A karbonlábnyom csökkentésében segíthet az Emissions Impact Dashboard
Mostantól a teljes értékláncukon belül megvalósuló, felhőhasználattal kapcsolatos károsanyag-kibocsátásról is kaphatnak pontos és megbízható képet a cégek a megújult Microsoft Emission Impact Dashboard segítségével. Havi lebontásban és az adott adatközpontokra vonatkozó információkat is képes szolgáltatni a rendszer a vállalatok vezetőinek, akik így még átfogóbb, jól elemezhető adatok birtokában hozhatják meg a legjobb döntéseket a fenntartható működés érdekében.
A Microsoft olyan eszközt ad a vállalatok kezébe, amellyel azok képessé válnak átláthatóvá tenni, nyomon követni, kielemezni a felhőhasználatból eredő közvetett és közvetlen szén-dioxid-kibocsátásukat. Az információk birtokában pedig csökkenteni is tudják a digitális ökológiai lábnyomukat.
Az Emissions Impact Dashboard-ot 2020 januárjában vezette be a Microsoft a vállalatok fenntarthatósági teljesítményének mérésére (Microsoft Sustainability Calculator). A rendszer olyan visszajelzéseket nyújt, amelyek birtokában a szervezetek átgondoltabb, adatvezérelt döntéseket hozhatnak arról, hogyan csökkentsék tevékenységük karbonlábnyomát. A felhőhasználat egyre elterjedtebb és gyorsan növekszik a vállalatoknál, ezért is nagyon hasznos és előremutató a Microsoft innovációja.
A most elérhetővé tett, továbbfejlesztett Microsoft Emissions Impact Dashboard havi bontásban és akár a különböző régiókban elhelyezkedő adatközpontokra lebontva is képes adatokat szolgáltatni a felhőhasználat karbonlábnyomáról, sőt azt is megmutatja mekkora lett volna a kibocsátás, ha az adott feladatot nem a felhőben végzik el. A rendszergazdák mostantól azt is szabályozhatják, hogy egy szervezeten belül ki férhet hozzá az említett vállalati adatokhoz.
Az elmúlt év nagyon fontos fejlesztése, hogy a rendszer a teljes értékláncra vonatkozóan is képes adatokat közölni a felhőhasználatból származó károsanyag-kibocsátásról. Ez tehát azt jelenti, hogy az Emissions Impact Dashboard megmutatja, hogy a nyersanyagkitermeléstől a gyártáson, szállításon és felhasználáson át egészen a hulladékkezelésig mekkora szén-dioxid-kibocsátásra lehet számítani, ami a felhőhasználatra vezethető vissza. Ennek azért van nagy jelentősége, mert a vállalatok a közvetlen szén-dioxid-kibocsátásukról (Scope 1), illetve az általuk vásárolt energia karbonlábnyomáról (Scope 2) viszonylag egyszerűen számot tudnak adni, ám arról, hogy mekkora kibocsátással járnak a teljes értékláncukon belül megvalósuló, nagyon különböző tevékenységek (Scope 3) már jóval nehezebb megbízható információhoz jutni – pedig általában innen származik a legnagyobb légszennyezés. A Microsoft egy speciális, független fél által validált módszert vetett be ennek kiszámítására, amely minden korábbinál átfogóbb és pontosabb adatokat biztosít a vezetőknek, hogy még kiérleltebb döntéseket hozhassanak.
A Microsoft tovább folytatja azoknak az eszközöknek a fejlesztését, amelyek segítségével a vállalatok közelebb kerülhetnek fenntarthatósági célkitűzéseik teljesítéséhez. Ezekről az innovációkról fognak beszámolni a Microsoft szakértői az október 27-én megrendezendő What’s Next for Sustainability online eseményen, amelyre ezen a linken lehet regisztrálni.
Kapcsolódó cikkek
- A klímavédelmi programok végrehajtásának felgyorsítását sürgeti a Schneider Electric
- Erős ügyfél-azonosítással a kibertámadások 99 százaléka kivédhető
- Környezetvédelmi projekteket bocsát szavazásra a Raben
- Egy magyar techcég megszűnteti a megújuló energiák időjárásfüggőségből fakadó kockázatát
- Fejlettebb kiberbiztonsági védelmet biztosít a Nebula Felhő Hálózati Megoldáshoz a Zyxel
- Google: környezetbarát keresési funkciók érkeztek
- Új adatközponti megoldás a piacon
- Még több támogatást kapnak az Imagine Cup versenyzői
- Hogyan tudunk egyszerre pénzt spórolni és a környezetet is védeni?
- Környezettudatos zöld autókra cseréli gépjárműflottáját a Vodafone
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Gazdaságos megoldás egyszerűsíti az áruszállítást
Ahhoz, hogy egy termék eljusson A-ból B pontba, az esetek nagyon nagy százalékában egy dologra biztosan szükség van: ez az úgynevezett sztreccsfólia. A raklapcsomagolás gazdaságosabb és kedveltebb fóliatípusát lehetővé tette egy magyar cég úgy, hogy az nemcsak gazdaságosabb lett a piacon kapható termékeknél, de környezetbarát is, hiszen a vékonyabb fólia használatával kevesebb hulladék keletkezik. Az AMCO Csomagolástechnikai és Konzultációs Kft. innovációja az áruszállítást nagyságrendekkel könnyítheti meg a közeljövőben.
Kényszerből előny: emiatt állhatnak át zöld működésre az irodaházak
A tavaly ősszel bekövetkezett gázáremelkedés hatására feje tetejére állt az irodaházak piaca, a magas fenntartási költségek miatt ugyanis a legtöbb üzemeltető zöld útra lépett. Kaloczkai Sándor, a Gree légkondicionálók műszaki vezetője arról beszélt, ma már nem az a kérdés, hogy az energiahatékonysági beruházások megtérülnek-e, hanem az, hogy azok nélkül a működés fenntartható marad-e. Zöld irányban is példaértékű a világ első számú klímamárkája magyarországi vezérképviseletének szarvasi irodaháza, a Hi-Tech épület ugyanis látványban és műszaki tartalomban is a világ elithez tartozik.
Füstöljenek a gumik: a norelem szabványos alkatrészekkel segíti a tanulókat a drift triciklik építésében
A norelem folyamatosan támogatja a fiatal mérnöki tehetségeket, aminek újabb állomásaként számos szabványos alkatrésszel támogatta a Müncheni Műszaki Iskola diákprojektjét. A hallgatók dolgozták ki a motoros drift trike koncepcióját, és a projektet a tervezéstől a befejezésig vitték végig.