Hogy érzi magát a Föld? – országos kreatív alkotói pályázat a Föld napja kapcsán
Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Matematikai, Természettudományi és Informatikai Tanszéke kiemelten fontos témaként kezeli a fenntarthatóság kérdését, valamint a környezet- és teremtésvédelmet a pedagógusképzés területén is. Ezért a főiskola a Föld napjához kapcsolódóan nyílt, díjmentes alkotói pályázatot hirdet az óvodás korosztálytól a felsőoktatásban tanuló diákokig, a következő témákban: „Lakóhelyünk, a Föld”; „A Föld – élet”; „Milyennek szeretnéd látni a Földet 50 év múlva?”. Az országos pályázatra öt korcsoportban: óvodás, alsó és felső tagozatos általános iskolás, középiskolás és felsőoktatásban tanulók jelentkezhetnek sík- és térbeli alkotásokkal.
A pályamunkák elkészítése során kérik, hogy az alkotók törekedjenek a környezettudatosságra, a természetes anyagok alkalmazására. Az óvodások és az alsó tagozatos általános iskolások szabadon választható eszközökkel dolgozhatnak, például zsírkréta, vízfesték, tempera, papírmasé, agyag, gipsz, gyapjú, csuhé, ágak, újrahasznált textil stb. A felső tagozatos általános iskolások, középiskolások és felsőoktatásban tanulók szintén szabadon választható formában nyújthatják be pályaműveiket: akár képregény, társasjáték, kártyajáték, fotó, digitális technika, bármilyen térbeli kivitelezés (3D) is. Ezen kívül választhatják még a vers/meseírást vagy illusztrációt, film készítését is (legfeljebb. 5-10 percben).
A zsűri az értékelés során figyelembe veszi, hogy az adott pályázó mennyire tartotta a téma kereteit, illetve, hogy környezetbarát technikával valósította-e meg az alkotást. Korcsoportonként az első 3 helyezést díjazzák. A helyezést elért pályázók alkotásaiból, valamint további kiválasztott művekből az Apor Vilmos Katolikus Főiskola 2022-ben kiállítást szervez.
A pályázati anyagokat 2022. június 15. (szerda) 24 óráig lehet személyesen vagy postai úton eljuttatni. A pályázattal kapcsolatos további postázási, technikai tudnivalók, feltételek az intézmény honlapján olvashatók: https://avkf.hu/fold-napja-kreativ-alkotoi-palyazat, kérdéseket a palyazat@avkf.hu e-mail címen fogadnak.
Kapcsolódó cikkek
- 6260 virágot ültet a Vodafone a Föld napja alkalmából
- Megvan a legjobb szakdolgozat a digitális marketingről
- Föld Napja az LG-vel
- Elindult az LG nemzetközi innovációs versenye, várják a jelentkezőket
- 3D modellezés, robotika, VR a pedagógusképzésben az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán
- Világszínvonalú innovációs teljesítményeket ismertek el
- Magyar díjeső a nemzetközi World Summit Awards versenyén
- Átadták a Marketing Diamond Awards győzteseinek járó díjakat
- ABB globális projektfejlesztési felhívás startup cégek számára
- Tervezz, pályázz, nyerj!
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újra keresik az év webshopjait
A szervezők bejelentették, hogy 2022. október 26-án rendezik meg Magyarország egyik legnagyobb e-kereskedelmi eseményét, Az Év Webshopja Konferencia és Verseny rendezvényt. A tíz fős szakmai zsűri és a szervezők már várják azoknak a webáruházaknak a jelentkezését, akik szeretnék ingyenesen megmérettetni magukat a magyar internetes kereskedelmi szakma előtt. A 2017 óta évente megrendezésre kerülő verseny különlegessége, hogy nem a népszerűségről, csupán a szakmaiságról szól. Így tehát a legkisebbektől egészen az óriásvállalatokig bárki beadhatja a pályázatát.
Kihirdették az idei Vodafone Digitális Díj nyerteseit
Kéz-ortézis, nyelvtanulást segítő szoftver és idősek számára készített videóhívó gomb is található az idei díjazottak között. A Vodafone Magyarország Alapítvány által kiírt, 15 millió forint összdíjazású pályázatra olyan projektekkel lehetett nevezni, melyek a digitalizáció segítségével kínálnak megoldást napjaink legégetőbb kihívásaira. Ebben az évben összesen 118 pályázat érkezett három kategóriában (Digitális Társadalom, Digitális Esélyegyenlőség, Környezetvédelem és Fenntarthatóság), továbbá egy Inkubációs Különdíjat is kiosztottak.
A napelemes rendszer kiépítése a bolygónkat és a pénztárcánkat is kíméli
Régóta tudjuk, mekkora problémát okoz a klímaváltozás, amit az emberiség felelőtlen és következetlen életvitelével egyre szélsőségesebb és drasztikusabb irányba sodor. Világszerte számos kezdeményezés született a tendencia lassítására, visszafordítására, főként az országok, illetve a nagyvállalatok szintjén, de a jelek azt mutatják, ez még mindig kevés. Sokkal szélesebb körű összefogás kell az emberek, a lakosság körében is, azonban ennek megvalósításához egyrészt további motiválásra, másrészt anyagi támogatásra van szükség.
Átadták az Országos Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny díjait
A 31. alkalommal meghirdetett, 2021-22. évi Országos Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny legjobb, legtehetségesebb fiatal feltalálóinak és tudósainak 10 díjat, a díjakkal járó több mint 2,5 forint ösztöndíjat osztott ki a június 13-ai eredményhirdetésen a versenyt szervező Magyar Innovációs Szövetség, továbbá 8 kiemelkedő innovatív középiskolai tanár 500-800 E Ft-os, 8 legeredményesebb innovatív középiskola 800-1000 E Ft-os díjban részesült. A díjazottakról és a további 27, dicséretben részesített pályázatról szóló kiadvány a következő linken nyitható meg.
Zseniális ifjú innovátorok
Nyolcvankettő fiatal versenyző dolgozta ki kiemelkedő természet-tudományos, ill. műszaki projektjét a 31. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre. A zsűri kiválasztotta a legjobb projekteket, a hivatalos eredményhirdetésre és a díjak átadására június 13-án a Magyar Tudományos Akadémián kerül sor.