A titkosított üzenetek betiltását szorgalmazná az Egyesült Királyság miniszterelnöke
David Cameron brit miniszterelnök néhány nappal a párizsi merényletek után adott hangot véleményének, miszerint korlátozni kellene a titkosítás használatát a tömegek kommunikációjában, mivel az akadályozza a megfigyelhetőséget. A Cameron által elképzelt jövőbe többek közt a WhatsApp, a BBM és a SnapChat sem férhet bele.
A titkosított üzenetküldő szolgáltatásokat előszeretettel használjuk adatbiztonság frontján nyújtott előnyeik miatt, hiszen a hackerek és a kormány kíváncsi szemei előtt is falat emelnek. A gond csak az, hogy a rosszfiúk kezében borzalmas tettek feltűnésmentes megszervezését segíthetik, vagyis a terrorizmus eszközei lehetnek. Ezzel kapcsolatos aggályainak a párizsi merénylet után nem sokkal az Egyesült Királyság miniszterelnöke, David Cameron adott hangot. Elmondása szerint, ha májusban újraválasztják, mindent megtesz majd a kormány által nem hozzáférhető üzenetküldő szolgáltatások betiltásáért. Így beszélt: „Megengedhetjük-e, hogy olyan kommunikációs formák létezzenek, amelyeket nem lehet elolvasni? A válaszom: nem, nem engedhetjük meg.”
Bár Cameron nem tett konkrét utalást arra vonatkozóan, hogy mely üzenetküldő alkalmazásokat tenné tiltólistára, jó esély van arra, hogy a WhatsApp, a BlackBerry Messenger (BBM) és a Snapchat is érintett lehet, akárcsak a többi új, titkosítást kínáló szoftver. Persze korai még az említett szolgáltatásokat temetni, hiszen korántsem biztos, hogy Cameron végigviszi elképzeléseit és betiltja, korlátozás alá helyezi, vagy eléri, hogy a kormány által hozzáférhető backdooral lássák el őket.
Ez nem az első alkalom, hogy a kormány és a rendvédelmi szervek a titkosítás ellen érvelnek. Nemrég például az FBI nyilvánította ki nemtetszését az Apple és a Google felhasználó-központú titkosítási gyakorlatára vonatkozóan, aminek a lényege, hogy a felhasználó kezében van a kulcs, így maguk a szolgáltatók (az Apple és a Google) számára sem hozzáférhetők az adatok.
[Forrás: Übergizmo]
Kapcsolódó cikkek
- Hamar bekerült az App Store kínálatába a Je Suis Charlie alkalmazás
- Az Iszlám Állam támogatói feltörték a CENTCOM Twitter- és YouTube-fiókját
- Az Anonymous bosszút esküdött a terroristák ellen [Videó]
- A kitartásról üzent Instagram oldalán a brit graffitiművész a francia támadás után
- A felhő alapú szolgáltatások és a felhasználóbarát irányítási megoldások dominálnak idén
- Online radart állított üzembe a Kaspersky a legveszélyesebb kiberfenyegetések figyelésére
- Amerikai szakértők szerint nem Észak-Korea a tettes a Sony elleni támadásban
- Veszélyben érezhetik magukat a Mac felhasználók
- Képes malware történelem és novemberi vírustoplista az ESET-től
- Jövőre új kínálattal érkezik az ESET
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Európa legjobb 400 egyeteme közé került a Széchenyi-egyetem a QS ranglistáján
A top 400 között szerepel a győri Széchenyi István Egyetem a Quacquarelli Symonds (QS) nemzetközi felsőoktatási minősítő szervezet friss, szeptember 20-án közzétett európai ranglistáján. Az intézmény sikerét elsősorban kiváló vállalati megítélésének és a részidős képzések iránti magas nemzetközi hallgatói érdeklődésnek köszönheti.
Az LG ThinQ okosotthon-platformról hamarosan több márka termékeit is irányíthatjuk
Az LG Electronics (LG) hamarosan elérhetővé teszi a Home Connectivity Alliance HCA 1.0 specifikációjának első kereskedelmi implementációját, amely az LG ThinQ okosplatformon keresztül lehetővé teszi a különféle márkájú készülékek összekapcsolását. Ez év végére a felhasználók az LG ThinQ alkalmazáson keresztül többek közt olyan márkák eszközeit is vezérelhetik majd, mint a Samsung vagy a Vestel, így kényelmesen kezelhető, teljeskörűen összekapcsolt okosotthon-ökoszisztémát alakíthatnak ki.
ERP2U Trendriport: 5 javaslat szoftver választáshoz középvállalatoknak
Az elmúlt évek turbulens gazdasági folyamatai előtérbe hoztak egy új szempontot a közepes méretű cégek számára: az ellenálló képességet. Olyan döntéseket kell meghozniuk, amelyek rövid és hosszú távon is biztosítják a stabilitást és a növekedést, mindezt a versenyképesség megtartása mellett. Ezek között természetesen ott vannak a digitalizációs fejlesztések is.
5 tipp a produktivitásért a Samsung Galaxy Tab S9 szériával
Az egyetemi évek mozgalmasak és élvezetesek, miközben rendkívül intenzív és feszített tempót diktálnak, különösen a vizsgaidőszakban. Kihívást jelenthet az állandó egyensúlyozás az egyetemi feladatok, a társas összejövetelek, hobbik, szakmai gyakorlat és akár a munka között. Az új Samsung Galaxy Tab S9 széria ötvözi a táblagépek könnyű hordozhatóságát és a laptopok erőteljes teljesítményét, így akkor is szárnyalhat a kreativitásod és dolgozhatsz iskolai projekteken, ha éppen úton vagy.
Hamar eldől, hogy a lányok nem lesznek mérnökök
A pályaválasztás legtöbbször már a középiskoláig eldől, és a támogató közeg hiánya miatt választja kevesebb lány a műszaki-technológiai hivatást – állapítja meg a CETIN Hungary Zrt. kutatása. A független, integrált telekommunikációs infrastruktúraszolgáltató ezen szeretne változtatni: a Nők a Tudományban Egyesület (NaTE) szakmai partnerségével középiskolás lányoknak ingyenes tehetségprogramot indít.