Siemens-megoldások az Országos Széchényi Könyvtár új épületében
A kulturális örökség védelméhez a Siemens eszközei is hozzájárulnak: az elektromos kivitelező a német technológiai vállalat megoldásait választotta az épület teljes közép- és kisfeszültségű energiaelosztási rendszerének kialakításához, amelyben 8DJH, Sivacon S8 és S4, valamint Alpha berendezések teljesítenek szolgálatot. A H1 Systems Kft. által telepített tűzjelző rendszer is a Siemenstől érkezik: a dokumentumok biztonságára a Cerberus Pro tűzjelző központ és a hozzá csatlakozó közel félezer periféria ügyel.
A projekt alapja az Országos Széchényi Könyvtár archívumainak elhelyezését szolgáló archivális raktár fejlesztéséről szóló, 1953/2020. (XII. 21.) számú kormányhatározat. A raktárépületben a nemzeti könyvtár végleges megőrzési kötelezettségű dokumentumait fogják tárolni. A közbeszerzési eljárásban megadott tervezési program szerint 81 000 polcfolyóméter befogadóképességű könyvraktár 11 000 négyzetméternyi bruttó alapterületén többek között egy speciális szerverterem is helyet kap. A beköltözéskor a tervek szerint 35 000 polcfolyóméternyi állományrészt helyeznek el Piliscsabán, amelyet később az OSZK éves gyarapodása követ. A modern, minden állományvédelmi szempontnak megfelelő raktárat a Fejér-Bál Zrt. és a West Hungária Bau Kft. közös konzorciuma építi.
Képek forrása: TSPC Kft.
Kapcsolódó cikkek
- Tovább bővült a Siemens füstérzékelő portfóliója
- Lejárt a rozoga síliftek ideje
- A gyárakban már bizonyítottak, most korallokat mentenek a digitális ikrek
- A hazai napelemparkokban is bizonyítanak a Siemens megoldásai
- Energiahatékonyabbá vált az üveggyártás
- A légmegszakítók legújabb generációja Magyarországon
- A Xiaomival együttműködve rendezi a szabadalmakat érintő vitáját több nagyvállalat
- A Siemens megoldásaival lett hatékonyabb, zöldebb és átláthatóbb a kólagyár
- Stratégiai partnerségre lép a Siemens és az Eplan
- Yanu, a bartender, aki soha nem megy szünetre
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Work Trend Index: Virtuális asszisztens fogja tehermentesíteni az embereket a munkahelyeken
Alapjaiban alakítja át a munkahelyeket a mesterséges intelligencia a Microsoft idei Work Trend Index kutatása szerint. Az AI nem veszi el az emberek munkáját, hanem felszabadítja őket a magasabb hozzáadott értékű tevékenységekre. Az elmúlt évek technológiai fejlődése gördülékenyebbé tette a kommunikációt, közben azonban az erre fordított idő és a munkatársakkal megosztott információ mennyisége is vészesen megnőtt. A problémára az újgenerációs mesterséges intelligencia, az irodai szoftverekbe hamarosan beépülő Copilot kínál megoldást, amit a felmérés szerint a munkavállalók többsége bizakodva vár.
Bárki az energiaátmenet aktív résztvevője lehet
Az energiaátmenet aktív résztvevője válhat bárkiből a Schneider Electric, a Nemzetközi Kereskedelmi Központ és az Atelier 21 nevű francia civil szervezet új, képzési kezdeményezésének köszönhetően. A „Legyél az energiaátmenet résztvevője” címet viselő ingyenes tanfolyam már elérhető angol nyelven, a későbbiekben pedig további nyelveken is hozzáférhető lesz. A tanfolyamra június 12-ig lehet jelentkezni.
A NEXT 3D konferencia az additív gyártás hazai ipari alkalmazásaira fókuszál
Ha érdeklik a 3D nyomtatás sikeres, hazai ipari alkalmazási példái, jelölje be naptárában a szeptember 12-i dátumot és vegyen részt a NEXT 3D konferencián! Az egyedülálló iparági találkozó az additív gyártás trendjeire, a területet megmozgató kérdésekre és a szakma legjobb gyakorlataira fókuszál.