Történelmet írtak a magyar informatikusok a szakmák Európa-bajnokságán
Egészen elképesztő sikert értek el webfejlesztő és informatikai rendszerüzemeltető versenyzőink Gdanskban, a vasárnap véget ért EuroSkills 2023 versenyen. A szakmák Európa-bajnokságaként számontartott versenyen Hidvégi János webfejlesztő, valamint a Bandúr Tamás – Koncsik Zsolt összeállítású rendszerüzemeltető csapat is aranyérmet szerzett. Utóbbi két fiatal a legeredményesebb versenyzőnek járó „Jos de Goey Best of Europe” díjat is kiérdemelte.
Hidvégi János webfejlesztő versenyző verseny közben.
A EuroSkills Gdansk 2023 versenyen kiemelkedően szerepelt a teljes magyar csapat. 22 szakmában indulva 5 arany-, 1 ezüst és 4 bronzéremet szereztek, az átlagteljesítményt tekintve az országok rangsorában csak Svájc előzött meg minket. A sikerből oroszlánrészt vállaltak a Skills IT szervezet által felkészített webfejlesztő és informatikai rendszerüzemeltető versenyzőink, akik elképesztően magas pontszámmal nem csak az aranyérmet szerezték meg kategóriájukban, hanem az összes szakma több mint 500 versenyző eredményének összehasonlításában az abszolút első, illetve a harmadik helyet érték el.
Hidvégi János webfejlesztő versenyző és Sisák Zoltán webfejlesztő szakértő a verseny helyszínén.
A webfejlesztő Hidvégi János a váci Boronkay György Műszaki Technikumban végzett néhány évvel ezelőtt, utána rögtön belevetette magát a munka világába, alig 21 évesen már szenior fejlesztőként alkalmazták. A versenyre közel másfél éven keresztül készült Sisák Zoltán szakértő irányításával. Kiemelkedő tehetsége, kreativitása és rendkívül pozitív hozzáállása alapján már a tréning alatt lehetett sejteni, hogy esélyes a dobogóra. A verseny három napja alatt aztán bizonyította klasszisát, hiszen fantasztikus teljesítményével kétséget sem hagyott afelől, hogy ő most Európa legjobb fiatal webfejlesztője.
Hidvégi János webfejlesztő versenyző a dobogó tetején.
A rendszerüzemeltetők két fős csapatban versenyeztek. Hazánkat Bandúr Tamás és Koncsik Zsolt képviselte, akik a budapesti Pataky István Híradásipari és Informatikai Technikum diákjai voltak, de jelenleg már a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának hallgatói. A két fiatal szintén hosszú és nagyon intenzív felkészítésen vett részt Csőke János szakértő vezetésével, aki maga is egykori EuroSkills aranyérmes versenyző. Tamás és Zsolt történelmet írt, mert a szinte hibátlan, 97%-os teljesítményük példa nélküli a verseny történetében.
Koncsik Zsolt informatikai rendszerüzemeltető versenyző verseny közben.
„Mindig is hittem abban, hogy ha a tehetséges magyar fiataloknak magas színvonalú oktatást és a képességeik kibontakoztatásához szükséges kiváló körülményeket, illetve szakmai támogatást biztosítunk, akkor bárkit képesek maguk mögé utasítani. János, Tamás és Zsolt ezzel a teljesítményükkel igazi példaképpé váltak társaik számára.” – kommentálta a sikert Charaf Hassan, a BME VIK dékánja.
Bandúr Tamás informatikai rendszerüzemeltető versenyző verseny közben.
„A három versenyző nem csak szakmai kiválóságát, hanem emberi nagyságát is bizonyította a verseny során. Elmondhatatlanul boldog és hálás vagyok, hogy mindezt a helyszínen személyesen is átélhettem. Szívből köszönöm a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, valamint minden szakmai együttműködőnk támogatását, akik nélkül nem érhettük volna el ezt az elképesztő sikert.” – tette hozzá Sisák Zoltán, a HTTP Alapítvány elnöke.
Koncsik Zsolt és Bandúr Tamás informatikai rendszerüzemeltető versenyzők verseny közben.
„A hazai IT-ágazat, és ezzel együtt természetesen a mi cégcsoportunk számára is létfontosságú, hogy minél több világklasszis szakemberünk legyen. Meggyőződésünk, hogy az utánpótlás nevelés lehet a siker kulcsa ezen a területen. A három magyar IT-s fiatal fantasztikus sikere bizonyítja, hogy a Skills IT szervezet többi tagjával együtt jó úton járunk.” – nyilatkozta Kiss Tibor, a Gloster Infokommunikációs Nyrt. rendszerintegrációs üzletágvezetője.
Koncsik Zsolt és Bandúr Tamás informatikai rendszerüzemeltető versenyzők a dobogó tetején.
„Évek óta aktív résztvevői vagyunk EuroSkills és WorldSkills versenyeken induló magyar informatikusok felkészítésének, ennek is köszönhető, hogy két korábbi versenyző már évek óta cégünk legkiválóbb szakemberei közé tartozik. Nagyon örülünk, hogy ismét van három olyan versenyzőnk, akik a teljes európai mezőnyt maguk mögé utasították.” – értékelte az eredményt Eperjesi Tamás, a GetCon Hungary Zrt. vezérigazgatója.
Koncsik Zsolt és Bandúr Tamás informatikai rendszerüzemeltető versenyzők a „Jos de Goey Best of Europe” díj átadását követően.
Kapcsolódó cikkek
- Szűrd ki a fehér zajt a fehér Nova fejhallgatóval!
- Rekordszámú diákot vettek fel az informatikai szakokra
- Sötét jövő várhat az orosz IT-szektorra a Corvinus kutatása szerint
- A SteelSeries bővíti a díjnyertes Arctis Nova headset termékcsaládot
- A Logitech új vezetékes fejhallgatói elsősorban a tanulók igényeit célozzák
- Kényelmes, stabil illeszkedés és magával ragadó hangzás
- Nők az informatikában
- Íme a Sony két legújabb fejhallgató modellje
- A Philips Sound új, széleskörű felhasználó élményt kínáló fejhallgatókat dob piacra
- Az IT-szektor helyzete az álláshirdetéseken keresztül
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Elismerték az Epson fenntarthatósági törekvéseit
Az Epson idén harmadjára nyerte el a DataMaster Lab GREEN Award díját, amellyel tintasugaras innovációját és általános fenntarthatósági erőfeszítéseit ismerték el. Ráadásul dupla elismerést zsebelhetett be a márka, ugyanis a terméktesztek során a DataMaster ötcsillagos értékelést adott az Epson AM-C többfunkciós tintasugaras másolóinak.
Cyber Signals: egyre több kibertámadás éri a sporteseményeket és helyszíneiket
A sport– és szórakoztató rendezvények gördülékenyebb és kényelmesebb lebonyolításához egyre több digitális szolgáltatást vesznek igénybe a helyszínt biztosító intézmények és a szervezők. Emiatt megnőtt a háttérinfrastruktúrák sérülékenysége, kedvező célpontot kínálva a kiberbűnözőknek. A Cyber Signals ötödik kiadása arra hívja fel a figyelmet, hogy milyen sokrétű kiberbiztonsági előkészületekre van szükség ahhoz, hogy a rendezést vállaló intézmények infrastruktúrája mellett a sportolók, sportszövetségek és szponzorok, valamint a rendezvényeket látogató közönség adatai védve legyenek a kibertámadásoktól.
Egyszerre sportos és elegáns – mindennapossá vált a rugalmasan alakítható, hibrid viselet
Jelentősen átalakultak az öltözködési szokások a világjárványt követően egy friss felmérés szerint: a munkavállalók háromnegyede 2023-ban már a lazább, "business casual" stílust vagy a hétköznapi, utcai viseletet részesíti előnyben a munkahelyén, a formális üzleti öltözék pedig eltűnőben van. A változó igényeket a divatmárkák is lekövették: előtérbe kerültek a hibrid, az alkalomhoz és öltözethez rugalmasan alakítható darabok és ruházati kiegészítők. Mindez azonban nemcsak a ruházat, hanem a viselhető okoseszközök terén is megjelent, és erre a nagy technológiai gyártók is odafigyelnek, okosóráikban egyesítik a változtatható stílusú, divatos megjelenést a csúcstechnológiával.
A magyar fejlesztőket nem nagyon érdekli, mire és miként használják a mesterséges intelligenciát
Technooptimizmus és a társadalmi, etikai felelősség hárítása, a szolidaritás hiánya jellemezte azokat a magyar szakembereket, akiknek a mesterséges intelligenciával (MI) kapcsolatos jövőképét a Corvinus Egyetem kutatói térképezték fel egy friss kutatásban. Az egyik szerző MI-témában élőben is előad a pénteki Kutatók éjszakáján.
Pénzváltó helyett fintech appokkal spórolnak a magyarok a nyaralás során
Rengeteg pénzt spórolhattak meg a külföldi nyaralás során azok, akik a magyar bankkártyájuk helyett valamelyik fintech cég bankkártyájával fizettek inkább.