Az ABB és a Samsung közösen fejlesztenek holisztikus okosépület-technológiákat
Az ABB és a Samsung Electronics egy nemzetközi együttműködés keretében közös fejlesztésű technológiákat állít elő lakó- és kereskedelmi épületek számára az energiatakarékosság, az energiagazdálkodás, illetve az „Internet of Things” – IoT, azaz az okoseszközök terén is. Az épületek felelnek a világ éves széndioxid-kibocsátásának mintegy 40%-áért*, a két vállalat összefogása pedig olyan hosszú távú együttműködésre teremt lehetőséget, amely az intelligens technológia, az okos vezérlés és az okoseszközök fejlesztésére épül.
• A társulás célja olyan holisztikus energiakezelési megoldások fejlesztése, amelyek a lakó- és kereskedelmi épületekben is csökkentik a széndioxid-kibocsátást és az energiaköltséget
• Az együttműködés támogatja az ABB azon célkitűzését, hogy a lakók és ingatlantulajdonosok számára nyitott, platformokon átívelő technológiai megoldásokat nyújtson
• Az építőipari vállalatok és az ingatlanfejlesztők ezentúl egyszerűen, egyetlen helyen férhetnek hozzá a termékekhez és az értékesítés utáni támogatáshoz
A közös munka lehetővé teszi, hogy a Samsung és az ABB a vásárlók számára hozzáférést biztosítson az otthonautomatizációs technológiákhoz és az optimálisabb eszközkezeléshez, illetve támogassa a terhelésáthelyezést is. Az okosotthonokban a csatlakoztatott eszközök és berendezések a költség-, idő- és energiatakarékosság érdekében egy központi rendszeren keresztül irányíthatóak. A Samsung SmartThings alkalmazás és az ABB otthonautomatizációs megoldásainak csatlakoztatásával például a lakók saját eszközeiken, egyetlen alkalmazáson belül felügyelhetik és kezelhetik az összes háztartási készüléket, a füst- és gázérzékelőket, valamint az energiaellátási, biztonsági és kényelmi rendszereket is. Ha a háztartási eszközök, például a mosogatógépek és mosógépek működését csúcsidőn kívüli időszakra ütemezzük, azzal hozzájárulhatunk az áramhálózat optimalizációjához és az energiaköltségek csökkentéséhez.
Mike Mustapha, az ABB Smart Buildings elnöke így nyilatkozott a projektről: „Olyan jövőt vázolunk fel, amelyben a teljeskörűen integrált, holisztikus okosépület-technológiához való hozzáférés bővítése révén vásárlóink jelentősen csökkenthetik széndioxid-kibocsátásukat, mindemellett pedig nagyobb energiatakarékosságot érhetnek el. A Samsung Electronics élen jár a technológiai innováció terén, így a vállalattal folytatott együttműködés támogatja az ABB azon célkitűzését, hogy nyitott, platformokon átívelő technológiákkal egész épületeket kapcsoljon össze, illetve betekintést nyújthasson a teljes energiafogyasztásra vonatkozóan, így például az elektromos járművek töltésébe is. Ennek köszönhetően csökkenthetjük az épületek széndioxid-kibocsátását, illetve gördülékeny és színvonalas felhasználói élményt nyújthatunk.”
A vállalatok az otthonautomatizációs megoldások fejlesztése mellett kiterjesztik az együttműködést a Samsung Electronics fűtési, szellőztetési és légkondicionálási (HVAC) termékei és változó hűtőközeg-áramlással (VRF) működő hőmérséklet-szabályozó rendszerei, illetve az ABB HVAC kezelőrendszerei között a kereskedelmi és a többlakásos épületek számára.
Chanwoo Park, a Samsung Electronics IoT Business részlegének vezetője elmondta: „A két szolgáltató társulása megkönnyíti az építőipari vállalatok és ingatlanfejlesztők számára az okos épületekkel kapcsolatos projekteket. A megoldások egyetlen forrásból elérhetőek, így akár meglévő épületek korszerűsítéséről, akár új épületek tervezéséről van szó, partnereink biztosak lehetnek afelől, hogy termékeink integrálva, zökkenőmentesen működnek majd együtt. A kezdeményezés az értékesítés utáni szolgáltatás színvonalát is növeli, hiszen a teljes rendszer elérhetővé válik egy felületen keresztül.”
____________________
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB új, nagyméretű robotjai növelik a sebességet és a rugalmasságot az anyagmozgatásban
- Az ABB Robotika divíziójának új vezetője felvázolja a 2022-es legfontosabb robotikai trendeket
- Az ABB robotokat szállít a Scania új akkumulátor-összeszerelő üzemébe
- Az ABB és a HASCO előmozdítja az intelligens gyártást a kínai autóiparban
- A Samsung a SmartThings technológiával elhozza a csatlakoztatott élet korszakát
- Az új ABB OmniCore robotvezérlők gyorsabb és energiahatékonyabb gyártást kínálnak
- A gépjárműgyártásnak igazodnia kell a gyorsan változó és sokszínű hajtáslánc-mixhez
- Az ABB és a Zume felgyorsítja az egyszer használatos műanyagokról történő átállást
- A pandémia után a logisztikai ipar gyorsítja a robotokkal végzett automatizálást
- Az ABB Robotika üzletága tesztközpontot nyit
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Itt a kriptoról is mindent tudó ChatGPT és AI-képgenerátor
Kriptovilággal kapcsolatos, mesterséges intelligencián alapuló chatbotot és ingyenes AI-alapú képalkotó technológiát fejlesztett a Binance. A Bicasso nevű programban olyan alkotásokat hozhatunk létre a mesterséges intelligencia segítségével, amiket eddig inkább csak sci-fikben tudtunk elképzelni.
A Fujitsu európai partnerkapcsolatra lép a Nuixszal
A Fujitsu kibővítette partnerkapcsolatát a nyomozati analitikai és hírszerzési szoftvereket szállító Nuixszal az adatvédelmi, valamint a bűnözés és csalás elleni megoldások piacán. A Fujitsu európai portfóliójába felvett Nuix termékekkel az ügyfelek megbízhatóan értelmezni tudják működési területük bármilyen adatát.
Marad vagy múlik az online kereskedelem térhódítása?
Az elmúlt években elképesztő mértékű átalakuláson ment keresztül az e-kereskedelem, nem csak Magyarországon, de szerte a világban. A Covid okozta korlátozások, lezárások kényszerűen megváltoztatták a fogyasztási szokásokat, a személyes vásárlási alkalmak jelentősen visszaestek, egyik napról a másikra megnőtt az igény az online jelenlétre. Mások mellett erről is szó lesz május 11-én, a magyar e-kereskedelem napján, melynek apropójából hamarosan összegyűlnek a szektor fontos szereplői.