A Neumann Társaság ügyvezető igazgatója PMI díjat kapott
A projektmenedzsment egyik kiemelt szakmai szervezete, a Projektmenedzsment Intézet (Project Management Institute, PMI) a nemzetközi „PMI Eric Jenett Person of the Year” díjjal ismerte el Szalay Imre, a Neumann Társaság ügyvezető igazgatójának több évtizedes munkáját. A díjat minden évben olyan szakértőnek ítélik oda, aki kiemelkedően hozzájárult a projektmenedzsment szakmához, vagy annak gyakorlati megvalósításához, fejlesztéséhez.
A PMI Budapest, a szakmai szervezet magyar tagozata 2021-ben határozott úgy, hogy a nemzetközi hagyományokat követve Magyarországon is megalapítja a PMI Budapest Eric Jenett Projektmenedzsment Kiválóság Díjat.
Ezzel azoknak a szakembereknek a munkáját ismerik el, akik figyelemre méltó teljesítményükkel, és a szakmához való hozzájárulásukkal maradandót alkottak a projektvezetés, a technikai projektmenedzsment, valamint a stratégiai és üzleti projektmenedzsment területén. (Eric Jenett a PMI harmadik tagja és első Project Management Professional képesítéssel rendelkező szakértője volt.)
A 2022-ben a PMI nemzetközi szakértőkből álló zsűrije két szakembert díjazott az idei PMI Eric Jenett Person of the Year díjjal, amely a szakmai szervezet legrangosabb szakmai elismerése: ezek egyike Szalay Imre, a Neumann Társaság ügyvezetője, a másikkal pedig egy amerikai projektmenedzsment-szakértő, Shivani Gupta munkáját ismerték el.
A Neumann Társaság ügyvezetői tisztségének betöltését megelőzően Szalay Imre a Digital Equipment Magyarország rendszerintegrációs igazgatójaként, a Compaq Magyarország Professzionális Szolgáltatások igazgatójaként, a Hewlett-Packard egykori szolgáltatási igazgatójaként, illetve a Vodafone Hungary Hungary egykori projektiroda és belső szabályozási igazgatójaként dolgozott.
A díjat Szalay Imre távollétében Kremmer László a PMI Budapest, Magyar Tagozat Egyesület elnöke vette át az Egyesült Államokban, a PMI szervezésében megvalósult, Las Vegas-i PMI Global Summit 2022 konferencián, 2022. december 2-án.
Kapcsolódó cikkek
- Idén újabb rekordot ért el az e-Hód informatikai verseny
- Az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel rendez közös meetupot a Neumann Társaság
- Tizenhat szakember vehette át a Neumann Társaság idei díjait
- Informatika AI-től Z-ig
- Három bronzérmet szerzett a magyar csapat a második Európai Lány Informatikai Diákolimpián
- Az informatika és a zene kapcsolatát vizsgálják a Neumann Társaság meetupján
- 75 extrapont is járhat a felvételin az ICDL bizonyítványért
- Konferencia az egykori keleti és nyugati blokk tudósait fél évszázada összekötő intézet munkájáról
- Jól szerepeltek a magyar diákok a juniorok informatikai diákolimpiáján
- Kipróbálható a legendás kibernetikai készlet a Kutatók éjszakáján
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Fujitsu európai partnerkapcsolatra lép a Nuixszal
A Fujitsu kibővítette partnerkapcsolatát a nyomozati analitikai és hírszerzési szoftvereket szállító Nuixszal az adatvédelmi, valamint a bűnözés és csalás elleni megoldások piacán. A Fujitsu európai portfóliójába felvett Nuix termékekkel az ügyfelek megbízhatóan értelmezni tudják működési területük bármilyen adatát.
Tízezer látogató a RETRÓ kiállításon!
A hajdúszoboszlói Bocskai Múzeum RETRÓ kiállítását láthatták az érdeklődők két héten át a debreceni FÓRUM bevásárlóközpontban. A látogatószám azt mutatja, hogy szívesen kalandoztak az érdeklődők az 1970-80-as években. Az idősebbek a gyerekkorukat elevenítették fel, míg a 40 évnél fiatalabbak egy ismeretlen világba csöppentek. Olyan ikonikus tárgyak idézték meg a ’70-80-as évek hangulatát, mint a vonalas telefon, a SOKOL rádió, a trapper farmer, a pille szék vagy épp egy szódás szifon. Tárlatvezetések, múzeumpedagógiai foglalkozások, egy múltidéző kvízjáték és még egy Soltész Rezső élőkoncert is színesítette az amúgy sem unalmas kiállítást.
Így válassza ki a megfelelő vezeték nélküli technológiát
A vezeték nélküli technológia ma már az emberek és a vállalkozások mindennapi életének szerves részét képezi. Csakúgy, mint mondjuk az elektromosság esetében, akkor döbbenünk rá a vezeték nélküli technológia fontosságára, amikor probléma adódik a hálózatunkkal. Éppen ezért most minden eddiginél fontosabb, hogy a szervezetek úgy alakítsák vezeték nélküli megoldásaikat, hogy azok megfeleljenek az üzletük sajátos igényeinek és elvárásainak.
Szoftverfejlesztéssel termelik a pénzt, oktatásba fektetik
Új magyar szoftverfejlesztő céget alapított a Green Fox Academy egykori alapítógárdájának két tagja. A Bobcats Coding szoftverfejlesztési projektekhez ad bérbe az adott területhez leginkább értő szakembereket vagy csapatokat. Az elsősorban nemzetközi piacot célzó cég már meg is kapta első külföldi megbízását, és folyamatosan toborozza a fejlesztőket. Különös vonzerejük, hogy egy jó ügyért is dolgoznak: a mindenkori profit 30%-át egy hazai oktatási alapba fektetik.
Marad vagy múlik az online kereskedelem térhódítása?
Az elmúlt években elképesztő mértékű átalakuláson ment keresztül az e-kereskedelem, nem csak Magyarországon, de szerte a világban. A Covid okozta korlátozások, lezárások kényszerűen megváltoztatták a fogyasztási szokásokat, a személyes vásárlási alkalmak jelentősen visszaestek, egyik napról a másikra megnőtt az igény az online jelenlétre. Mások mellett erről is szó lesz május 11-én, a magyar e-kereskedelem napján, melynek apropójából hamarosan összegyűlnek a szektor fontos szereplői.