Magyar díjeső a nemzetközi World Summit Awards versenyén
Két magyar startup cég, a Skillio.net és Colibri Charity is díjat nyert idén az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljainak teljesüléséért létrehozott World Summit Awards-on. Többek között a magyar nyertesek bemutatkozhatnak a WSA Globális Kongresszusán, mely idén online kerül megszervezésre március 22. és 24. között.
A tavalyi évben immár a 13. alkalommal került megrendezésre, a környezeti-, társadalmi és fenntarthatósági innovátorok számára a világ első számú versenye, a World Summit Awards. A World Summit Awards győztes pályamunkái, olyan digitális megoldások, amelyek hozzájárulnak az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak eléréséhez. Az idei versenyben 29 ország 45 megoldását díjazta a nemzetközi zsűri. A salzburgi székhelyű szervezet évről évre keresi a legjobb digitális termékeket és szolgáltatásokat, ahol 8 kategóriában lehet benyújtani a jelentkezést.
Az elmúlt évek eseményei kifejezetten rámutattak a digitális megoldások fontosságára, és az idei nyertesek kiváló példát mutatnak arra, hogy ezek a megoldások és alkalmazások, hogyan segíthetnek a környezet védelmében, az egészségügyi ellátás támogatásában, a befogadó és magas színvonalú oktatás biztosításában, az emberek összekapcsolásában és a releváns információk megosztásában.
A legújabb évad győztes csapatainak kihirdetésére februárban került sor. Az idei versenyre 69 ENSZ-tagállamból érkeztek jelölések, Kanadától Indonéziáig, Finnországtól Mozambikig; a beérkezett projektek száma pedig meghaladta a 290-et. A zsűri több hónapos munkát követően – egy két körös értékelési folyamatban, melynek része volt a shortlistre került cégek élő online bemutatkozása a nemzetközi, 41 fős WSA Grand Jury részére –, kiválasztotta a 45 legkiemelkedőbb digitális megoldást, ami két magyar csapat kategória győzelmével zárult. Az üzleti modell innováción keresztül ingyenes közösségi tanulási platformot nyújtó Skillio.net a Learning & Education kategóriában győzedelmeskedett, míg a Colibri Charity az online adakozás ingyenessé tételével és megreformálásával a World Summit Award speciális, Young Innovators kategória győzteseként végzett a több mint 377 beérkezett pályázat közül.
“Skillio elindítása óta az a misszió lebeg a szemünk előtt, hogy találjunk egy olyan “disruptive” közösségi média üzleti modellt, amin keresztül egy teljesen ingyenes, viszont minőségi szakmai tanulási platformot nyújthatunk az élethosszig tartó tanuláshoz. Ez a mostani elismerés is megerősített abban, hogy ez egy fontos út, amin jól haladunk előre. És mondhatni az időzítése is tökéletes: épp most csaptunk bele a fundraisingünkbe, talán pár “social impact” befektető felfigyel majd ránk WSA miatt.” – jegyezte meg Kaizer Gábor, a Skillio társalapítója.
Az aktuális versenysorozat hivatalos zárásaként, március 22-24 között rendezik meg a WSA Globális Kongresszusát, ahol a győztes csapatok mutatják be innovatív megoldásaikat. Az online esemény keretében, ami egyben egy díjátadó gálaműsor is, a két hazai győztessel is megismerkedhet a közönség. A kategória nyertesek pitch-eit, kapcsolódó tematikájú panelbeszélgetések követik többek között olyan témákban, mint egészség és jólét, kultúra és turizmus, okos városok, környezetvédelem és zöld energia, fenntartható üzlet és kereskedelem, inclusion & empowerment, e-kormányzat, illetve a kongresszus “Connect 4 Impact” szlogenjének megfelelően a networking lehetőségek sem maradhatnak el természetesen. A világjárvány miatt a kongresszus a tavalyihoz hasonlóan az idei évben is online kerül megrendezésre, a rendezvényhez így bárki teljesen ingyenesen csatlakozhat nézőként. Az eseményre az alábbi oldalon van lehetőség regisztrálni.
A World Summit Awards ország managere, Horváth Balázs, aki egyben a Startup Grind magyarországi szervezetéért is felel, és emellett több nemzetközi startup közösség és versenysorozat elindításában vett részt. A szervezők szándéka, hogy kiemelt támogatásban részesítsék az idehaza működő, vagy szárnyait bontogató fenntarthatósági-, környezeti- és társadalmi innovátorokat, vállalkozásokat, fiatal ötletgazdákat.
Kapcsolódó cikkek
- Közeleg a 31. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Verseny beadási határideje
- Keresik Magyarország hallgatói vállalkozóit
- Van még idő jelentkezni az „Az Év Honlapja” pályázatra!
- Melyik lesz 2020 legjobb gyára?
- Early Bird kedvezménnyel indul ‘Az Év Honlapja’ pályázat
- Magyar siker az Epson nemzetközi robotversenyén
- Az Epson bejelentette a „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét
- A fenntarthatóságot szolgáló digitális megoldásokat díjaz a Magyar Telekom
- A Telekom ismét meghirdeti a Fenntarthatósági sajtódíj-pályázatot
- A Telekom pályázatot hirdet fenntartható szervezetek számára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Itt a válasz a növekedő energiaárakra: három jövőálló eszköz
A megújuló energiaforrások, illetve a digitális megoldásokkal elérhető energiamegtakarítás jelentik a legkézenfekvőbb megoldást a világpiacon tapasztalható áremelkedésre. Egyre többen feszegetik azt a kérdést is, hogy vajon a földgázt és az atomenergiát lehet-e, kell-e fenntartható energiahordozóként kezelni. Az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, a Schneider Electric magyar szakértői harmadikként azt javasolják a vállalati felhasználóknak, hogy egyre inkább térjenek át az elektromosságon alapuló energiaellátásra a fosszilis energiahordozók helyett.
Ultragyors e-töltő hálózatba ruház be a Siemens és a Volkswagen
A hálózatot építő és működtető Electrify America beruházó partnereivel együtt azt tervezi, hogy az Egyesült Államokban és Kanadában 1800 helyszínen 10 ezer gyorstöltő állomást telepít 2026-ra. A vállalat nemcsak töltő-infrastruktúrájának földrajzi lefedettségét fogja ezzel megduplázni, hanem a szolgáltatás kényelmét és színvonalát is jelentősen továbbfejleszti.
Győrben nyitott új logisztikai központot a Raben
Megnyitotta legújabb regionális átrakóközpontját Győrben a Raben Trans European Hungary Kft. A mintegy 3000 négyzetméteres létesítmény jelenleg elsősorban a vállalat gyűjtőszállítmányozási tevékenységét támogatja, emellett hagyományos, illetve egyedi raktárlogisztikai szolgáltatások végzésére is alkalmas.
Akkumulátorok újrahasznosításával járul hozzá a fenntartható közlekedéshez a TIER és a Remondis
A világ vezető mikromobilitási szolgáltatója, a TIER és a vezető újrahasznosítási szakértő, kommunális- és vízszolgáltató, a Remondis együtt tesznek a nyersanyagtakarékosság és a körforgásos gazdaság kialakításáért. A Remondis 16 európai országban, köztük Magyarországon is felel majd a több mint 160.000 TIER e-roller, elektromos kerékpár és e-moped elhasznált lítium-ion akkumulátorainak megfelelő kezeléséért.