Az FBI lecsapott a Megauploadra, az Anonymous válaszul az FBI-t támadta
Nem csak az Anonymous döntött "rekordot" a válaszlépéssel: az amerikai igazságügyi minisztérium közleménye szerint ez a valaha volt legnagyobb szerzői jogi büntetőeljárás. Az ügyészség szerint a Megaupload több mint 500 millió dolláros kárt okozott különböző szerzői jogok tulajdonosainak, míg a weboldal tulajdonosai 175 millió dolláros haszonra tettek szert. Bár a Megaupload üzemeltetői elleni eljárás híre egy nappal a sokat vitatott kalózkodás-ellenes törvénytervezet (SOPA) elleni globális internetes tiltakozás után érkezett, a nyomozóiroda már két héttel ezelőtt elrendelte az intézkedéseket. A fájlcserélő portál két alapítóját, Kim Dotcomot - korábbi nevén Kim Schmitzet - és Mathias Ortmannt, valamint a vállalat két alkalmazottját amerikai kérésre Új-Zélandon tartóztatták le a hatóságok.
Az ügyészség álláspontja szerint a Megaupload, illetve a vád alá helyezett másik vállalat, a Vestor olyan üzleti modellt alakított ki, amely támogatta az illegális tartalmak feltöltését. A Megaupload ugyanis fizetett a felhasználóknak a lopott filmek, zenék és más szellemi termékek feltöltéséért, noha tisztában volt vele, hogy ez illegális - állítja az ügyészség. A vádiratban a cég vezetőinek egymás közt folytatott chat-beszélgetései is szerepelnek, az egyikben például azt írták: "Vicces cégünk van... Olyanok vagyunk, mint valami modern kalózok". Az ügyet kezelő virginiai szövetségi bíróság további 18, a Megauploadhoz kapcsolódó weblap lekapcsolását is elrendelte.
Ha bűnösnek találják a Megupload vezetőit, akár 50 év börtön is kaphatnak. A cég egyik ügyvédje, Ira Rothken kijelentette, hogy a vállalat minden erejével védekezni fog a helytelen vádak ellen. "A vádak hibásnak tűnnek és a törvény nem támasztja alá őket" - mondta Rothken. "Ez egy büntetőeljárásnak álcázott polgári ügy" - tette hozzá.
Kapcsolódó cikkek
- Határozatlan időre felfüggesztette a kongresszus az internetes kalózkodás elleni törvényalkotást
- Oroszországban nem lesz internet-cenzúra
- Az Európai Bizottság helyteleníti a fájlcserélők elleni kemény amerikai fellépést
- Egyre inkább eldurvul az izraeli-arab hackerháború
- Szemet szemért: visszavág a szaúdi hitelkártya-adatlopónak egy izraeli hacker
- Eurokraták hitelkártya adatait tette nyilvánossá egy hackercsoport
- Nagy tévedés volt az izraeli kiberterror-elhárítási egység
- Japán "biológiai" fegyver a számítógépes támadások ellen
- Példátlan módon szaporodnak az okostelefonokat támadó programok
- Hackertámadás az orosz parlamenti választásoknál
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Óriási siker a Putyint rács mögött ábrázoló fiktív YouTube-videó
Óriási siker az a Vlagyimir Putyinról készült, a Youtube videomegosztó portálra minap feltöltött meghamisított videó, amely az orosz kormányfőt a vádlottak padján, rács mögött ábrázolja.
Evolution: egy új konferencia az online marketing legújabb eszközeiről
Az online evolució napjának nevezi - az Internet Hungaryt, Media Hungaryt, Kamera Hugáriát is rendező - Csermely Ákos új konferenciáját, az Evolutiont, amelyet február 28-ára hirdetett meg az óbudai Ramada Plazaba.
Self-publishing: szöveg-lerakat vagy virágzó text-kultúra?
A független publikálás újabb csúcsdöntése rengeti a kulturális erődöket. A Smashwords bejelentette: elérte a százezres álomhatárt. Következhet a második százezer, de ezt már nem négy év, hanem rövidebb idő alatt kívánják teljesíteni. Folynak, ömlenek a könyvek a portálra, kiszámítható: napi átlagban 65-70 írásművet töltenek fel a szerzők a világ minden tájáról az önmagát független kiadóként minősítő kiadó oldalára.
Kalózportált zártak be a hatóságok, börtönnel fenyegetik a letöltőket
Bezártak a brit bűnüldöző hatóságok egy zeneletöltő internetes kalózportált, és közölték, hogy hosszú börtönbüntetést kockáztat mindenki, aki erről a portálról zenét töltött le.
Az Év Open Source Projektje 2012
A Computerworld az Open Source 2012 konferenciához kapcsolódóan második alkalommal írja ki az Év Open Source Projektje pályázatot. Jelentkezni még február 27-éig lehet.
Kövess minket a Facebook-on!
Cikkgyűjtő
További fontos híreink


