Biztosított a mélyszegénységben élő gyerekek Tanodájának jövő évi működése
Egy pedagógus teljes éves bére, a tanárok és a gyerekek éves útiköltsége, közüzemi díjaik jelentős része, illetve a gyermekek otthonaiban szinte egyáltalán nem elérhető internet hozzáférés – csak néhány tétel azok közül, melyek már egészen biztosan nem okoznak gondot a jövő évben a Toldon működő Tanoda költségvetésében. A 60, mélyszegénységben élő gyermek napi fejlesztését, közösségi nevelését célzó Tanodát az Igazgyöngy Alapítvány hozta létre 10 évvel ezelőtt, most pedig a Schneider Electric támogatásával tervezhetik a 2022-es évet.
Az ország keleti határánál található zsákfaluban, Toldon a mélyszegénység és a társadalmi integráció összes problémája halmozottan van jelen a mindennapokban. A lakhatási szegénység, vagy a szinte teljeskörű munkanélküliség erősen korlátozzák az ott élők lehetőségeit. Ezen a helyen hozta létre 10 évvel ezelőtt az Igazgyöngy Alapítvány azt a Tanodát, mely a környéken élő gyerekek iskolai lemorzsolódásának csökkentését, napi fejlesztését tűzte ki céljául. A Tanodába 60, 0-18 éves gyerek jár önkéntesen nap mint nap, hogy az iskolai követelmények elsajátításán túl közösségi élményeket is szerezhessenek.
„A tanodánkhoz kapcsoltunk minden olyan fejlesztést, ami 0-18 éves korig átfogja a korosztályt. Így a baba-mama klubtól az óvodások fejlesztésén, az iskolaelőkészítőn, az alsó és felső tagozatosok egyéni foglalkozásain át a középiskolások tanulásának támogatásáig egy módszertan szerint dolgozunk. Az ehhez szükséges infrastruktúra és pénzügyi források megteremtése azonban folyamatos nehézséget okoz az alapítvány számára, ezért is voltunk nagyon boldogok a Schneider Electric nagylelkű támogatása hallatán” – mondta el L. Ritók Nóra, az Igazgyöngy Alapítvány alapítója.
„Felelős vállalatként hiszünk benne, hogy nemcsak a környezeti problémákra, fenntarthatósági kérdésekre, de a minket körülvevő társadalmi körülményekre is érzékenynek kell lennünk. Ráadásul a jövő nemzedékének fejlesztésébe fektetni véleményünk szerint a legmegtérülőbb befektetés. Éppen ezért döntöttünk úgy, hogy idén karácsonykor egy olyan kezdeményezés mögé állunk, mely mélyen megérintett mindannyiunkat” – indokolta a támogatást Veres Zsolt, a Schneider Electric vezérigazgatója.
A mostani támogatásból az alapítvány szinte egész évben fedezni tudja egyik pedagógusuk jövő évi munkabérét, a tanárok és a diákok útiköltségeit, a Tanoda közüzemi számláinak jelentős részét, és a gyerekek tanulásához szinte már elengedhetetlen internethozzáférés költségét. A toldi Tanoda egyébként annak az Igazgyöngy-modellnek a részeként működik, mely a térségben felmerülő társadalmi problémák kezelését az egyén, a család és a közösség együttes fejlesztésén keresztül kívánja elérni. A programban 17 településen, nagyságrendileg 1200 család vesz részt évente.
Kapcsolódó cikkek
- Gyakorlatot és állásajánlatot is szerezhetnek az Óbudai Egyetem új tanszékének hallgatói
- Szombaton átadták a VISZ oktatási pályázatának díjait
- Európa top 100 oktatástechnológiai cégei közé válogatták be a Codecool programozóiskolát
- Minden harmadik magyar tervez valamilyen okosotthon megoldást
- Nyolc pedagógus kapta meg idén a Rátz Tanár Úr Életműdíjat
- Nehezen tudják elengedni a szülők az érdemjegyeket
- Vékonykliens munkaállomásokkal támogatja a Delta Technologies a debreceni szakemberképzést
- Hivatalos Amazon Web Services oktatóközpont lett a Training360
- Nyílt Nap az ELTE Informatikai Karán
- Stratégiai együttműködés a Bosch és az Óbudai Egyetem között
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nehezebb lesz trükközni a jövőben a Black Friday akciókkal
Május végén hatályba lép egy jogszabály-módosítás, amelynek következtében a kereskedelmi vállalkozásoknak a kedvezményes ár mellett fel kell tüntetni az elmúlt legalább harminc napban alkalmazott legalacsonyabb árat is. Az árrendelet módosításának célja a kereskedők akciótartási gyakorlatának újraszabályozása és a fogyasztók megtévesztésének visszaszorítása, különös tekintettel az olyan országos kampányok során mint például az év végi Black Friday.
27. Év Menedzsere Díjátadó Gála
A Menedzserszövetség május 21-én, immáron 27. alkalommal rendezte meg legfontosabb és legkülönlegesebb eseményét, az Év Menedzsere Díjátadó Gálát, a magyar vállalatvezetők Oscar-ját, ahol a 2021-es év legkiválóbb vezetőit díjazták 8 kategóriában.
Az ABB Robotics bemutatta a visszanyert tengeri műanyagot felhasználó kiskereskedelem jövőjét
A kiskereskedelem jövőjébe egy izgalmas 3D nyomtatási bemutatón keresztül nyerhettek bepillantást az érdeklődők egy ABB robot segítségével London egyik legjelentősebb áruházában, a Selfridgesben, az Oxford Streeten. A bemutatót áprilisban, egy kirakatban tekinthették meg a vásárlók, ahol láthatták azokat a különféle személyre szabott dizájntárgyakat, melyek egy ABB robot segítségével 3D nyomtatással készültek Parley Ocean Plastic-ból, azaz a Parley globális tisztítóhálózatából összegyűjtött tengeri műanyaghulladékból.
Innovatív képzési programban vehetnek részt a hallgatók a Széchenyi István Egyetemen
Második alkalommal rendezi meg a győri Széchenyi István Egyetem innovatív járműipari képzési programját, az Audi Development Campet az Audi AG és az Audi Hungaria támogatásával. A július 3-án kezdődő négyhetes, angol nyelvű táborban a hallgatók nemzetközi szaktekintélyektől, mentoroktól tanulhatnak, miközben valós ipari problémát oldanak meg, és akár karrierlehetőséget is nyerhetnek. Az érdeklődők május 31-ig jelentkezhetnek.
Hivatalos szakma lett a növényvédelmi drónpilóta
A technika fejlődése újabb szakmákat hívott életre Magyarországon. A drónok egyre többféleképpen hasznosíthatóak, már nemcsak a filmiparban, hanem az agrárszektorban is. Ezt felismervén a Nébih kezdeményezésére új képzés indult: a növényvédelmi drónpilóta alapképzés. Magyarországon elsőként az ABZ Drone Kft. szerezte meg a jogot, hogy megszervezhesse és elindíthassa az oktatást.