A Samsung C-Lab úttörő startupjai a CES 2023 kiállításon mutatkoznak be
A Samsung a C-Lab* programja keretében fejlesztett és támogatott új, innovatív projektekkel is részt vesz a CES 2023 kiállításon. A C-Lab Inside, a vállalat belső inkubációs programja négy izgalmas megoldást ismertet, a C-Lab Outside, a Samsung akcelerátor programja pedig nyolc startupot mutat be.
A látogatók január 5. és 8. között a Las Vegas-i Eureka Parkban, a világ számos startup cégének fő kiállítóterében tekinthetik meg a C-Lab előremutató termékeit és szolgáltatásait. A Samsung azt várja a startupoktól, hogy a CES-en bemutatkozzanak projektjeikkel a globális piacon, erősítsék üzleti megvalósíthatóságukat, valamint potenciális befektetőkkel találkozzanak és tárgyaljanak.
C-Lab Inside: Metaverzumra és életmódra épülő projektek érkeznek a Samsung munkatársaitól
A Samsung 2016 óta a CES-en mutatja be a C-Lab Inside projektjeit, a 2023-ra tervezett ötleteket az innováció, a piacképesség és a teljesség szempontjából értékelték. Az idei év négy legsikeresebbnek minősített projektje a következő:
• Meta-Runnig: virtuális valóságon alapuló, metaverzum platform, amely segít a szabályos futótechnika elsajátításában
• Porkamix: a metaverzum egy olyan platformja, amely interaktív koncertélményt nyújt
• Soom: egy új meditációs élmény valós idejű visszajelzéssel
• Falette: lakástextilek 3D-s digitalizációjához
C-Lab Outside: Robotokat és mesterséges intelligenciát bemutató startupok a CES reflektorfényében
A 2018-ban létrehozott C-Lab Outside egy akcelerátorprogram, amelyet a dél-koreai startup-ökoszisztéma élénkítésére indítottak. A C-Lab Outside programban résztvevő kezdő vállalkozások számára a Samsung munkatársai irodai munkaterületet, szakértői mentorálást, valamint digitális marketing- és pénzügyi tanácsadást biztosítanak. A támogatás mellett lehetőségük nyílik partnerségre lépni a Samsunggal, valamint részt vehetnek olyan neves iparági kiállításokon, mint a CES vagy a KES (Korea Electronics Show).
Az elmúlt évben a Samsung, valamint a C-Lab Outside-hoz tartozó Daegu Center és a Gyeong-buk Kreatív Gazdasági és Innovációs Központ inkubálta ezeket a startupokat, hogy technológiájukat fejlesztve készen álljanak CES 2023-as bemutatkozásra. A nyolc kiválasztott startup a következő:
• NdotLight: internetalapú 3D tervezési megoldás
• NEUBILITY: városi kézbesítési szolgáltatás, önvezető robotok segítségével
• 40FY: alkalmazás a digitális jóllétért, a vizsgálattól egészen a kezelésig
• CELLICO: mikro-bionikus szem azok számára, akiknek sérült a retinája
• Plask: mesterséges intelligencia- és böngészőalapú mozgóképrögzítő és -szerkesztő eszköz
• Wrn Technologies: írásképzési és tartalomkészítési szolgáltatások, a generatív mesterséges intelligenciát használva
• Catius: mesterségesintelligencia-alapú, többfunkciós, beszélgetőtárs gyerekek számára
• Erangtek: IoT jelerősítő, a hívásminőség javítása érdekében
A C-Lab startupok rekordot döntöttek: összesen 29 CES 2023 Innovációs Díjat hoztak el
A Consumer Technology Association (CTA) 2022 novemberében jelentette be 28 termékkategóriában az Innovációs Díjak nyerteseit, kihirdették köztük a Legjobb Innovációét is. A C-Lab startupok közül kettő a Legjobb Innováció elismerésben részesült, további 27 projekt Innovációs Díjjal lett gazdagabb. Ennek eredményeként a C-Lab 2022-ben huszonkettő, 2023-ban pedig további hét Innovációs Díjat vihetett haza kiemelkedő technológiáiknak köszönhetően.
„Nagy örömünkre szolgál, hogy a C-Lab által támogatott startupok nemzetközi színtéren is bizonyították technológiai rátermettségüket, ezt mi sem támasztja alá jobban, mint az eddigi legtöbb CES Innovációs Díj elnyerése – mondta Hark Kyu Park, a Samsung Electronics elnöke és pénzügyi igazgatója. – Bízunk benne, hogy a C-Lab startupok egyre aktívabban lesznek jelen a globális piacon is, és ezáltal megmutathatják a koreai startupok kiválóságát.”
A látássérültek számára eszközöket és szoftvereket fejlesztő Dot Rt. a Hozzáférhetőség kategóriában lett a CES 2022 Legjobb Innováció díj győztese, ezen felül két további kitüntetést is elhoztak. A Meta Music System streaming rendszerét kifejlesztő Verses bizonyult a legjobbnak a Streaming kategóriában, és nyerte el a CES 2023 Legjobb Innováció Díját.
A C-Lab standján kiállító nyolc startup közül hét nyert Innovációs Díjat: a NEUBILITY, 40FY, NdotLight, CELLICO, Plask, Catius és a Wrtn Technologies.
Továbbá hét, már önálló, de eredetileg C-Lab Inside projekt, valamint tizenegy korábbi C-Lab Outside startup hozott el 2 Legjobb Innovációs és 20 Innovációs Díjat.
A Samsung teljesítette a kitűzött célt: öt év alatt 500 startupot és projektet támogatott
A Samsung 2018-ban jelentette be a tervét, hogy öt év alatt 300 koreai startupot támogat a C-Lab Outside-on és 200 projektet a C-Lab Inside-on keresztül. A vállalat eddig összesen 506 startupot és projektet karolt fel (304-et a C-Lab Outside és 202-t a C-Lab Inside keretében).
A Samsung nemrégiben hozta létre a C-Lab Family-t, egy egyedülálló szakmai hálózatot, amelyen keresztül az alumni startupok a C-Lab után is együttműködhetnek a Samsunggal. Emellett elindította a C-Lab Scale-Up Committee-t, és a jövőben fokozatosan bővíteni kívánja a C-Lab Family partnerségeit és befektetéseit.
_______________
* A Samsung C-Lab Inside 2012 decemberében indult azzal a céllal, hogy új ötletek felfedezésére ösztönözze a Samsung munkatársait, valamint elősegítse a kreativitás kultúráját. A piacképesnek bizonyuló ötletek vagy átkerülnek a Samsung valamely részlegéhez, vagy különálló projektekké válnak, amelyeket a vállalat támogat.
Kapcsolódó cikkek
- Az LG a 2023-as CES-en mutatja be új, minimalista formatervezésű háztartási készülékeit
- Továbbfejlesztett ételkészítési és mosogatási technológiák
- Fotófülkévé alakított buszmegállóban bizonyított sötétedés után a Samsung Galaxy S22
- Az LG vezérigazgatója a 2023-as CES kiállításon osztja meg a vállalat jövőjével kapcsolatos vízióját
- A magyarok kikapcsolódási szokásait vizsgálta a Samsung
- A vállalati felhasználók körében is egyre népszerűbbek az összehajtható telefonok
- Egy klubban az Intel, a Samsung és a Schneider Electric
- Több tucatnyi elismerést kaptak az LG innovációi a CES 2023 bíráitól
- 46 CES 2023 Innovációs díjjal ismerték el a Samsung munkáját
- Már több mint egymillió magyar felhasználó élvezi a Samsung Members program előnyeit
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tűzvédelmi és mentési célokra fejlesztett négylábú robotplatformot a Unitree
A fogyasztói és ipari felhasználású bionikus robotok területén egyaránt vezető szerepet betöltő kínai Unitree Robotics professzionális tűzoltási, tűzmegelőzési, felderítési és mentési célú robotot mutatott be. A négylábú platform a katasztrófavédelem szinte bármely területén alkalmazható adatgyűjtési, felderítési és mentési feladatok ellátására.
Közel húszezer érdeklődő vett részt a Műegyetemi Állásbörzén
Több mint 150 kiállító négyezer állásajánlata közül válogathattak a hallgatók a tavaszi Műegyetemi Állásbörzén, ahol ismételten a villamosmérnökök iránt volt a legnagyobb kereslet. A K épületben a szakértői tanácsadás kapott új köntöst, a Q épületben pedig neves cégek tartottak előadásokat kiemelt szakmai témákban. A kétnapos eseményre közel húszezren látogattak ki, amely a külföldi diákok körében is egyre népszerűbb. Ezzel összehangban jól látható, hogy közülük egyre többen maradnának Magyarországon az egyetem elvégzése után is.
Újabb 180 általános iskolában lesz elérhető az élményszerű tanulás
A Delta Systems Kft. szállítja azt a 600 darab 3D nyomtatót és induló nyomtató anyagkészletet, amelyet hátrányos helyzetű térségek 180 általános iskolája kap a Klebelsberg Központ által indított nyílt uniós közbeszerzési eljárásban. A Budapesti Értéktőzsdén is jegyzett Delta Technologies 100%-os leányvállalata által megvalósuló nettó 346 millió forintos beruházás az Okostanterem 2 folytatásaként köznevelési intézményekben teremti meg a diákok élményszerű oktatásának lehetőségét modern eszközökkel, támogatva a műszaki érdeklődésüket.