Mi is beleszólhatunk abba, hogy milyen legyen az oroszoknak...
Mármint az univerzális e-kártyájuk... Egy évvel ezelőtt Vlagyimir Putyin miniszterelnök Ufában jelentette be, hogy a közszolgáltatásokhoz létre kell hozni egy univerzális elektronikus e-kártyát, amely az egész országban minden állami szervezetnél érvényes, és kiválthatja a jelenlegi diverzifikált regionális megoldásokat, s egy olyan elektronikus útlevelet ad minden állampolgár kezébe, amely hozzáférést biztosít a nyugdíj-, az egészségügy-, az oktatás-, a közlekedés- szolgáltatásainak igénybevételéhez, és minden más társadalmi alkalmazáshoz. A kártya egyben fizetőeszköz is lenne, amelynek segítségével a közszolgáltatások ellenértékét lehet kiegyenlíteni.
Az e-kártyáról szóló törvényt Dmitrij Medvegyev írta alá 2010 júliusában, s a kártya designjáról szóló össztársadalmi konzultáció most jutott végső szakaszába, a CNews.ru weboldalon lehet szavazni a döntőbe jutott három kártyatervről. (Önnek melyik tetszik? Ha gondolja: szavazzon, ez azon kevés lehetőségek egyike, amikor beleszólhatunk abba, hogy milyen legyen az oroszoknak...)
A kártya bevezetését 2012-re tervezik, attól kezdve ezen három kártya valamelyike szolgál majd TAJ-kártyának, diákigazolványnak, egészségpénztári kártyának vagy akár villamosbérletnek Oroszországban.
Kapcsolódó cikkek
- Az online vásárlók még mindig félnek bankkártyával fizetni
- Az áramszünet nem zavarhat be
- Bor és kártya
- Neten is lehet majd vásárolni a Maestro kártyákkal
- Leáldozóban plasztik a hitelkártya, feljövőben a mobilos fizetés
- A kártyás költések egy év alatt 16 százalékkal nőttek
- Ajándékozzunk bankkártyát, pontosabban Gift-Card-ot!
- Kártyaüzletben az econet.hu
- Bankkártya-elfogadást ösztönző, hazai MasterCard kampány
- Visa Europe: a tranzakciók összértéke 856 milliárd euró 2009-ben
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felveszik a versenyt a programozóiskolák diákjai a diplomás szoftverfejlesztőkkel
2019-ben hatodszor rendezték meg a Loxon Java Challenge programozóversenyt, amelyben idén is a legnevesebb magyar egyetemek hallgatói, továbbá hazai szoftverfejlesztő bootcampek csapatai, valamint tapasztalt informatikusok mérték össze programozói tudásukat a gyakorlatban. Az összesen három fordulóból álló bajnokság háromfős csapatainak Java programozási feladatokat kellett teljesíteniük, a programnyelv parancsainak ismerete mellett azonban a résztvevők probléma-megoldási készségét is felmérte a verseny.
A legveszélyesebb szokások az utakon
A magyar autósok 67%-a szerint idegesítő, ha valaki használja a mobilját vezetés közben. – derül ki Európa egyik vezető gumi- es autószerviz hálózatának, a KwikFit internetes felméréséből. A közlekedésbiztonsági kérdőívet több mint 1000 jogosítvánnyal rendelkező autóvezető töltötte ki minden korosztályból.
Hogyan lehet legjobban megtéríteni az automatizációs befektetésünket?
A robotikával kapcsolatos összköltség mértéke folyamatos csökkenésben van. A McKinsey szerint az átlagos ár, amit egy robotért kell kifizetni, az elmúlt 30 év alatt minimum a felére esett, és az elkövetkező években még ennél is nagyobb csökkenésre lehet számítani*.
Ultra-széles ívelt gaming monitorok az AOC-tól
Az AOC bemutatja új G2 sorozatának két új, 86,3 cm (34 hüvelyk) képátlójú, ultra-széles (21:9) gaming képernyőjét. A két UWQHD (Ultra-Wide Quad HD – 3440 x 1440 pixel) képernyő első ránézésre egyforma – a különbség a képfrissítési sebességben keresendő.
Abból nem lesz jó fejlesztő, aki nem tud szépirodalmat olvasni
Az automatizáció terjedésével ugyan egyre több programozóra van szükség, viszont ahhoz, hogy valaki sikeres legyen, az alapkompetenciáit is fejlesztenie kell. A Green Fox Academy ‘The bootcamp generation’ című meetupján Horváth Ádám, a Digitális Pedagógiai Módszertani Központ divízióvezetője a munkaerőpiac átalakuló igényei kapcsán arra is rámutatott, hogy a felnőtt lakosság jelentős része nem éri el Siri vagy a Google szövegértési szintjét. A bootcampek oktatási módszertana ugyanakkor hatékonyan segíti a kritikus szemlélet és problémamegoldási készségek fejlesztését.