Hadüzenet a váratlan leállásoknak
Óránként akár 260 ezer dolláros veszteséget is okozhatnak a nem tervezett leállások a termelőcégeknek. A meghibásodások mellett az áramkimaradás a leggyakoribb ok a gépek leállására, azonban már vannak olyan szünetmentes tápegységek, amelyek az ipari vállalatokat is segíthetik az ilyen helyzetekben.
Tarthatatlanná váló határidők, tönkrement alapanyagok, extra költségek, sérülő reputáció – számos negatív következménye lehet a termelőcégeknél a nem tervezett leállásoknak, és igen költséges is lehet egy ilyen incidens a vállalkozásoknak. Az Aberdeen Research elemzőcég például azzal számolt, hogy óránként akár 260 ezer dollárba is kerülhet egy cégnek, ha váratlanul leállnak a gyártó berendezései.
A nem tervezett leállások egyik fő oka a gépek meghibásodása, viszont a váratlan áramkimaradások is a leggyakoribb gondok közé tartoznak. Magyarország szerencsére viszonylag jó helyzetben van ebből a szempontból, hiszen a Világbank adatai alapján 2019-ben havonta átlagosan 0,6 áramszünettel kellett szembesülnie egy hazai vállalkozásnak. Figyelmeztető jel lehet ugyanakkor, hogy hat év alatt duplájára nőtt ez az érték, mivel 2013-ban még csak 0,3 volt.
Míg a berendezések meghibásodásának megakadályozásában a szakszerű üzemeltetés és az időben végzett karbantartás segíthet a cégeknek, addig az áramszünet hatásainak enyhítését a szünetmentes tápegységek (UPS) biztosíthatják.
"Amikor a kereskedelmi és ipari alkalmazásokban az áramvédelem és az akkumulátoros tartalékolás kérdését mérlegelik, az üzemeltetőknek az áramellátás megbízhatóságára kell összpontosítaniuk, és figyelembe kell venniük az állásidő magas költségeit. Ha az áramellátás nem szabályozott, az számos problémához vezethet, beleértve az adatvesztést és azt, hogy az automata gépeket a nulláról kell újraindítani a kiesések után. A Schneider Electric Easy-UPS megoldása segít a kereskedelmi és ipari környezetben dolgozó üzemeltetőknek abban, hogy távfelügyelettel és távmenedzsmenttel biztosítsák az irányítást, és így teljes mértékben megvédjék beruházásukat" – mondta el Vincenzo Salmeri, a Schneider Electric Kereskedelmi és Ipari Secure Power divíziójának alelnöke.
A Schneider Electric legújabb, Easy-UPS ipari felhasználásra szánt szünetmentes tápegysége 2022-ben világszerte elérhető lesz. A terméket az OEM (Original Equipment Manufacture) gyártók és a rendszerintegrátorok igényeit figyelembe véve tervezték. A könnyen telepíthető és szervizelhető készülék kialakítása lehetővé teszi az egyszerű integrációt az ipari vezérlőberendezésekbe, robusztus kialakításának köszönhetően pedig széles hőmérséklettartományban alkalmazható, akár 50°C-ig.
Kapcsolódó cikkek
- A nagyvállalatok kevesebb mint 0,5 százalékánál egyenlőek a nők és férfiak fizetései
- A jelenlegi 2-3-szorosára kellene gyorsítani az épületfelújítások ütemét Európában
- Melbourne-i győztesek a budapesti esettanulmányi versenyen
- Felgyorsulhat a környezetszennyező SF6 gáz kivezetése a piacról
- Az Eaton bemutatja a szünetmentes tápok új generációját
- Az edge technológiák pörgethetik fel a digitális átállást
- A Schneider Electric lett a Jövő vállalata!
- Összeállt a Pepsi a Schneider Electric-kel
- Elképesztő hatékonyságnövekedést hoznak az új technológiák
- Bemutatkozott a jövő a Schneider Electric innovációs központjában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Robbanás előtt a vállalati automatizáció
Az elmúlt években csúcsra pörgött a vállalati digitalizáció: 2022-ben 1,6 billió dollárt költöttek erre világszerte, 2026-ra pedig várhatóan meg is duplázódik ez az összeg. Ahogy a cégek a gazdasági és piaci kihívások közepette a költség- és erőforrásigények csökkentésének és az üzleti folyamatok optimalizálásának útjait keresik, egyre több területen kerül előtérbe a hiperautomatizáció. Ennek köszönhetően ugyanis az eddig időigényes, több kolléga közreműködését igénylő munkafolyamatok elvégzését a mesterséges intelligencia, a gépi tanulás és a robotikai eszközeivel automatizálhatják.
AI megoldás segítheti a vállalatokat dekarbonizációs céljaik megvalósításában
Egyre ambiciózusabb szén-dioxid-kibocsátáscsökkentési célokat fogalmaznak meg a vállalatok, azonban ahhoz, hogy érdemi lépéseket tegyenek a nettó zéró kibocsátás felé, precíz adatszolgáltatásra van szükségük: a mesterséges intelligencián alapuló megoldások már erre is megoldást nyújthatnak.
Személyre szabott diagnosztika és hatékonyabb kezelések okoseszközökkel
Az okoseszközök és felhőalapú rendszerek egyre több iparágban jelentenek innovációt és az egészségügyi ellátásban, orvosdiagnosztikában is valódi áttörést hozhatnak. A hazai egészségügyben elsőként jelent meg az a technológia, amellyel az orvosok hozzáférhetnek a betegek által rögzített vércukorszint adatokhoz, ami sokkal hatékonyabb módon teszi lehetővé a személyre szabott terápiák felállítását.
Changing reality – az útkeresésre, újratervezésre fókuszálnak a SMART 2023 konferencia előadói
Napjaink egyik legnagyobb kihívása elengedni a megszokott, jól ismert mintákat, berögződéseket, és új utakat, nézőpontokat keresni helyettük. A 2023. április 26-án a budapesti Akváriumban megrendezésre kerülő SMART 2023 konferencia előadói is ezt a témát járják körül Nancy Rademaker, az ügyfélközpontú innováció nemzetközi hírű előadójának keynote beszédét követően. Az IVSZ népszerű B2B üzleti eseményén szó esik majd arról, milyen hatással lesz a Metaverzum, az MI-technológiák és a decentralizált gazdaság az egyes szektorok jövőjére. Az előadók arra is választ keresnek, hogy miként lehet fenntartható világot alkotni egy alapvetően fenntarthatatlan környezetben, illetve hogyan változik meg a gazdaság és az üzlet a valós és a virtuális világ határának elmosódása nyomán.