Egy klubban az Intel, a Samsung és a Schneider Electric
A Schneider Electric alapítótagja és vezetői szintű támogatója a SEMI által létrehozott új szervezetnek, a klímavédelem érdekében fellépő „Semiconductor Climate Consortium”-nak. A többek között az Intelt, a Samsungot és a TSMC-t is tagjai között tudó szervezet célja, hogy a félvezetőgyártás teljes értékláncában csökkentsék az üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátását.
A „Semiconductor Climate Consortium” (SCC) tagjai elkötelezettek aziránt, hogy egyesítsék erőforrásaikat annak érdekében, hogy a félvezető-ellátási láncban érdekelt vállalkozások innovatív megoldásokat alkalmazzanak a fenntartható működés és a károsanyag-kibocsátás csökkentése érdekében. Az SCC-t az elektronikai gyártásban és tervezésben érintett cégeket összefogó iparági szervezet, a SEMI hozta létre, az alapítótagok között található többek között az Intel, a Samsung, a TSMC és a Schneider Electric is.
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat folyamatos elkötelezettsége a Párizsi Megállapodás és az ahhoz kapcsolódó, a globális felmelegedést 1,5°C-on tartó célkitűzés eléréséhez vezető megállapodások mellett jól illeszkedik az SCC céljaihoz, mivel az együttműködésre, az átláthatóságra és az ipari megoldások innovációjára irányuló törekvésre összpontosít, azzal a céllal, hogy 2050-re elérjük a nettó zéró kibocsátást.
Az idei ENSZ klímakonferencia, a COP27 kapcsán bejelentett együttműködéssel a Schneider Electric megerősíti elkötelezettségét az előremutató klímavédelmi aktivitások mellett.
"Nagy örömünkre szolgál, hogy alapító tagjai és vezetői szintű támogatói vagyunk az SCC-nek. Az együttműködés keretében egyesítjük erőforrásainkat más iparági szereplőkkel és összehangoltan, közösen fejlesztünk dekarbonizációs megoldásokat annak érdekében, hogy vezető szerepet töltsünk be a kulcsfontossású éghajlatvédelmi célok elérésében" – mondta el az új kezdeményezés kapcsán Olivier Blum, a Schneider Electric energiagazdálkodásért felelős ügyvezető alelnöke.
Kapcsolódó cikkek
- 500 millió eurós tőkealap segít a klímavédelemmel és ipari technológiával foglalkozó startupoknak
- A mesterséges intelligencia és blokklánc technológia pörgetheti fel a klímavédelmet
- A klímavédelmi programok végrehajtásának felgyorsítását sürgeti a Schneider Electric
- Új fegyver a klímaváltozás elleni küzdelemben
- Megvan a legfenntarthatóbban működő cégek toplistája
- E-autókkal a klímaváltozás ellen
- Zöld forradalom a Schneider Electric épületeiben
- Nem a költségkeret szab határt a vállalatok zöld működésének
- Samsung Chromebook 2 noteszgép Intel Celeron processzorral
- Samsung ATIV Book 9 Plus noteszgép Intel Core i7 processzorral
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: Kate ellenáll a hódolók ostromának
Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője szerint a mesterséges intelligencián alapuló személyes digitális asszisztens bevált, az ügyfelek megszerették, és Kate is minden nap tanul tőlük valamit.
Okosotthon: megoldás az energiatakarékosság és a kényelem jegyében
Alighogy hozzászoktunk az okoseszközök használatához, máris beszivárgott a mindennapokba az okosotthon kifejezés is. Kovács István Péter, az A1 Solar műszaki vezetője válaszolt azokra a kérdésekre, hogy hogyan kapcsolható össze az okosotthon funkciók használata az energiatakarékosságos szándékkal és miért érdemes intelligens és integrált megoldásokban gondolkozni azoknak, akik napelemes rendszeren keresztül termelik – vagy tervezik megtermelni – a villamosenergiát.
Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot adtak át Budapesten
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták a Bosch innovációs ökoszisztémájának részét képező Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához.