Biztosított a mélyszegénységben élő gyerekek Tanodájának jövő évi működése
Egy pedagógus teljes éves bére, a tanárok és a gyerekek éves útiköltsége, közüzemi díjaik jelentős része, illetve a gyermekek otthonaiban szinte egyáltalán nem elérhető internet hozzáférés – csak néhány tétel azok közül, melyek már egészen biztosan nem okoznak gondot a jövő évben a Toldon működő Tanoda költségvetésében. A 60, mélyszegénységben élő gyermek napi fejlesztését, közösségi nevelését célzó Tanodát az Igazgyöngy Alapítvány hozta létre 10 évvel ezelőtt, most pedig a Schneider Electric támogatásával tervezhetik a 2022-es évet.
Az ország keleti határánál található zsákfaluban, Toldon a mélyszegénység és a társadalmi integráció összes problémája halmozottan van jelen a mindennapokban. A lakhatási szegénység, vagy a szinte teljeskörű munkanélküliség erősen korlátozzák az ott élők lehetőségeit. Ezen a helyen hozta létre 10 évvel ezelőtt az Igazgyöngy Alapítvány azt a Tanodát, mely a környéken élő gyerekek iskolai lemorzsolódásának csökkentését, napi fejlesztését tűzte ki céljául. A Tanodába 60, 0-18 éves gyerek jár önkéntesen nap mint nap, hogy az iskolai követelmények elsajátításán túl közösségi élményeket is szerezhessenek.
„A tanodánkhoz kapcsoltunk minden olyan fejlesztést, ami 0-18 éves korig átfogja a korosztályt. Így a baba-mama klubtól az óvodások fejlesztésén, az iskolaelőkészítőn, az alsó és felső tagozatosok egyéni foglalkozásain át a középiskolások tanulásának támogatásáig egy módszertan szerint dolgozunk. Az ehhez szükséges infrastruktúra és pénzügyi források megteremtése azonban folyamatos nehézséget okoz az alapítvány számára, ezért is voltunk nagyon boldogok a Schneider Electric nagylelkű támogatása hallatán” – mondta el L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány alapítója.
„Felelős vállalatként hiszünk benne, hogy nemcsak a környezeti problémákra, fenntarthatósági kérdésekre, de a minket körülvevő társadalmi körülményekre is érzékenynek kell lennünk. Ráadásul a jövő nemzedékének fejlesztésébe fektetni véleményünk szerint a legmegtérülőbb befektetés. Éppen ezért döntöttünk úgy, hogy idén karácsonykor egy olyan kezdeményezés mögé állunk, mely mélyen megérintett mindannyiunkat” – indokolta a támogatást Veres Zsolt, a Schneider Electric vezérigazgatója.
A mostani támogatásból az alapítvány szinte egész évben fedezni tudja egyik pedagógusuk jövő évi munkabérét, a tanárok és a diákok útiköltségeit, a Tanoda közüzemi számláinak jelentős részét, és a gyerekek tanulásához szinte már elengedhetetlen internethozzáférés költségét. A toldi Tanoda egyébként annak az Igazgyöngy-modellnek a részeként működik, mely a térségben felmerülő társadalmi problémák kezelését az egyén, a család és a közösség együttes fejlesztésén keresztül kívánja elérni. A programban 17 településen, nagyságrendileg 1200 család vesz részt évente.
Kapcsolódó cikkek
- Gyakorlatot és állásajánlatot is szerezhetnek az Óbudai Egyetem új tanszékének hallgatói
- Szombaton átadták a VISZ oktatási pályázatának díjait
- Európa top 100 oktatástechnológiai cégei közé válogatták be a Codecool programozóiskolát
- Minden harmadik magyar tervez valamilyen okosotthon megoldást
- Nyolc pedagógus kapta meg idén a Rátz Tanár Úr Életműdíjat
- Nehezen tudják elengedni a szülők az érdemjegyeket
- Vékonykliens munkaállomásokkal támogatja a Delta Technologies a debreceni szakemberképzést
- Hivatalos Amazon Web Services oktatóközpont lett a Training360
- Nyílt Nap az ELTE Informatikai Karán
- Stratégiai együttműködés a Bosch és az Óbudai Egyetem között
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Bemutatták a Széchenyi-egyetem és a Petz-kórház közös egészségtechnológiai fejlesztéseit
Szemmozgást detektáló diagnosztikai eszközt, telerehabilitációs szoftvert, műtéti közvetítő platformot, 3D és VR technológiai megoldásokat mutattak be a győri Széchenyi István Egyetem szakemberei a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórházban. A „Digitális megoldások az egészségügyben” című tudományos ülésen a kiterjesztett valóság és a mesterséges intelligencia orvostechnológiai felhasználása is előtérbe került.
A SPAR automata boltot nyitott a Z-generációnak: egyszerre valós és virtuális
Mesterséges intelligencián alapuló, pénztáros és eladók nélküli SPAR automata üzlet működött két napon át Budapesten, Európa legnagyobb Sneakerness fesztiválján. Az elsősorban a Z-generáció tagjainak szánt szolgáltatás teszt-üzemmódban dolgozott, de a mobil „Satellit Store S” koncepció később országszerte megjelenhet majd egy-egy különleges eseményen, fesztiválon.
Továbbra sem kell aggódniuk az informatikusoknak
Az IT iparág hatalmas lendületet vett az elmúlt években, és az informatikai szakemberekre még mindig nagy a kereslet, a mesterséges intelligencia, a szoftvertervezés- és fejlesztés, valamint a kiberbiztonság terén különösen. A fizetések éppen ezért továbbra is magasak, a Python fejlesztő akár havi bruttó 2.000.000 Ft-ot is kereshet. A vállalatok azonban megfontoltabbak lettek a szakemberek alkalmazását illetően, és egyre nagyobbá vált a senior kollégák iránti kereslet. Mi a helyzet a piacon, és most mit lehet látni 2024-re vonatkozóan? A Bluebird piaci körképe.