Megvan Magyarország legjobb csomagolása

forrás: Prím Online, 2021. december 7. 14:06

Az autóipari beszállítóként működő, móri székhelyű 800 fős ADIENT Hungary Kft. Mór2-es gyára nyerte az idén a HUNGAROPACK csomagolási versenyt. Az elismerés egyben továbbjutást is jelent a világverseny WPO (World Packaging Organisation) nemzetközi fordulójába, ahol hazánkat képviselik.

Nyertes projektjük lényege egy olyan, korábban még sehol nem alkalmazott forradalmi raklap-megoldás, amely összepárosított műanyag talpakból és hullámpapír lemezből áll. A csomagolás nagy előnye, hogy 100%-ban újrahasznosítható, így rendkívül környezetbarát. 

 

 

„A fa és papír árának emelkedése miatt fontosnak tartottuk, hogy kifejlesszünk egy olyan új dobozt, ami amellett, hogy költséghatékony, megfelel a műszaki elvárásoknak.” – tudtuk meg Tóth Zoltántól, aki a projekt irányításáért felelt.

 

Napjainkban a pandémia és az alapanyaghiányok a csomagolóipart is nagymértékben befolyásolják. Az ADIENT világvezető autóülés-gyártó vállalatként kiemelten érintett a témában. Magyarországi Mór2-es gyáregységükben a hegesztési, festői és összeszerelési munkálatok során előállított termékeket nagy mennyiségben szállítják fa raklapból és papírból álló dobozokban a tengerentúlra.

 

 

A díjazott csapat tagjainak összetétele vegyes: göngyöleg koordinátorok, termelésben dolgozó munkatársak, CI szakemberek és a csomagolóanyag beszállító partner munkatársai közül kerültek ki.

 

Az új raklap-megoldás számos pozitív tulajdonsága mellett nagyon fontos tényező, hogy a doboz rendkívül költséghatékony az elődjéhez képest, tehát nagymértékű megtakarítást is eredményez a vállalat számára.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Magyar makettező cég innovatív 3D-s megoldásai a gyártás területén

Az utóbbi években a 3D nyomtatás és a hozzá kapcsolódó modell előállítási folyamatok a mindennapok részei lettek. A technológiával már városrészt, orvostechnikai eszközöket és ékszereket is készítenek, de van, ahol az általános iskolai oktatásban és a háztartásokban is használják. Nem létező, vagy sérült elemeket alkotnak virtuálisan újra, majd állítják elő ismét, hogy azok az eredetivel azonos módon működhessenek felhasználási területükön. Egy magyar cég a makettezés mellett úttörőnek számító területeken is használja a file to factory és a reverse engineering megoldásokat.

2023. március 25. 15:38

Az autóipar megmutatja, hogyan kell a gyártást digitalizálni

A gyártási folyamatok digitalizációjának sikerességét négy tényező befolyásolja – ez derült ki a Roland Berger „Az Ipar 4.0 jelenlegi helyzete” című tanulmányából. A kutatás autóipari OEM-ek és top beszállítók tapasztalataira támaszkodva mutatja be a digitális gyártás sikertényezőit. A német hátterű tanácsadócég szerint a folyamatos priorizálás, a dedikált csapatok, az összehangolt céltérképek és a munkavállalók folyamatos képzése a legfontosabb. 

2023. március 25. 10:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az Alzánál egyszerűbb lett az áruvisszaküldés és a reklamáció

2023. március 21. 09:59

Töretlennek tűnik a csaló e-mailek és SMS-ek terjedése – van megoldás

2023. március 14. 20:32

IT Akadémiát indított a BME VIK és a Qualysoft

2023. március 9. 14:08

DEUTSCHE TELEKOM innovációk az idei Mobil Világkiállításon

2023. február 28. 12:48