavírushoz kapcsolódott
- Jelentősen csökkent a SIM-kártyás visszaélések száma
- Hetvenmillió forint műszaki támogatás közösségi tévéknek, rádióknak
- Katonai hírközlési labort adományozott az NMHH a Nemzeti Közszolgálati Egyetemnek
- Közel 130 millió forintból készülhetnek televíziós műsorok
- Rádiós döntések a Médiatanács ülésén
- NMHH-vizsgálat az SMS-díjak miatt
- Az okostelefon tudatos használata közelebb hozhatja egymáshoz a generációkat
- Két új közigazgatási szaklap indul az NMHH támogatásával
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Értékes nyereményeket vehettek át a pályázók a Digitális Témahét ünnepélyes záróeseményén
Hazánk legnagyobb digitális pedagógiai eseményének, a Digitális Témahétnek ünnepélyes záró rendezvényén hirdette ki különdíjasait a Vodafone Magyarország Alapítvány. A programsorozathoz évek óta számos aktivitással kapcsolódó Alapítvány idén egy digitális kalandjáték-készítő versenyt hirdetett meg, amellyel a pedagógusok és diákok digitális kompetenciáinak fejlesztését segítette. A Vodafone Alapítvány három kategóriában díjazta a különdíjas verseny résztvevőit.
A Leadec megvásárolja a FISS Automatika Kft.-t
A Leadec, a világ vezető globális szolgáltatási szakértője 2023.05.31. napjával felvásárolta a FISS Automatika Kft.-t. A Leadec az akvizícióval tovább bővíti magyarországi jelenlétét, valamint erősíti kompetenciáit az elektrotechnika és az automatizálás területén.
Jelentős mérföldkő a hazai autóiparban
Idén ünnepli 30. születésnapját a Continental Veszprémben. Az elmúlt évtizedek fejlesztéseinek köszönhetően mára a technológiai vállalat telephelye globális piacokra dolgozik. Presztízs ügyfelek számára fejleszt, tesztel és gyárt különböző szenzorokat gépjármű-menetbiztonsági rendszerekhez, akkumulátorokhoz és az utazási kényelem növeléséhez.
Fenntartható ötlet nyert a Samsung és az EdisonKids versenyén
Alternatív környezettudatos ötlettel, a chipses zacskók kreatív és praktikus újrafelhasználásásával vihették haza a fődíjat a nyírségi diákok a Samsung és az EdisonKids Megoldások a holnapért kihívásán. A harmadik alkalommal megrendezett versenyen 12-18 éves tanulók mérték össze projektjeiket a közösség, a fenntarthatóság és a jövő oktatása kategóriákban. A nyolc döntős csapat közül a NUT (Napkor’s Upcycler Team) csapat elképzelése, a chipses zacskók hőálló szatyorrá alakítása bizonyult a legjobbnak. Második helyezést ért el a modulárisan építhető oktatórobot, a dobogó harmadik fokára pedig a tücsökfarm tervezői léphettek. Az első három helyezett 6 millió forint összértékben választhat Samsung eszközöket, saját maguk, felkészítőtanáruk és iskolájuk számára.
Fidelity: Nyernek az elektromos autók?
Aki napjainkban autóval végighalad egy európai belváros utcáin, azonnal számos nyomát láthatja a forgalmi trendek változásának. A külön kerékpáros sávok, az elektromos buszok, az elektromos töltőállomások és a szédült ütemben emelkedő parkolási díjak mind-mind azt jelzik, hogy a személyautók, főleg a belső égésű motorral felszereltek, már nem szívesen látott vendégek a sűrűn beépült belső kerületekben. A jövő az alternatív közlekedési eszközöké és a kibocsátásmentes erőforrásoké. A Fidelity piaci megfigyelőinek előrejelzései szerint az éghajlatkímélő meghajtási módok versenyét az elektromos autók fogják megnyerni, melyek idővel teljesen kiszorítják majd a levegőszennyező belső égésű motorokkal gyártott társaikat1.