Több tízezer twitterező mellett CIA, FBI, NSA adatokhoz jutott az Iszlám Állam
Az Iszlám Állam dzsihadista terrorszervezethez tartozó hackerek az interneten nyilvánosságra hozták az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA), a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) és a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) vezetőinek személyes adatait és telefonszámait - írta vasárnap a Daily Mail című brit újság.
A konzervatív brit tömeglap szerint a magát Cyber Caliphate-nek (Kiberkalifátus) nevező csoportnak sikerült feltörnie a Twitter közösségi internetes oldal 54 ezer fiókját is, nyilvános hozzáférést biztosítva a felhasználók nevéhez és jelszavához.

A Cyber Caliphate, amelynek januárban rövid ideig sikerült ellenőrzése alá vonni a Pentagon Twitter-fiókját, közölte, hogy akciójával alapítója, a brit Dzsunaid Husszein halálát bosszulta meg. A férfival augusztusban egy amerikai dróntámadás végzett - írta a lap.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét támadásba lendült a Darkhotel kiberkém csoport
- Vezetés közben hekkelhetik meg a Jeepedet
- A Wild Neutron kiberkém csoport újra visszatért
- Meghekkelték a LastPassot
- Szíriai hackerek törték fel az amerikai haderő honlapját
- Kínai hekkerek négymillió amerikai munkavállaló adatait szerezték meg
- Amatőr dzsihadista állhat a magyarországi honlaptámadás mögött
- Célzott kibertámadásokkal hatolnak be a Dél-kínai-tenger körüli országok rendszereibe
- Kellemetlen következményei lehetnek a Fehér Ház hackertámadásának
- Meghackelték a TV5 csatornáit és honlapjait
Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A biztonságos internet napja: valós félelem a lehallgatás és az adathalászat
„Főszerepben a biztonság!” – ez is lehetne a jelszava a következő egy hétnek. Január 28-a az adatvédelem nemzetközi napja, míg február 7-e a biztonságos internet napja. Hogy miért van szükség ezekre? Az Unicef adatai szerint minden nap több, mint 175.000 gyerek megy fel az internetre életében először. Ahogy a határok egyre jobban elmosódnak az online és az offline világ között, egyre nagyobb feladat, hogy törekedjünk a biztonságra.