Már elérhető az Android 13 fejlesztői változata Nokia X20-ra
A HMD Global, a Nokia telefonok gyártója bejelentette, hogy az Android 13 fejlesztői betekintő programja elérhető a Nokia X20 telefonokon. A program lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy már az év második felében történő megjelenés előtt létrehozzák, teszteljék és finomhangolják az Android 13 rendszerre szánt alkalmazásaikat.
„Tudjuk, hogy az emberek hosszabb ideig szeretnék használni a telefonjukat, ezért a Nokia készülékeken nem csak a hardver tartóssága az alapfelszereltség része. Ugyanilyen fontos a zökkenőmentes szoftveres élmény, amely évekig képes úgy működni, mintha új lenne. Ezért is szeretnénk szorosan együttműködni a fejlesztői közösséggel, és a lehető legjobb felhasználói élményt megteremteni. A hosszú élettartam a Nokia okostelefonok alapja, ezért akár három év operációs rendszer-frissítést és három év biztonsági frissítést kínálunk a Nokia rajongóknak.” – nyilatkozta Stephen Taylor, a HMD Global marketingigazgatója.
A programban résztvevő fejlesztők a Nokia telefonok közösségi fórumán keresztül megoszthatják tapasztalataikat, ötleteket és tippjeiket a hasonlóan gondolkodó szakértőkkel. Az integrált Feedback alkalmazás lehetővé teszi azt is, hogy a fejlesztők egyszerűen jelezhessék a HMD felé, ha problémát észlelnek, ezeken pedig a cég mérnökei dolgozhatnak tovább. Az érdeklődő fejlesztők az előre telepített MyDevice alkalmazáson keresztül regisztrálhatnak és kérhetik a fejlesztői buildeket.
A program fontos visszajelzésekkel segíti az Android következő mérföldkövének fejlesztését.
Kapcsolódó cikkek
- Az OPPO tulajdonosok az elsők között próbálhatják ki az Android 13 béta verzióját
- Újabb három megfizethető Nokia okostelefonról rántja le a leplet a HMD Global
- Két új taggal bővül a Nokia G-széria
- A HMD Global egy Nokia 3310 tortával ünnepli 5. születésnapját
- Bemutatjuk a legkedvezőbb árú 5G-s Nokia telefont
- A tökéletes családbarát telefon: az új Nokia 1.4
- Legyél a magad ura a Nokia 5.4-gyel
- 4G-s nyomógombos Nokia telefonokat mutattak be
- 4G-képes nyomógombos telefonok a HMD Globaltól
- A HMD Global az ezredik szoftverfrissítést ünnepli
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mi kell ahhoz, hogy itthon maradjanak az IT-szakemberek?
A HR Kopó Tanácsadó Csoport által szervezett IT Realitás Mozgalom célja az IT-szakemberek megismerése és párbeszéd elindítása az informatikusok, a munkaadók és a toborzók között.
K&H: megtriplázódott a villanyautók száma Magyarországon
Látványos bővülés vár a villanyautók piacára az uniós piacokon, a tervek szerint ugyanis 2035-től várhatóan csak elektromos autókat lehet értékesíteni. Magyarországon 2020 májusa óta megháromszorozódott a tisztán elektromos személyautók száma, igaz, a teljes autóparkhoz képest még marginális az arányuk – derül ki a K&H összeállításából. A pénzintézet pedig kedvező kamatozású lízingkonstrukciót nyújt a magyar cégeknek ahhoz, hogy villanyautóval bővítsék a flottájukat, ezzel is segítve a vállalkozások kiadásainak csökkentését, lendületet adva az elektromobilizációnak.
Véget ért a nagy okoszebra-szavazás
Hamarosan újabb magyar várost tesz biztonságosabbá a Generali a Biztonságért Alapítvány: a Generali alapítványa által indított és a Pearl Enterprises Kft. kivitelezésében megvalósuló SafeCross okoszebra projekt célja az volt, hogy 2022-ben egy olyan magyar város gazdagodjon okoszebrával, ahol eddig még nem volt ilyen berendezés, ám a rendőrség baleseti statisztikái szerint szükség lenne rá.
600 milliós száloptikai fejlesztés az oktatási intézmények számára
Az oktatási intézmények és az adatközpontok között exponenciálisan növekvő adatátviteli igények miatti fejlesztést nyert el a Delta Systems, a Delta Technologies Nyrt. 100 százalékos tulajdonú leányvállalata által vezetett konzorcium. A 637.8 millió forintos megbízás alapján az országos iskolai hálózatokhoz kapcsolódó új gerinchálózati csomópontokat látják el DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing) technológiával, annak érdekében, hogy a meglévő optikai kábelek bővítése, avagy újabbak bérlése nélkül tudják kielégíteni az intézmények adatátviteli igényeit.
Az ABB Red Dot-díjat nyert a FlexPacker ipari delta robotjáért
Az ABB ultragyors csomagolásra tervezett IRB 390 FlexPacker delta ipari robotját választották a Red Dot Product Design (Piros Pont terméktervezési) díjra; így az ABB-nek ez lesz a második olyan robotja, amely két egymást követő évben is elnyeri ezt a rangos díjat.