A londoni múzeumok a legkeresettebbek a weben

MTI Sajtóadatbank, 2015. augusztus 5. 15:12

Egy felmérés szerint a londoni múzeumokra keresnek a legtöbben a Google keresőmotorjában.

A világ múzeumai közül a Google felhasználói a brit főváros Tudománytörténeti Múzeumára kerestek rá a legtöbbször - derült ki az internetes óriás és a londoni városháza kutatásából. A második és a harmadik helyen is londoni intézmény, a Természettudományi Múzeum és a British Múzeum áll.

A negyedik legkeresettebb a New York-i Metropolitan Múzeum, míg az ötödik a washingtoni Smitshonian Múzeum.

 



"Lenyűgöző, hogy ennyien érdeklődnek a Tudománytörténeti Múzeum iránt, a felmérés eredményei újabb bizonyítékkal szolgálnak arra, hogy a brit múzeumok világszínvonalúak" - fogalmazott Ian Blatchford, az 1857-ben alapított Tudománytörténeti Múzeum igazgatója, hozzátéve, hogy szeptember 1-jén nyílik eddigi legnagyratörőbb kiállításuk, mégpedig az űrkorszak születéséről. A múzeumot évente 3,3 millió látogató keresi fel.

"London kétségkívül a világ kulturális fővárosa" - mondta a felmérés eredményeire reagálva a brit főváros polgármestere. A kutatás szerint a keresési lista élén végeztek a brit főváros színházai is. "A turisták egyre nagyobb számban látogatnak nagyszerű városunkba, amely egyedülálló kulturális élményekkel és látnivalókkal várja őket. Világhírű múzeumaink, galériáink, színházaink és egyéb játszóhelyeink vezetői fantasztikus munkát végeztek: nagysikerű kiállításokat és eseményeket szerveztek" - tette hozzá Boris Johnson.

A brit főváros ezekben a napokban a Viktória és Albert Múzeum Alexander McQueen-kiállításának sikerétől hangos: a vasárnap zárult tárlatot 21 hét alatt csaknem félmillióan látták, a néhai brit divattervező munkáiból rendezett kiállítás az utolsó két hétvégén éjszaka - este 10 és hajnali fél hat között - is fogadta a látogatókat, amire korábban nem volt példa.

A hamarosan kezdődő őszi kulturális fesztiválra utalva Boris Johnson úgy fogalmazott: "ha utazást terveznek az elkövetkező hónapokra, Londont ne hagyják ki!".

Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megéri-e az elektromos autózás?

Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.

2023. június 19. 09:31

Mire jók a chatbotok?

Éjjel-nappal elérhető chates ügyfélszolgálatot fenntartani igen költséges. A legtöbb weboldal számára nem is érné meg. Van azonban egy módszer, amivel jelentősen lehet növelni a felhasználói élményt, mégpedig chatbot használatával.

2023. június 16. 10:27

Hogyan válassz szoftverfejlesztő céget 5 lépésben?

Ha jelentős tőkét, erőforrásokat és időt fektetsz be egy szoftverfejlesztési projektbe, akkor egyáltalán nem mindegy, hogy milyen cégnek szervezed ki az adott feladatot.

2023. április 24. 09:12

Hát persze hogy dráma!

A Super Bowl reklámjai kapcsán szinte minden évben születik egy cikk Amerikában élő és dolgozó barátunk, Horváth Laci tollából, az idén azonban a marketing mellett szó esik az izgalmakról és a bírókról is...

2023. február 15. 23:01

Digitalizáció a KKV-knál - ahogy a mesterséges intelligencia látja

Manapság mindenki mindenről a ChatGPT-t kérdezi meg, úgyhogy - gondoltam - mi is kipróbáljuk, megnéztük, hogy milyen hírt írna a mesterséges intelligencia arról, hogy hol tart a digitalizáció Magyarországon a kis- és középvállalkozásoknál. Íme:

2023. február 4. 21:32

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az idei Gyurós Tibor-díjazottak

2023. szeptember 20. 15:17

Diákokat, női vezetőket és roma fiatalokat is támogatnak a Morgan Stanley munkatársai

2023. szeptember 18. 13:16

Hat érmet hoztak haza a magyar diákok a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiáról

2023. szeptember 4. 15:38

Harminc évre előre tekintenek a 30. MENTA konferencia előadói

2023. augusztus 31. 12:59