A NEXT 3D konferencia az additív gyártás hazai ipari alkalmazásaira fókuszál
Ha érdeklik a 3D nyomtatás sikeres, hazai ipari alkalmazási példái, jelölje be naptárában a szeptember 12-i dátumot és vegyen részt a NEXT 3D konferencián! Az egyedülálló iparági találkozó az additív gyártás trendjeire, a területet megmozgató kérdésekre és a szakma legjobb gyakorlataira fókuszál.
A NEXT 3D konferencia Csehországban már második éve kerül megrendezésre az Admasys International Kft. szervezésében, a pozitív visszhang nyomán pedig 2023-ban budapesti helyszínnel is bővül az eseménysorozat. A NEXT 3D célja, hogy a régió vezető additív gyártási konferenciája, adott országon belül az e területtel foglalkozó szakemberek elsőszámú találkozópontja legyen.
Hangulatképek a 2022-es csehországi NEXT 3D konferenciáról:
Bár a fő szervezés az egyik vezető 3D technológiai forgalmazóhoz és szolgáltatóhoz (FreeDee és Admasys International) köthető, a program elsődleges célja, hogy elfogulatlan képet mutasson a jelenlegi additív gyártástechnológiákról és azok értékteremtő alkalmazási gyakorlatairól. A résztvevők nem számíthatnak promóciós előadásokra vagy kihagyhatatlan üzleti ajánlatokra, mert a színpadot maguk a felhasználók, hazai mérnökök, ipari szakemberek fogják uralni, akik beszámolnak mindennapi sikereikről, inspiráló megoldásaikról és elkerülhetetlen kihívásaikról a 3D nyomtatás területén.
A NEXT 3D nemzetközi konferenciasorozat magyarországi állomására Budapesten, a Danubius Hotel Helia**** rendezvényterében kerül sor 2023. szeptember 12-én. Érdemes feliratkozni az esemény weboldalán a tájékoztatásra, amely azonnali értesítést garantál a programot érintő hírekről és a jegyértékesítés megkezdéséről.
Kapcsolódó cikkek
- A Széchenyi István Egyetem újabb 32 fiatal kutatója nyerte el az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíját
- Magyarországra jön a NASCAR?
- Pénz, de honnan? 2023 – Kkv-mentő támogatások
- Konferencia a gépi tanulásról, a mesterséges intelligenciáról és a mély tanulásról
- Gyártsunk okosan! – Smart Factory ConnAction ipar 4.0 konferencia
- Balogh Petya elárulja, miként adhat szárnyakat a cégeknek a mesterséges intelligencia
- CES 2023,2024 és a többi: innováció egész évben
- Az életünk stresszfaktorszintje nagyon megemelkedett. Ne engedjük, hogy kifogjon rajtunk!
- Nagyon kell a kkv-szektornak a segítség
- Most van igazán esélyünk a változásra!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Műszaki kerámia és tiszta szilikon nyomtatás a Formlabs SLA nyomtatóival
Mostanra tárgyak ezrei készülnek naponta 3D nyomtatással, amelyhez kapcsolódóan rengeteg forrást fektettek az elmúlt évek során az ezeket előállító berendezések folyamatos fejlesztésébe. Azonban ez csak az egyenlet egyik oldala, az ipari felhasználást célzó gyártók a 3D nyomtatók mellett az alapanyagok fejlesztésébe is folyamatosan invesztálnak. A Formlabs éppen most újabb két termékkel, alumínium-oxid kerámiával és 100% tisztaságú szilikonnal bővítette már 40-nél is többféle nyomtatható műgyantát számláló SLA alapanyag-kínálatát. És ez nem minden!
Nem csak a nappaliban, hanem ipari csarnokokban is felbukkan majd az Apple Vision Pro
Közel négy hónapja mutatkozott be az Apple Vision Pro, és egyelőre nincs új hír a fejlesztés háza tájáról az akkor megismert paramétereken túl. A kiterjesztett és a virtuális valóság szemünk előtt való keverésére képes, fejen hordható eszköz szórakoztatóipari és irodai környezetben való felhasználásáról már sok szó esett, ugyanakkor az eszközben rejlő üzleti és ipari lehetőségekről egyelőre alig lehetett hallani. A Delta Systems Kft. fejlesztői összegyűjtöttek néhány olyan szemléletes példát, ahol nem csak látványosságként, hanem üzleti előnyt teremtő termelőeszközként is funkcionálhat a jövőben az Apple csodaszemüvege.
Innovatív bioműanyag projekt megvalósulásához járul hozzá az ABB
A megújuló és fenntartható vegyipar egyik úttörőjeként számontartott Avantium új üzemet épít, mellyel a fosszilis alapanyagokat fokozatosan kiváltó bioalapú műanyagokra való átállást kívánja előmozdítani. A hollandiai Delfzijlben található létesítmény egy olyan újszerű technológiát fog alkalmazni, amely a növényi cukrokat a polietilén-furanoátnak (PEF) nevezett következő generációs műanyaggá alakítja át.