A Baker McKenzie segít a családon belüli erőszak elleni küzdelemben
Nemzetközi jogösszehasonlító felületet indított a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda a családon belüli erőszak elleni küzdelemhez. A Fighting Domestic Violence elnevezésű platform célja, hogy az egyes országokban érvényben lévő törvények felmérésével és összehasonlításával világítson rá a családon belül erőszakra vonatkozó jogi keretrendszer esetleges javításra szoruló pontjaira.
A Global Rights for Women és az Every Woman Treaty koalíció támogatásával, a Google, a Merck, a 3M, a Cummins, a HP Inc., az Accenture és a Baker McKenzie összesen több mint 500 önkéntesének közreműködésével megvalósuló projekt jelenleg az EMEA-régió (Európa, Közel-Kelet és Afrika) 85 országát fedi le, köztük Magyarországot is.
A nemzetközi kezdeményezés feltárja a családon belüli erőszakkal kapcsolatos szabályozás és fellépés jogi hátterét, és országonként összesíti a releváns gyakorlati információkat. A platform létrehozásához az önkéntesek felkutatták az egyes államokban a családon belüli erőszakra vonatkozó jogszabályokat, majd értékelték a bűnüldözési gyakorlatot és a kapcsolódó szociális, áldozatvédelmi és biztonsági intézkedéseket. A kezdeményezés célja, hogy a meghatározott nemzetközi és regionális jogi normák összehasonlításával feltárják az egyes jogrendszerek a családon belüli erőszakra vonatkozó hiányosságait. Ezzel a nemzetközi szervezetek (ENSZ, Európai Bizottság), a nemzeti jogalkotó és jogalkalmazó szervek, valamint az áldozatsegítő civil szervezetek munkáját, jövőbeli intézkedéseit és kampányait támogatják.
A projekt következő fázisában a résztvevő önkéntesek együttműködnek a családon belüli erőszak témakörével foglalkozó szakemberekkel annak érdekében, hogy minél részletesebben megismerhessék az igényeiket. Mindezek alapján továbbfejleszthető a platform és a közzétett tartalmak a lehető leghatékonyabban támogathatják a szakembereket mindennapi munkájuk során.
A hazánkban idén 35 éve jelen lévő Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda már régóta foglalkozik a családon belüli erőszak kérdésével, valamint egyéb társadalmi problémákkal. Ehhez kapcsolódó munkája elismeréseként 2016-ban megkapta a társadalmi ügyek jogi vonatkozásaira fókuszáló nemzetközi szervezet, a PILnet magyarországi Év Pro Bono Ügyvédi Irodája díját.
„A Baker McKenzie-nél fontosnak tartjuk, hogy a magunk eszközeivel támogassuk a családon belüli erőszak áldozatait Magyarországon is – mondta Dr. Lendvai Zsófia, a Baker McKenzie ügyvédje. – Pro bono munkával jelenleg is segítjük a területen jelentős feladatot végző Hintalovon Gyermekjogi Alapítványt."
Kapcsolódó cikkek
- Rendhagyó versenyen indultak a fiatal joghallgatók
- Veszélybe kerülhetnek személyes adataink a koronavírus miatt?
- Új vezető a Baker McKenzie adatvédelmi jogi csapatának élén
- A kiberbiztonsági kérdéseket nem lehet szőnyeg alá söpörni
- Néhány lépés a GDPR-nak megfelelő blokklánc megtervezéséhez
- 2 milliárd euró megtakarítást hoz az uniós cégek számára a GDPR
- Bajbajutott cégek gyors segítsége a „Dawn Raid” nevű alkalmazás
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mi kell egy jó startup rendezvényhez?
Igen, kellenek startupok és befektetők. Kellenek kerekasztal beszélgetések hiteles és releváns szereplőkkel. De ilyenről hallottunk már, részt vettünk hasonlón. Akkor mi hiányzik még? A HiQ Connect a startup rendezvények egy új dimenzióját hozza el Budapestre.
Tovább nőhet az informatikushiány
Minden eddiginél nagyobb lehet az informatikushiány, mivel egyrészt megtörni látszik az IT-szakok iránti növekvő érdeklődés évtizedes trendje, másrészt továbbra is nagyon magas a lemorzsolódás és az elvándorlás, a tanári szakokra pedig egyre kevesebben végeznek – derül ki az IVSZ szakértői által készített elemzésből, amely az elmúlt 12 év jelentkezési, felvételi, beiskolázási és diplomaszerzési trendjeit dolgozta fel. Az elmúlt évtizedben emelkedett, azonban még mindig 20% alatti a nők aránya az informatika szakokon.
Ipar 4.0 szakmai díjjal ismerték el a Széchenyi István Egyetem ipari digitalizációs vállalati megoldásait
A győri Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központja nyerte el idén az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) által alapított Ipar 4.0 szakmai díjat az oktatási, képzési programot, illetve kutatást, fejlesztést, innovációt megvalósító szervezet kategóriájában. Az elismerés jelzi, hogy az egyetemen magas színvonalú kutatás-fejlesztési tevékenység zajlik az ipari digitalizáció témakörében is, amely nagymértékben hozzájárul a térség versenyképességének erősítéséhez.
300 informatikai munkahelyet hoz Magyarországra az ALDI
Folytatja dinamikus bővülését, és megduplázza létszámát Magyarországon az ALDI informatikai szolgáltatásokat végző leányvállalata, az ALDI International IT Services Kft. A vállalat 300 olyan informatikai munkahelyet hoz létre itthon, amelyek jó része otthonról is ellátható feladatokból áll, így immáron az egész ország területéről várják otthoni (Home office) munkavégzéssel pályázók jelentkezését. A budapesti és a pécsi szolgáltató központját is bővíti a cég, a több nyelven beszélő pályakezdők mellett szoftverfejlesztők és SAP-szakemberek számára is számos álláslehetőség nyílik az ALDI-nál.
Nagyobb, zöldebb, jobb – Itt a norelem új katalógusa
A mérnökök már kézbe vehetik norelem ikonikus mérnöki katalógusának, a THE BIG GREEN BOOK-nak a legújabb kiadását. A 2022-es kiadás több mint 10 000-rel több gépelemet tartalmaz, mint az előző kiadás – összesen tehát több mint 70 000 szabványos gépelemet.