Több ügy intézhető otthonról, e-kényelmesen
Itt vannak a főbb e-közigazgatási fejlesztések: több mint 300 milliárd forint jut e- közigazgatási fejlesztésekre a következő években.
312 milliárd forintot különített el a kormányzat e-közigazgatási fejlesztésekre a Magyar Közlöny legutóbbi számában megjelent Közigazgatás- és Közszolgáltatásfejlesztési Operatív Program (Köfop) éves fejlesztési keretében. Az éves fejlesztési keretben négy, a területi közigazgatás fejlesztését szolgáló projekt kapott helyet, melyek a kormányhivatalok számára nyújtanak informatikai megoldásokat.
Többek között ilyen lehet a kormányablakok úgynevezett „munkafolyamat-támogató rendszerének” fejlesztése, az elektronikus űrlapok kitöltésével és hitelesítésével otthonról intézhető ügytípusok körének kibővítése, az állami nyilvántartások közötti információáramlás továbbfejlesztése, valamint az önkormányzati informatikai rendszerek és a hozzájuk kapcsolódó ügyintézések egységesítése.
Mint ahogy erre a MultiContact szakértői rámutattak, miközben a kormányablakok egyre több feladatot, köztük okmányirodai feladatokat látnak el, a szükséges informatikai háttér hiányában az ügyintézők – az „azonnal intézhető” ügyek, például okmányügyek kivételével – sok esetben még csak annyit tudnak tenni, hogy tájékoztatást nyújtva segítik az ügyfeleket a papíralapú nyomtatványok, kérelmek kitöltésében, majd a beadványokat továbbítják a kormányhivatal illetékes szakterületének. A kormányablakok munkafolyamat-támogató rendszerének fejlesztésével a jövőben a papíralapú kérelmek továbbítása helyett megoldódhat közvetlen, a megfelelő informatikai szakrendszerhez irányuló adattovábbítás, ami nagymértékben gyorsíthatja az ügyintézést.
A kormányablakrendszer fejlesztésével emellett tovább bővül majd azoknak az ügytípusoknak a köre, amelyeket otthonról intézhetünk. Például a családtámogatási ellátásokat nem kellene papíralapon, személyes ügyintézés keretében kérelmezniük az érintetteknek, hanem a kérelmüket otthonról, elektronikus űrlap kitöltésével és hitelesítésével tudnák közvetlenül beküldeni az ellátási igényt elbíráló hatóságnak.
Ha az űrlap kitöltésében elakadnának, akkor akár egy internetes (videochat) hívást is igénybe vehetnek. A fejlesztéseknek köszönhetően például a házasságkötéskor a névváltoztatásról értesítést kaphat minden érintett hatóság, és a folyamatban lévő ügyekben nem kell külön bejelenteni a névváltozást.
Forrás: hirado.hu
Kapcsolódó cikkek
- Digitálisan is elérhetővé válnak novembertől a társasházak alaprajzai és ügyiratai
- Már több mint százezer oldalletöltésnél tart az új pályázati honlap
- Tízmilliárdot fordítanak egészségügyi informatikai fejlesztésre
- Egyszerűbb lesz az ügyintézés - összekapcsolják az állami hivatalok adatbázisait
- Megújul az önkormányzatok e-szolgáltatása az új ASP-rendszerrel
- Hungaricana - 48 múzeum, 20 levéltár és 20 könyvtár anyaga egy helyen
- Ujjlenyomatot is tartalmaz majd az új e-kártya
- Újabb intézmények kapcsolódtak a központi elektronikus fizetési rendszerhez
- A kormány előkészíti az elektronikus földhivatali ügyintézést
- Félmilliárdos fejlesztést kap a Főpolgármesteri Hivatal informatikai rendszere
E-közig ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Alapítsd meg a cégedet akár otthonról
A cégek jogi ügyeit ma már online is intézhetjük, hiszen akár otthonról, akár az irodából lehetőségünk van megbízható jogi szolgáltatást igénybe venni a gyorsaság és rugalmasság érdekében, teljesen kötetlenül.
Minden újonnan nyíló ALDI parkolójában lesz e-töltő
Az ALDI és az E.ON Hungária Csoport 2018 óta működik együtt a magyarországi e-autózás infrastruktúrájának fejlesztésén, 2020 novemberében adták át a 100. telepített e-töltőt. Jelenleg összesen 89 áruház parkolójában 136 töltőponttal várják az e-autósokat országszerte. Az újonnan nyíló áruházaknál a megállapodás szerint – az igényektől függően – egy vagy két töltő telepítésére kerül sor, amelyek egy töltő esetében 2*22 kW-os, két töltő esetében pedig egyenként 2*11 kW-os névleges teljesítménnyel rendelkeznek.
Az ipar átalakulásáról szól az új ABB-tanulmány
Az ABB közzétette a nemzetközi üzleti és technológiai vezetők körében, az ipari átalakulásról készített, a digitalizáció és a fenntarthatóság kapcsolódási pontjait vizsgáló új, globális tanulmány* eredményeit.
Mire kell figyelni az online számlázó program kiválasztásakor?
Milyen szempontokat kell figyelembe venni az online számlázó kiválasztása során? Milyen funkciókkal érdemes rendelkeznie a számlázás biztosítása mellett a programnak? Miért van fontos szerepe az integrációknak? Mutatjuk a válaszokat!
Vezető helyen a Xiaomi Közép-Kelet-Európában az okostelefonok piacán
A világ egyik legnagyobb techvállalata, a Xiaomi piacvezető pozíciót ért el 2020 negyedik negyedévében Közép-Kelet-Európában az okostelefonok piacán. A Canalys piackutató legfrissebb piaci elemzése szerint az eredményt 18 százalékos éves növekedésnek köszönheti, amely 25 százalékos piaci részt biztosított a Xiaominak a régiónkban. Ugyanebben az időszakban, a vállalat európai viszonylatban a harmadik legnagyobb okostelefon márka maradt 15 százalékos piaci részesedés és 34 százalékos éves növekedés mellett.