Informatikai infrastruktúrafejlesztés a zalaegerszegi iskolákban

MTI Sajtóadatbank, 2012. január 27. 09:50

A diákok oktatását segítő, mintegy 200 millió forintos informatikai infrastruktúrafejlesztés valósult meg európai uniós és állami társfinanszírozással a zalaegerszegi iskolákban.

    Gyutai Csaba, Zalaegerszeg polgármestere a projekt csütörtöki zárórendezvényén úgy fogalmazott: az informatikai fejlesztés eredményeképpen számos zalaegerszegi iskolában modernebb számítástechnikai rendszer működik, mint a polgármesteri hivatalban.
    Az önrész nélküli pályázaton 426 számítógép-konfigurációhoz, 146 tantermi csomaghoz és további eszközökhöz jutott a város. A tantermek 40 százalékában megtalálhatók az internet-hozzáférési képességgel rendelkező interaktív, reprezentációs eszközök; a közoktatási intézmények 20 százalékát pedig a webalapú szolgáltatások kialakításához szükséges infrastruktúrával is felszerelték.
    A társadalmi infrastruktúra operatív program pályázatán nyert tantermi csomagok érintőképernyős interaktív táblát, hozzátartozó eszközöket, valamint wifi-csomagot tartalmaznak. A sajátos nevelést igénylő - nagyothalló és gyengén látó, hallássérült, mozgássérült, tanulási nehézségekkel küszködő - diákok tanulását speciális eszközök segítik majd.
    Gyutai Csaba szólt arról is, hogy Új Széchenyi Terv keretében idén várhatóan újabb európai uniós pályázatot írnak ki az oktatási intézmények informatikai fejlesztésére, amelyen a zalaegerszegi önkormányzat is indulni fog.

Kulcsszavak: oktatás

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

E-könyves világkongresszus Londonban: merész gondolatok

Két napja tart, és ma fejeződik be az e-könyvolvasás világkongresszusa Londonban. A második alkalommal megrendezett, széles értelemben vett szakági konzultáció a könyvkiadói üzleti modellek változásit próbálja tetten érni, előtérbe állítva természetesen az új konstrukciók lehetőségeit.

2012. május 17. 11:20

Interneten a legrégebbi erdélyi magyar folyóirat teljes anyaga

Digitalizálták, és már az interneten is elérhető a legrégebbi, ma is megjelenő erdélyi magyar folyóirat, a 150 éves Keresztény Magvető teljes anyaga.

2012. május 17. 08:45

Kövess minket a Facebook-on!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

PRADA Phone by LG 3.0 teszt

Visszatért a böngészőtalálatokat átirányító trójai

2012. május 15. 10:41

Mobilszolgáltatók: a kormány megduplázza adóterhüket

2012. május 14. 19:05

Cyberoam a Sicontactnál - új termékhez új honlap

2012. május 11. 15:42

Az internetes üzlet mától okostelefonon dübörög

2012. május 11. 10:19

A pénz beszól: Ma kezdődik a Media Hungary

2012. május 8. 08:17

Magyarországon épül Európa legnagyobb adatátviteli informatikai központja

2012. május 5. 09:08

ESET biztonsági megoldás Androidra a Google Play oldalán

2012. május 3. 10:56

Május 18-án kerül tőzsdére a Facebook

2012. május 2. 13:59

Akadozik a magyar internet

2012. április 30. 14:54

A Docler cégcsoport megvette a NetLock-ot

2012. április 30. 13:52
Számolja ki, milyen járulékokat kell befizetnie...
A három érték közül írjon be egyet, a másik kettőt a Számol gombra kattintva kapja meg.
nettó bér
bruttó bér
munkáltató összes költsége

www.nexon.hu